Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yatılı okullarda dağıtılmasını destekliyorum.Ülkemizde yapıldığına dair bir bilgim yok.Hepimizin bir birçok ihtiyaçları var.Bu ihtiyaçların hepsinin ücretsiz dağıtılmasını sürdürülebilir görmüyorum.Hepimizin ihtiyaç sıralaması aynı değil.Devletimiz en azından temel ihtiyaçların parasını öderse bu parayı istediğimiz gibi yönetebiliriz.Dünyadaki herkes için su daha önemlidir.Ama çoğu ilde suya para veriliyor.Neden pedler yerine bunu tartışmıyoruz?

Suya kesinlikle para ödenmeli, bedava olursa tüketim en az 2 hatta 3 katına çıkar. Biz su fakiri bir ülkeyiz, bizim köyümüzde su ücretsiz mesela nasıl tüketim olduğunu çok iyi biliyorum. Asla sürdürülebilir değil.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Suya kesinlikle para ödenmeli, bedava olursa tüketim en az 2 hatta 3 katına çıkar. Biz su fakiri bir ülkeyiz, bizim köyümüzde su ücretsiz mesela nasıl tüketim olduğunu çok iyi biliyorum. Asla sürdürülebilir değil.

Su, elektrik, doğalgaz gibi hizmetlerin üstel olarak fiyatlandırılması gerektiğini düşünüyorum.

• Altına eklenecek çok şey yok.

Maalesef ki , içinde bulunduğumuz durumu düzeltecek istek , motivasyon ,kadro ,liyakat ve iradeden çok uzağız.

Sabretmekten başka çare yok.

• Suya kesinlikle para ödenmeli, bedava olursa tüketim en az 2 hatta 3 katına çıkar. Biz su fakiri bir ülkeyiz, bizim köyümüzde su ücretsiz mesela nasıl tüketim olduğunu çok iyi biliyorum. Asla sürdürülebilir değil.

Bizim köyde de ücretsiz ama bilinçsiz kullanım yok.Herkes musluğa bardağını dayayıp kanana kadar içiyor.Suya para verenler gibi.Sulamalar kanaldan yapılıyor.Musluk sularının tüm ülkede içilebilir değerlerde olması gerektiğini düşünüyorum.Bu su bana dokunuyor diyenler kendi isteğiyle suya para verebilir.

• Bu seçim kararini Nisan ayının ilk 15 gününde net olarak bekliyorum. Artık geri dönüş yok.

Emekli maaşlarına zaten enflasyon farkı oranında 6 ayda bir fark veriliyor, memur emeklileri de malum memurlar gibi.

Seçime gelirsek olmaz hocam seçim kanununu niye değiştirsinler ki o zaman?

• Eğer bu haber doğru ise Temmuz ayında en az iki personeli işten çıkarmak zorunda kalacağım.

Hayırlısı artık.

Emin ol bunu birtek sen yapmayacaksın hocam. Öyle birşey söz konusu olursa elektirige 25 doğalgaza %15 suya %50 zam yaparlar ve yol ücretleri 5.45 den 7 liraya çıkar alım gücünü hiç görmedigimiz en düşük seviyeyi görürüz.

bir ulkede su elektrik temel insani gidalarin iceceklerin ve giyimin fiyatini devlet en dusuk fiyattan kendisi sunmali devlet sadece insani ihtiyaclarini halka satmali.islamiyete gorede sudan binekten vergi alinmiyor parayla satilmiyor evden vergi alinmiyor.

• Ayıptır söylemesi bugün küçük bir poğaçaya 4TL verdim hem de patatesli :hfyeni (18): :hfyeni (18): tabii bir sorun var içinde patates yoktu :hfyeni (18):

Kerem maalesef çikolatalı açmada da sade açmaya benzemiş 😅 iki tane damla çikolata yeter demişler bizde inandık tamam tamam inandık 🤓

• Asgari ücrete zam gelse bile ne değişecekki ? Çok daha kötü olacak her şeye bir okadar daha zam elektrik doğalgaz bunları saymıyorum bile. 2 hafta içinde o gelen zam eriyip pul olur. Atıyorum 1 yarım ekmek tavuk döner şuan 20 tl civarı 30-40tl olur artık.

• Kerem maalesef çikolatalı açmada da sade açmaya benzemiş 😅 iki tane damla çikolata yeter demişler bizde inandık tamam tamam inandık 🤓

Abla bir de 3TL'ye kol böreği diye bir şey veriyorlar içinde kıyma harici her şey var. Bir de satım yapılan yer aynı Hindistan gibi hijyenden ödün vermiyorlar :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Kendimi eksik ifade etmişim.Düşündüklerimi tam yazmamışım.Sulardan kastım içme sularıydı.Benim kafamda musluklardan akan suların içilebilir olması geçiyor.Bu kullanılan suların ailedeki kişi sayısına göre bir kısmının(insanın aylık içtiği ortalama su) ücretsiz olması gerektiğini düşünüyorum.Mesela günde kafadan 3.5 litreden hanedeki bir kişi başına ayda 105 litre su düşüyor.Musluktan içilebilir temiz su aksın ve hanedeki kişi başına 105 litre sudan para alınmasin.Demek istediğim buydu.Yoksa sudan para alınması tabiki gerekiyor.Sadece yukarıdaki düşünceye göre cevap vermiştim.

• hocalarım birşey sormak istiyorum benim doğu anadoludaki dağlık bölgedeki köyümün yakınlarına baraj yapılıyor bu baraj inşaatı yağış,nem oranları ve bitki örtüsüne etkisi nasıl olur genel olarak bölge ilkbahar ve sonbahar yağışlı yaz ise +45 dereceleri gören bir bölge ağac türü genel olarak bölgesel ardıç ve meşe ormanları var zamanında çok tahribata uğradığı için yeni yeşilllenen ormanlar

• hocalarım birşey sormak istiyorum benim doğu anadoludaki dağlık bölgedeki köyümün yakınlarına baraj yapılıyor bu baraj inşaatı yağış,nem oranları ve bitki örtüsüne etkisi nasıl olur genel olarak bölge ilkbahar ve sonbahar yağışlı yaz ise +45 dereceleri gören bir bölge ağac türü genel olarak bölgesel ardıç ve meşe ormanları var zamanında çok tahribata uğradığı için yeni yeşilllenen ormanlar

+ özellikle barajın yazın orajlara etkisi nasıl olur genelde yazları orta çaplı bir toz fırtınası çıkar ardından supercell strom başlar yılda en az 1 kere supercell stromlu orajlar olur

Pamukkale Üniverstesinden yazılan bir yazıdan bir kesit.

Denizli'de yapılan bir araştırmada maksimum, minimum ve ortalama sıcaklık, rüzgâr hızı, yağış ve buharlaşma verileri kullanılmış. Baraj yapılmadan önceki ve sonraki verilerdeki değişimler incelenmiş. Baraj yapımından sonra maksimum, minimum ve ortalama sıcaklıklarda tüm aylarda artış gözlenmiş. Yağış miktarlarında baraj yapıldıktan sonra, önceki döneme göre Ocak, Şubat ve Ekim aylarında artış olduğu halde, diğer aylarda azalma olduğu gözlenmiş. Buharlaşma ve rüzgar hızı değerlerinde çok az değişim olmuş. Tüm yöntemlerde maksimum, minimum ve ortalama sıcaklıklar ve rüzgâr hızında artan yönde bir eğilim olduğu, buharlaşma ve yağışta önemli bir eğilim olmadığı görülmüş.