Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Adamda para var konuşuyor bizde aşağıda resmini atacağım alette model takip yapıyoruz fakirlik zor zanaat 🤣🤣

Abi sen bilirmisin.Zengine para vermişler parayı beşe katlamış.Fakire para vermişler gitmiş Iphone almış.Bizimkisi ona benzedi:hfyeni (18):

• Murat Türkeş Genel Klimatoloji öneririm

hocam bu kitaplardaki konu genelde basınç dizilimleri nereye nasıl etki eder gibi konulardan başlayıp rosby dalgaları nedir gibi açıklama mı yoksa daha farklı bişey mi

• hocam bu kitaplardaki konu genelde basınç dizilimleri nereye nasıl etki eder gibi konulardan başlayıp rosby dalgaları nedir gibi açıklama mı yoksa daha farklı bişey mi

Klimatoloji hakkında her şey var içinde snoptik okuma vs 570 sayfa bir kitap adam kendisi analizleriyle beraber yalın bir şekilde anlatmış bizede univeristemizin doçent i önerdi.

• Klimatoloji hakkında her şey var içinde snoptik okuma vs 570 sayfa bir kitap adam kendisi analizleriyle beraber yalın bir şekilde anlatmış bizede univeristemizin doçent i önerdi.

tamamdır doğum günü hediyesi olarak kendime bunu aldırmayı düşünüyorum

• eveett şimdi sadede gelecek olursak yaptığım uzun incelemeler sonucunda ve birazda tecrübeyle ocak ayında iyibir sistem beklentim var hemide baya güçlü.birsistem bu sistemede güzelbir isim bulacağım şuan modellerde görünmeyebilir lakin buayın 16 veya 17 si gibi görünmeye balayacak beklediğim sistem büyükbir ihtimalle blokaj ile birlikte gelecek vade yaklaştıkca gücüde modellere yansıyacaktır beklediğim tarih ocak ayının ilk on günü içerisinde bu sistemi %90 alacağız diyebilirim.inşallah yanılmam dostlar.☃️☃️☃️😊😊😊

• eveett şimdi sadede gelecek olursak yaptığım uzun incelemeler sonucunda ve birazda tecrübeyle ocak ayında iyibir sistem beklentim var hemide baya güçlü.birsistem bu sistemede güzelbir isim bulacağım şuan modellerde görünmeyebilir lakin buayın 16 veya 17 si gibi görünmeye balayacak beklediğim sistem büyükbir ihtimalle blokaj ile birlikte gelecek vade yaklaştıkca gücüde modellere yansıyacaktır beklediğim tarih ocak ayının ilk on günü içerisinde bu sistemi %90 alacağız diyebilirim.inşallah yanılmam dostlar.☃️☃️☃️😊😊😊

Yanılırsan da canın sağolsun abi,cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum :hfyeni (25):

Köken sibirya atakmı yoksa kutupmu 🙂

• Köken sibirya atakmı yoksa kutupmu 🙂

ikisinin karışımı diyelim hasan marmaradan başlayıp taa hopaya kadar uzanan sahil hattında kar yağışları görülecek endeks te zaten o zamanlarda nötr görünüyor ani düşüşle sert bir sistem bizi bekliyor sende -12 ben diyeyim -14-16 bu sistem gelecek yaa hissediyorum hislerim beni kolay kolay yanıltmaz buna burda birçokkez şahit olan var 😊😊

• ikisinin karışımı diyelim hasan marmaradan başlayıp taa hopaya kadar uzanan sahil hattında kar yağışları görülecek endeks te zaten o zamanlarda nötr görünüyor ani düşüşle sert bir sistem bizi bekliyor sende -12 ben diyeyim -14-16 bu sistem gelecek yaa hissediyorum hislerim beni kolay kolay yanıltmaz buna burda birçokkez şahit olan var 😊😊

Deniz sıcak 15-16 derecelerde. Üstüne bu sistem gelirse gör sen cümbüşü

• Ecmwf tahminini güncellendi ve İskandinavya da yüksek basınç bu görüntü güzel bence siz ne düşünüyorsunuz?

Yüksek basınç çok yayılmış. Ardı ardına sistem gelmez gelirse de sağlam gelir diye yorumladım bu tabloyu :hfyeni (18):

• Deniz sıcak 15-16 derecelerde. Üstüne bu sistem gelirse gör sen cümbüşü

Denizler tam soğuyamadı. Birçok kişi bunu negatif bir durum olarak algılasa da bence çok iyi bir durum. Çünkü gelecek sağlam bir soğukta oluşacak konveksiyonel denizel kütlelerin gücü çok ama çok fazla olacak...