Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Açıklığa kavuşturulması gereken konu şu, aksam manasbalasy hocamın da dediği mevzu, fabrika çıkış fiyati 5,90 TL iken ,kimler piyasadaki şekeri alıp, ihraç ettiler ya da topladılar, bunu da araştıracak olan makamlar belli, azıcık vatandaşın yanında durun.benim sade vatandaş olarak temel gıda stoklamaya ne gücüm yeter ne de ahlakim, bunlarin gözü dönmüş dolar hırsından, acilen şeker ihracat rakamlarinin son 3 ay aciklanmasi lazim.

Bak ne güzel söylüyorsun bunları araştıracak makamlar belli.

Öyle bi makam yokki araştırsın varmı biz mi bilmiyoruz bilmiyorsam cahilliğime verin 2 sene öncesine kadar biliyordum şimdi unuttum.

Tüm stokçuları Allah C.C bildiği gibi yapsın milleti galyana getirip savaş çıkmışcasına ürün aldıranlarıda kahretsin. biz ne hale geldik noldu bize.

• Yunanistan batmış iflas etmiş derler sorarsan

Hani şu yandı battı kül oldu denilen, avcılarla bile galip geliriz denilen yunanistan bile alım gücünde 2,5 kat üstümüzde alkışlar :hfyeni (25):

• Hani şu yandı battı kül oldu denilen, avcılarla bile galip geliriz denilen yunanistan bile alım gücünde 2,5 kat üstümüzde alkışlar :hfyeni (25):

Ama normal hocam, birlik üyesi adamlar, ayrıca Avrupa'nin sınır karakolu, her türlü destek veriliyor kendilerine,onlar da Reis'in Macron'a dediği gibi" bunlarin parası yok, aldıkları Rafael Uçakların parasini veremezler" demesine rağmen veresiye de olsa silahlaniyorlar tabii ki de bize karşı.Reis kendisinden olmayan makbul insanlari da kucaklamasi lazim.Bu muhalefete bakınca icim bir kez daha kararıyor.Iktidar da çeşmenin başında, yetersiz insanlar dolmuş kadrolara, zaten bu iktidarın en büyük sıkıntısı, yetişmiş kadro oluşturamamasi.Mevcutlar ile yola devam etmeleri böyle kriz anlarinda yüzümüze çok çarpıyor.daha yazayım mı.. :) :) :)

• Dün Katar'ın başkenti Doha'da Doha forumu vardı.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,gazetecinin Rusya'nın Ukrayna'yı işgali hakkında sorduğu soruları yanıtlıyordu.Birden konu Türkiye ekonomisine geldi.Gazeteci Türkiye'nin son 10 yılda ekonomik olarak kötüye gittiğini söyledi.Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkiye'nin son 20 yılda attığı adımları ve yatırımları rakamlara dayandırarak açıkladı.Ben de biliyorum ekonomimizin iyiye değil kötüye gittiğini.Ama gazetecinin mimikleri,halleri ve tavırları o kadar düşmanca,o kadar küstahçaydıki art niyet aramamak elde değildi.Bakanın her kelimesinin ardından şaşkın gözleri daha da büyüyordu.Çok itici ve küçük düşürücüydü.İzlerken kanalı değiştirmek istedim.Çok zoruma gitti.Daha ne kadar müsahama göstereceğiz. Nasıl bu kadar rahat davranıyorlar?Neye dayanıyorlar?Neye güveniyorlar?

• Ama normal hocam, birlik üyesi adamlar, ayrıca Avrupa'nin sınır karakolu, her türlü destek veriliyor kendilerine,onlar da Reis'in Macron'a dediği gibi" bunlarin parası yok, aldıkları Rafael Uçakların parasini veremezler" demesine rağmen veresiye de olsa silahlaniyorlar tabii ki de bize karşı.Reis kendisinden olmayan makbul insanlari da kucaklamasi lazim.Bu muhalefete bakınca icim bir kez daha kararıyor.Iktidar da çeşmenin başında, yetersiz insanlar dolmuş kadrolara, zaten bu iktidarın en büyük sıkıntısı, yetişmiş kadro oluşturamamasi.Mevcutlar ile yola devam etmeleri böyle kriz anlarinda yüzümüze çok çarpıyor.daha yazayım mı.. :) :) :)

Sözüm askeri güce değil hocam sözüm alım gücüne.Normal değil bu kadar fark üstelik yunanistan gibi bir ülkeyle bu kadar fark hiç normal değil.Dedem amcam Bulgaristan doğumlular akrabaların bir kaçı halen Razgrad'da bundan bir kaç yıl önce bizimkiler tatile gezmeye giderdi o tarafa krallar gibi yer içer gelirlerdi.Şimdi orda asgari ücret 332euro 1 leva 8,33 TL yakıt fiyatları da aşşağı da :)

forum.havaforum.com/attachment/156857/

• Sözüm askeri güce değil hocam sözüm alım gücüne.Normal değil bu kadar fark üstelik yunanistan gibi bir ülkeyle bu kadar fark hiç normal değil.Dedem amcam Bulgaristan doğumlular akrabaların bir kaçı halen Razgrad'da bundan bir kaç yıl önce bizimkiler tatile gezmeye giderdi o tarafa krallar gibi yer içer gelirlerdi.Şimdi orda asgari ücret 332euro 1 leva 8,33 TL yakıt fiyatları da aşşağı da :)

forum.havaforum.com/attachment/156857/

Her şeyi geçtim bu ülke zamanında Bulgaristan'dan saman alıyordu üretici de 7 lira olan saman Bulgaristan'dan 4-5 liraya geliyordu şimdi saman 25 lira yine dışardan almaya kalksan en aşşağı 30-32 lira buyrun yapın hesabı :boat:

• bizde yeme işi bitmedi GabelBerg10, biteceğe de benzemiyor, şimdi diyebilirler yav ne var bunda , 15 sene sonra devletin olacak, iyi de senin kapitalist kafa yapın 15 sene sonra da değişmeyecek ki, bir özelleştirme kararı ile köprü yine ücreti ağır bir şekilde vatandaşın sirtinda olacak.Yani toptan zihniyet değişikliğine ihtiyaç var, sağ politikalarla 70 yıldır bir çözüm sunamiyorsun..Milli Ekonomi uygulamadığın müddetçe ucuz et de versen vatandaşa, sonucu düzeltmeye çalışmaktan öteye gecemiyorsun, sebepler hep oteleniyor, hatta ilgilenilmiyor, gelen elestirilere Paramız var ki ithalat yapiyoruz diyen bir bakani da gördük,Yani dikine dikine konuşmalarla geçen bir süreç.Siyasetciler sadece günü kurtarmak istiyor.

• Kendi vatanından kaçan adam kesinlikle bizi canı pahasına korur

ayni duruma bizde dusebiliriz Allah muhafaza tabikide istemem boyle bir durumu kendi ulkemdeki insanlar vsrken ama bizler turk halki olarak stokculuk yapan acliktan korkan zam gelecek diye atm market akaryakit alanlarini dolduran millet haline geldik ayni seyi avrupalida bizim icin diyebilir once kendi icimizdeki derin sorunlari cozecek bilgiye ilme duyarliliga sahip olalim ondan sonra hersey insallah duzelicektir.

• Kendi vatanından kaçan adam kesinlikle bizi canı pahasına korur

Ülkemde;

1.sınıf= Suriyeliler

2. Sınıf= Afganlar

3. sınıf = Geriye kalan yabancı kişiler

4. sınıf = Türk halkı

Ağır koyuyor bu bana. Çok üzülüyorum. Umarım bunların sonunu getirebiliriz.

Bu sene o sene değil :S

• ayni duruma bizde dusebiliriz Allah muhafaza tabikide istemem boyle bir durumu kendi ulkemdeki insanlar vsrken ama bizler turk halki olarak stokculuk yapan acliktan korkan zam gelecek diye atm market akaryakit alanlarini dolduran millet haline geldik ayni seyi avrupalida bizim icin diyebilir once kendi icimizdeki derin sorunlari cozecek bilgiye ilme duyarliliga sahip olalim ondan sonra hersey insallah duzelicektir.

Şu bizde aynı düşeriz muhabbetini bı bırakın bea gerçekten sıktı. Bizde vatanımızı bırakıp kaçarsak daha beter duruma düşelim eyvallah deriz bakarız başımızın çaresine. Mühim olan o hale gelmemek için savaşmak KAÇMAK DEĞİL.