Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu yazılmayan bir kuraldır fındık toplanırken sıcaktan yanarsın kurutmaya sıra geldiğinde güneş bulamazsın :)

• Bu yazılmayan bir kuraldır fındık toplanırken sıcaktan yanarsın kurutmaya sıra geldiğinde güneş bulamazsın :)

Hocam ben daha toplamadım yarın başlıyoruz Her sene olur biz fındığa başladığımız anda yağmur yağar Heleki rakım yüksek olunca Bulut dağa çarptığı anda yamaç yağışı düşüyor hemen pek etkili değil çise şeklinde aslında serin serin güzel toplanirda alıştık artık ❤️ geçen sene kadar yok diyor koydekiler acaba diğer yerlerde nasıl hiç sormadım

• Abi bilmiyorum yabanda oluyor sivride oluyor eyha vurulmadi zaten büyük bahçeye küçük bahçede ne çıkarsa çıkar

Butür fındık cinslerinin yere erken dökülme şansıyok mecbur daldan toplanacak zaten yağlı fındıktan başkası erken olarak yere dökülmüyor helede dalda kabuğu sıcaktan çok kurursa hiç dökülmüyor 😊 ufak tefek yağmurda yinede toplanır hasan ben yağmurlukla çok fındık topladım.

• Butür fındık cinslerinin yere erken dökülme şansıyok mecbur daldan toplanacak zaten yağlı fındıktan başkası erken olarak yere dökülmüyor helede dalda kabuğu sıcaktan çok kurursa hiç dökülmüyor 😊 ufak tefek yağmurda yinede toplanır hasan ben yağmurlukla çok fındık topladım.

Abi evet zaten yağmurda topluyoruz yine sirekeleyip giriyoruz bahçeye biz daldan toplamak adama resmen işkence çektiriyor

• Abi evet zaten yağmurda topluyoruz yine sirekeleyip giriyoruz bahçeye biz daldan toplamak adama resmen işkence çektiriyor

ozaman sana şimdiden kolay gelsin diyelim hasan ekmeği bol al hatta o vakfıkebir tekerlek gibi olan ekmekten al 🙂 yine yarın akşam ben sana net bilgi veririm yağış hakkında.

• Hocam ben daha toplamadım yarın başlıyoruz Her sene olur biz fındığa başladığımız anda yağmur yağar Heleki rakım yüksek olunca Bulut dağa çarptığı anda yamaç yağışı düşüyor hemen pek etkili değil çise şeklinde aslında serin serin güzel toplanirda alıştık artık ❤️ geçen sene kadar yok diyor koydekiler acaba diğer yerlerde nasıl hiç sormadım

Sizin rakım yüksekse demekki fındıklar olana kadar yağmur mevsimi geliyor

• reis adam belki flood yapmayı seviyor yada uzun yazmayı sevmiyor 😊

Bülent abi flood yapmak forum kurallarınca yasak. Aykut hocam ve Berkay hocam sadece uyardı. Nemli havalar insanı epeyce gergin yapıyor. Sakin sakin önümüzdeki sistemi bekleyelim :saint:

• biliyorum kerem ben sadece mizah amaçlı yazdım 😊

Tamam abim sorun yok o zaman. Peki önümüzdeki sonbahar hakkında düşüncelerini bizlere söyleyebilir misin? Şöyle bol yağışlı bir dönem bütün bölgedaşların içine su serper :)

• Tamam abim sorun yok o zaman. Peki önümüzdeki sonbahar hakkında düşüncelerini bizlere söyleyebilir misin? Şöyle bol yağışlı bir dönem bütün bölgedaşların içine su serper :)

eylül bol yağışlı geçebilir özelliklede ikinci yarısı ekim ara ara ılıman ve bazı yerlerde kurak geçme durumu var kasıma gelecek olursak buyıl kasım baya süprizli geçecek gibi duruyor şöylede bir durumvar kasım eğer beklenenden soğuk ve yağışlı geçerse aralık ayının genel olarak bazı bölgeler hariç ılık geçme durumuda var yağış açısından bakacak olursak buyıl karadeniz bölgesi enşanslı bölge olacak diyebilirim buyıl hedefimiz izmire bile kar yapacak sistem potansiyalinin olması ben şahsen kendi adıma kışın ençok kar yağışını göreceğimiz tarih aralığının 15 ocak 20 şubat aralığında olacağını düşünüyorum geçen yılda mart ayı güzel geçecek demiştim keza en iyi sistemide mart ayında almıştık bakalım inşallah buyılda tahminlerimizde yanılmayız bu verdiğim tarih aralığı bende net bu benim kendi çalışmam ve tecrübeye dayalı analizim kerem.şubat 20 ye kadarda böyle kalacak 😊

• eylül bol yağışlı geçebilir özelliklede ikinci yarısı ekim ara ara ılıman ve bazı yerlerde kurak geçme durumu var kasıma gelecek olursak buyıl kasım baya süprizli geçecek gibi duruyor şöylede bir durumvar kasım eğer beklenenden soğuk ve yağışlı geçerse aralık ayının genel olarak bazı bölgeler hariç ılık geçme durumuda var yağış açısından bakacak olursak buyıl karadeniz bölgesi enşanslı bölge olacak diyebilirim buyıl hedefimiz izmire bile kar yapacak sistem potansiyalinin olması ben şahsen kendi adıma kışın ençok kar yağışını göreceğimiz tarih aralığının 15 ocak 20 şubat aralığında olacağını düşünüyorum geçen yılda mart ayı güzel geçecek demiştim keza en iyi sistemide mart ayında almıştık bakalım inşallah buyılda tahminlerimizde yanılmayız bu verdiğim tarih aralığı bende net bu benim kendi çalışmam ve tecrübeye dayalı analizim kerem.şubat 20 ye kadarda böyle kalacak 😊

Eline emeğine sağlık hocam :hfyeni (25):