Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Samsun Özel Tahmin❄️ /scatisma2::341

Yarın uyandığınız da yağan yağmurun tadını çıkartabilirsiniz yağışlar 400 rakım ve üstü Canik dağlarında direk kar olarak başlayacak 400 rakım üstünde 40-50cm birikimler söz konusu olacaktır akşam saatlerinde yağışın cephe ve deniz etkisi karışımı ile sırasıyla 300 200 rakım da ilerleyen saatlerde 100 rakım ve sonrasında kıyı kesimlere inebileceğini düşünüyorum 7 Şubat sabahı için kıyılarda örtü beklemiyorum görsel olursa mutlu bir tablo 100 rakım üstünde birikimler olacaktır 200 rakım üstünde daha iyi 5-10cm olabilir sonrasında gündüzü es geçerek 7 Şubat gece ve 8 Şubat arasını yorumlarsam merkez adına yağış konusu sürpriz modeller de iyi duran bir tablo yok ovalar alçağın nem taşınımı ve karayel rüzgarla kütleler alacaktır Bafra Çarşamba hattı çalışması muhtemel sıcaklık yeterli kütleleri güzel alan yerler 5-10cm olabilir Samsun kıyılarda ise 1-5cm ihtimali diyorum yüksek mahalleler de belirttiğim gibi 6 gecesi 7 sabahı cephe ve deniz karışımı ile 5 10cm önceden birikebilir yüksek mahaller 7 gecesi 8 sabahı arasıda 5-10 cm yeni ekleme ile karşılaşabilir kısacası öngördüğüm tablo yüksekler için 300 metreden sonra çok iyi sebebi cephe yağışlarını gece ve sabah iyi alabilecek sonrasında 7 Şubat gecesi iş deniz etkisine kalıyor Soçi sürpriz yapmaz ise Bafra ve Çarşamba hattı daha şanslı kıyılar dahil Çarşamba Bafra hattında 5-10cm ihtimali mümkün merkez sahiller adına 1-5cm sebebi 6 Şubat gecesi cepheden yararlanıp örtü birikimi yapamayacak sıcaklık yetersiz kalacaktır 100 metreden sonra birikim yapabilir özellikle 200-250 den itibaren diyorum sonrasında sıcaklık yetiyor ama soçimiz yağışı fazla yatay gönderme potansiyelinde buda merkezin kör kalmasını sağlayacak her ne kadar sıcaklık yeterli olsa da yağış sorunu çekeceğiz 2 gün önceki veriler aynı kalsaydı sahiller adına 15cm bulan bir tahmin olabilirdi ama maalesef durum bundan ibaret

Sahiller 1-5

Yüksek mahalleler (100-250mt) 5-15cm

400 üstü 40-50cm (cephe yağışı avantajı)

Hocam çarşambanın yanına tekkeköyüde ekleyelimmi

• abdullah hocam sen eniyisi ordulu tayfayı arkana al başlarında uslu başlı olarakdadur bi boztepeye çıkı verin ondan sonra kartopu savaşları başlasınnn😄😄😄

Hocam bu tayfa dediğinin biri f16 pilotu dışarı sadece f16 ile çıkıyor diğer değerli arkadaşla nedense koptuk artık beni sevmiyor olması muhtemel ayrıca ben ne kadar akıllı durmaya çalışsamda bunlar beni boztepeden yuvarlar🤣🤣

• Trabzon ümitsiz vaka sanırım. Kimse uzun uzadıya bi yorum yapmiyor

öyle görünüyor şuan ama bu hafta ve bundan sonraki hafta iyi şeyler olacak gibi hissediyorum model inceleyip bir yere varamıyoruz artık o duruma geldik biz bekleyiş içindeyken yapacağımız en iyi şey bence diğer karadeniz illerimizde yağan kar görüntülerine bakarak forumdaki diğer arkadaşlar adına mutlu olmak

Winter Has Come

• Hocam bu tayfa dediğinin biri f16 pilotu dışarı sadece f16 ile çıkıyor diğer değerli arkadaşla nedense koptuk artık beni sevmiyor olması muhtemel ayrıca ben ne kadar akıllı durmaya çalışsamda bunlar beni boztepeden yuvarlar🤣🤣

Ama hani Ordu konseyi başkanım.Siz bence fındık ayında toplanırsınız :hfyeni (18):

• Bu arada Samsun'da iç kesim ilçeleri köy okulları ve merkeze devlet taşıması ile gelen öğrenciler için okullar tatil oldu 400 rakım üstü için doğru karar lakin 200 300 metreden gelen devgeriş gültepe gibi mahalleler için yerinde sayılmaz ^^ o ayrımı yapamazlar zaten iyi oldu :)

• Ama hani Ordu konseyi başkanım.Siz bence fındık ayında toplanırsınız :hfyeni (18):

Reis başkan ben değilim Vehbi hocam oda muhtemelen bu ara izmitte kar topu oynuyor anlayacağın durum kötü şaka maka benim cidden yaylaya çıkasım var ama şartlar el vermiyor yapabileceğim tek şey balkonumdan boztepeye bakmak

• Hocam bu tayfa dediğinin biri f16 pilotu dışarı sadece f16 ile çıkıyor diğer değerli arkadaşla nedense koptuk artık beni sevmiyor olması muhtemel ayrıca ben ne kadar akıllı durmaya çalışsamda bunlar beni boztepeden yuvarlar🤣🤣

Nasıl sevmiyorum ya :huh:

• Reis başkan ben değilim Vehbi hocam oda muhtemelen bu ara izmitte kar topu oynuyor anlayacağın durum kötü şaka maka benim cidden yaylaya çıkasım var ama şartlar el vermiyor yapabileceğim tek şey balkonumdan boztepeye bakmak

Vehbi abi geldi verdi burayı gaza çekti gitti.Bidaha fındık ayına ya gelir ya gelmez:)Teleferiğe bin doğru boztepeye.Ben bile çıktım oraya başkanım:)

• Reis başkan ben değilim Vehbi hocam oda muhtemelen bu ara izmitte kar topu oynuyor anlayacağın durum kötü şaka maka benim cidden yaylaya çıkasım var ama şartlar el vermiyor yapabileceğim tek şey balkonumdan boztepeye bakmak

Toprak, aşağılara yağmur yağıyor ama rakımı yüksek yerlere götürdüm bugün çocukları eğlendiler , Boztepeye çıkarsın toprak 1-2 güne oraya da düşer kar

• Vehbi abi geldi verdi burayı gaza çekti gitti.Bidaha fındık ayına ya gelir ya gelmez:)Teleferiğe bin doğru boztepeye.Ben bile çıktım oraya başkanım:)

Ben sıkıldım ordan reis bana kalabalığın olmadığı sakin yerler lâzım çoktan gideceğim yaylaya ama günahlarım el vermiyor 🤣

• Toprak, aşağılara yağmur yağıyor ama rakımı yüksek yerlere götürdüm bugün çocukları eğlendiler , Boztepeye çıkarsın toprak 1-2 güne oraya da düşer kar

Toprak ben çocuğuda alıp keremin oraya çıkacağım hem çay sözü var bana iki işi bir görürüm🤣🤣

• Ben sıkıldım ordan reis bana kalabalığın olmadığı sakin yerler lâzım çoktan gideceğim yaylaya ama günahlarım el vermiyor 🤣

Ben yayladaydım abi,baya kar vardı.Buz desen o biçimYaktım ateşi,yaptım semaveri resetlddim kafayı.1 hafta atar beni öteye:)