Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tam beklediğim gibi oldu UKOME zam teklifini red etti. Bunların yansımalarını gelecek dönemlerde hissedeceğiz.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Yok o zamanlar kafam küçükmüş ondan düşüyormuş büyüyünce düşme sorunu kalmadı 🙂

Demekki sen yalan konuşuyorsun o zaman odadan çıktığımda demiştin bu yaptığın çok yanlış kafa buluyorsun burdakilerle burdaki arkadaşlarda bu işlerin ciddi olduğunu ve sana teselli veriyor her konuda onlara haksızlık yapıyorsun ben dahi o akşam bu konularda sana bilgi vermiştim demekki sen burdakilerin aklıyla dalga geçiyorsun :)

• Tam beklediğim gibi oldu UKOME zam teklifini red etti. Bunların yansımalarını gelecek dönemlerde hissedeceğiz.

taksiciler esnaf odası başkanı hangi yönde oy kullandı merak ettim doğrusu :) o da zam istiyordu taksi ücretlerine.

Dolmuşçu ve özel halk otobüsçüleri iş bırakabilir Ankara'daki gibi bu mazot fiyatlarına dayanmak çok zor.

• Demekki sen yalan konuşuyorsun o zaman odadan çıktığımda demiştin bu yaptığın çok yanlış kafa buluyorsun burdakilerle burdaki arkadaşlarda bu işlerin ciddi olduğunu ve sana teselli veriyor her konuda onlara haksızlık yapıyorsun ben dahi o akşam bu konularda sana bilgi vermiştim demekki sen burdakilerin aklıyla dalga geçiyorsun :)

Hayır yanlış anlamışsın beni öyle bir durum yok sen bana dalga geçercesine cevap verince bende böyle saçma bir cevap verdim yoksa yaşadığım olay gerçekti aslında

• Hayır yanlış anlamışsın beni öyle bir durum yok sen bana dalga geçercesine cevap verince bende böyle saçma bir cevap verdim yoksa yaşadığım olay gerçekti aslında

Hayır bu tür konularda dalga geçilmez gülücük attığım emojilere takılma dalga geçilir ama bu tür durumlarda olmaz ciddi bı şekilde söyledim :)

• Hayır bu tür konularda dalga geçilmez gülücük attığım emojilere takılma dalga geçilir ama bu tür durumlarda olmaz ciddi bı şekilde söyledim :)

Pekii. Bende dalga geçtiğini zannetiğimden dolayı öyle bir cevap verdim sadece. Yanlış anlaşılma olmuş yanii.

• Ülkemizi,bu ekonomik buhrana sürükleyen muhalefete, %50 zam izninin çıkmayacağını düşünüyorum UKOME'den. :hfyeni (18):

Dün ne dediysek o, şimdi bu kararın alınmasını isteyen belediye başkanına karşı, sistematik saldırı zamanı, Tevfik Bey'i ya bugün ya da yarın haberturk ekranlarında görmemiz olası.

• Dün ne dediysek o, şimdi bu kararın alınmasını isteyen belediye başkanına karşı, sistematik saldırı zamanı, Tevfik Bey'i ya bugün ya da yarın haberturk ekranlarında görmemiz olası.

Taksicilee esnaf odası başkanının kararını görebilen var mı ya valla merak ettim ^^

• Geçenlerde arabamın yakıt ikmali için benzin istasyonuna girdim.

Yüz ifadesinde yorgunluk ve bir o kadarda umutsuzluk emaresi gördüğüm pompacı, daha kaç liralık yakıt dolduracağını bile sormadan ne olacak abi bu yağ kuyrukları bu pahalılık diye konuya girdi.

O serzenişin ve sorunun cevabını Neyzen Tevfik'in mısralarıyla verdim kendime.

''Ekmek herkese yetecekti aslında.

Tarlaya karga dadandı, ambara fare, fırına hırsız, memlekete harami''.

Sustum yutkundum, neler geçmediki aklımdan.

Diyemedim eskiden haramiler yol kesip eşkıyalık yapardı, şimdi ise mal stoklayıp yağmalıyor garibanın hakkını.

Diyemedim zenginin açgözlülüğü yüzünden, fukara tahammüle mahkûm ediliyor.

Diyemedim bizim Yunus gibi; ''Fukara kalbine her kim dokuna, dokuna sinesi Allah okuna''.

Yoksulluk bir kader miydi hakikaten. Bu öyle olsa bile güçlünün körlüğünü, zenginin şımarıklığını, şairin suskunluğunu meşrulaştırır mıydı.

SAĞLIKLA ve DOSTÇAKALIN...

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Kedi bu kadar yalvardı içeri aldım evde kimse yokken annemler görse gebertir beni 😀😀

forum.havaforum.com/attachment/156715/

Biraz ilgi, biraz sevgi, biraz da yiyecek bekliyor hepsi bu..

Şahsen evde tüylü hayvan beslemiyorum ama ailen rıza gösterirse al yanına..

Ama yarın bıkıp sıkılırsan hayvanı tekrar sokağa bırakma.

Biraz düşün taşın

Gerçekten bakabileceksen al.

• Biraz ilgi, biraz sevgi, biraz da yiyecek bekliyor hepsi bu..

Şahsen evde tüylü hayvan beslemiyorum ama ailen rıza gösterirse al yanına..

Ama yarın bıkıp sıkılırsan hayvanı tekrar sokağa bırakma.

Biraz düşün taşın

Gerçekten bakabileceksen al.

Hocam ben hayvanları çok severim sıkılmanın s si olmaz bende hatta sokaktaki yavru köpeği öptüğüm bile oldu 😀😀😀