İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Değerli arkdaşlar sezon başından belli belirttiğimiz kurak ve sistemsiz geçen şu günlerde eminim herkesin morali bozulmuştur. Benzeri görülmemiş bir sezon içerisindeyiz.

Bundan ötürüdür ki, forum içinde eğlenmek, goy goy yapmak istiyorsunuz. Bu da en doğal hakkınız elbette. Boş tartışmalar, gereksiz atışmalar yapmak yerine bu şekilde eğlenmek ve stres atmak güzel birşey.

Ama bu eğlenme de ki ince çizgiyi lütfen kaçırmayalım, ve geçmeyelim.

Forumumuzu misafir olarak takip eden mesajları okuyan ve havaya dair bilgi almak isteyen epey insanlar var. Bu verileri bizzat sistemde görüyoruz. Sırf forumda İstanbul konusu +1.5 Milyondan fazla tıklanmış bu sezon.

Sizin yazdığınız her mesaj belki de 100 binlerce kez okunuyor.

Yani sizlere demem o ki, goy goyu düzeyinde bırakırsak hem daha iyi olur. Hemde Forum Kalitemizi bozmamış oluruz.

İyi forumlar..

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• yigitreis82 senin özelinde de bir kaç bir şey demek istiyorum.

Heyecanlı bir üyesin, bunu forum olarak farkındayız. Ama senden birşey rica ediyorum, lütfen flood yapmayalım.

Her sayfanın yarısından fazlası senin mesajlarınla kaplı ve okumak istemeyen insanlar elbet ki oluyor.

Lütfen yazacağın mesaj sayısını azaltarak, iki tane atacağın mesajı tek mesajda toplayalım.

Aksi takdirde arka arkaya yazdığın ve sayfaları kaplayan mesajlar forum kuralı gereğince silinecektir bilgine.

İyi forumlar...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Açıkçası istanbul konusunu dün atlaya atlaya geçtim hocam. Adam akıllı dişe dokunur bir şey göremedim. Goygoyun da bir sınırı olmalı.

yigitreis82 dostum heyecanını da anlıyorum ama biraz daha sakin. Özellikle model yorumlama konusunda sakin olmalı ve istanbul yorumlarını bu başlıkta yapmalısın.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• Gfs sabah güncellemesi anadolu yakası için iyi gözüküyor ama artık gfs'in şu soğukları ötelemeden biraz daha kararlı olmasını bekliyorum kendi adıma, bi gün -16 verip kafkaslara atıyor bi gün -12 verip italyaya atıyor bi gün -8 bile sokmadan bize indiriyor. Umarım daha fazla ötelenmeden haftaya bir şeyler netleşmiş olur

• Gfs sabah güncellemesi anadolu yakası için iyi gözüküyor ama artık gfs'in şu soğukları ötelemeden biraz daha kararlı olmasını bekliyorum kendi adıma, bi gün -16 verip kafkaslara atıyor bi gün -12 verip italyaya atıyor bi gün -8 bile sokmadan bize indiriyor. Umarım daha fazla ötelenmeden haftaya bir şeyler netleşmiş olur

Evet hocam modeller iyice tutarsız olmaya başladı. Ama umutsuz olmamak gerek. Rahmetli hakan hocamızın da dediği gibi bu sene yaşananları 2026'ya kadar göremeyebiliriz.

• Açıkçası istanbul konusunu dün atlaya atlaya geçtim hocam. Adam akıllı dişe dokunur bir şey göremedim. Goygoyun da bir sınırı olmalı.

yigitreis82 dostum heyecanını da anlıyorum ama biraz daha sakin. Özellikle model yorumlama konusunda sakin olmalı ve istanbul yorumlarını bu başlıkta yapmalısın.

Kesinlikle. Tartışmaların en büyük sebebi model sayfasında bölgecilik yapılması sonra futbol vesaire. yigitreis82 aman kardeşim model yorumlama da İstanbulla ilgili mesaj yazma. Forum olarak seni sevdik hatırlatmak istedim :)--

• Bu başlık altında yapılan goy goyu bir nebze anlıyorum ancak model sayfasında bu olmamalı. Mobilden model takibi yapmak zor oluyor model sayfasından bakalım diyorum ama orada da bu yazışmalardan görmek zor. Ben yıllardır bu siteyi takip ediyorum ilk defa böyle bir şey gördüm.

• Son güncellemelerde değişmeyen şeylerden biri ana senaryonun yağış konusundaki ısrarı. Bir şekilde istediğimiz yağışları gösteriyor ama henüz diğer senaryolar pek oralı değil. Göze çarpan diğer detaysa sıcaklık ortalaması yükselme eğiliminde.

• İstanbul da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

stanbul, Şile, ŞİLE/İSAKÖY 0,9
    İstanbul, Pendik, PENDİK/ÖMERLİ BARAJI 1,3
    İstanbul, Sancaktepe, SANCAKTEPE 2,3
    İstanbul, Çekmeköy, ÇEKMEKÖY/ÖMERLİ 2,6
    İstanbul, Sancaktepe, SAMANDIRA HAVALİMANI 4,0
    İstanbul, Eyüp, EYÜPSULTAN 5,2
    İstanbul, Tuzla, TUZLA 5,7
    İstanbul, Beykoz, BEYKOZ 6,2
    İstanbul, Şile, ŞİLE 6,4
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER/İTÜ MASLAK YERLEŞKESİ 7,2
    İstanbul, Pendik, İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI 7,6
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER/KUMKÖY-KİLYOS 7,8
    İstanbul, Bakırköy, İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI 8,4
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER 8,4
    İstanbul, Şile, ŞİLE/DARLIK KÖYÜ 8,5
    İstanbul, Arnavutköy, ARNAVUTKÖY/TERKOS BARAJI 8,8
    İstanbul, Kartal, İSTANBUL BÖLGE 8,8
    İstanbul, Fatih, FATİH/İST.DEN.BİL.ENS. 9,0
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER/YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ 9,0
    İstanbul, Kadıköy, KADIKÖY/GÖZTEPE 9,1
    İstanbul, Büyükçekmece, BÜYÜKÇEKMECE 9,1
    İstanbul, Üsküdar, ÜSKÜDAR 9,1
    İstanbul, Arnavutköy, İSTANBUL HAVALİMANI 9,3
    İstanbul, Bakırköy, FLORYA 9,5
    İstanbul, Kadıköy, KADIKÖY GÖZTEPE RIHTIM 9,8
    İstanbul, Ümraniye, ÜMRANİYE 9,9
    İstanbul, Tuzla, TUZLA AYDINLI LİMAN FENERİ 10,2
    İstanbul, Arnavutköy, ARNAVUTKÖY 10,2
    İstanbul, Çatalca, ÇATALCA 10,2
    İstanbul, Şişli, ŞİŞLİ 10,3
    İstanbul, Tuzla, TUZLA İTÜ GÜNEY MENDİREK FENERİ 10,6
    İstanbul, Beykoz, BEYKOZ/ANADOLU FENERİ 10,6
    İstanbul, Güngören, GÜNGÖREN/DAVUTPAŞA MARMARA 10,8
    İstanbul, Çatalca, ÇATALCA RADAR SAHASI 11,0
    İstanbul, Silivri, SİLİVRİ 11,3
    İstanbul, Silivri, SİLİVRİ ORMAN SAHASI 11,6
    İstanbul, Beylikdüzü, BEYLİKDÜZÜ 12,4
    İstanbul, Kartal, KARTAL/AYDOS DAĞI 12,4
    İstanbul, Silivri, SİLİVRİ ANA MENDİREK FENERİ 12,9
  • Ocağı kapattık gibi. Ayın başında ilk yarısını kapatmıştım ben, şimdi de ay sonunu. Şubat umarım acısını çıkarır. Çok özledik artık.