Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ulan be ne güzeldi çocukken kar yağardı tepelere 2 gün sonra kar yağacak derdi aile büyükleri sokak lambası izlerdim geceleri saatlerce, uyuya kalırdım bir kalkardım en az 30 cm kar heryer bembeyaz, kendi çocuklarımıza yaşatamiyacağız bu duyguyu en çok da o koyuyor…

• Topragim eminmisin 6 sin dan 7 si aksamina kadar 50 mm verdi yagisi ama sogukta kırpma yapti

6 sında yağmur alıyoruz 7 sinde öğlen zaten birşey olmaz gündüz sıcağına 7 si akşamı ve 8 sabahı önemli oradaki yağışları bitiriyor odak orası 600 rakımda değiliz biz.

• Reis hep bir sonrakine bir sonrakine yazdım durdum birkaç gün önce. benim gözüm onda kimsenin heyacanını kırmamak adına bu sistem için çok konuşmuyorum tabi bunu kendi konumum adına söylüyorum ama hâlâ ilginç şeyler olabilir birazda yaşayıp göreceğiz.

Birde daha çok değil 1 hafta 10 gün öncesinde yağmur bile yağmıyor ocak ayında neredeyse tişörtle üşümüyorduk alacağımız her damla yağmura şükretmeyide unutmamak lâzım

• Reis hep bir sonrakine bir sonrakine yazdım durdum birkaç gün önce. benim gözüm onda kimsenin heyacanını kırmamak adına bu sistem için çok konuşmuyorum tabi bunu kendi konumum adına söylüyorum ama hâlâ ilginç şeyler olabilir birazda yaşayıp göreceğiz.

Birde daha çok değil 1 hafta 10 gün öncesinde yağmur bile yağmıyor ocak ayında neredeyse tişörtle üşümüyorduk alacağımız her damla yağmura şükretmeyide unutmamak lâzım

İnsanoğlu çabuk unutur Başkanım ruhumuzda var.Ama biz işimize bakalım:)

• İnsanoğlu çabuk unutur Başkanım ruhumuzda var.Ama biz işimize bakalım:)

En güzeli benim yaptığım Ümit. Tavsiye ederim. Soruları görme, karamsar mesajları duyma, ne söylemek istiyorsan onu söyleyip çık sistem zamanları. Yoksa Allah muhafaza, insanın sinirleri yıpranıyor, Allah size sistem nasip etmesin, kupkuru sımsıcak devam edin diye beddua ederken buluyorum kendimi.

Sonra birde bakıyorum ki, kızdığım adama değil, kendime de beddua ediyorum :hfyeni (18):

Burda çok yazdım çizdim, dedim ki arkadaşlar sistemleri sahilde kar var, kar yok anlamında değerlendirmeyin, sahiller ülkenin belki ancak %10'u, geri kalan %90 kar, %10'u yağmur bırakan sistemde efsanedir.

Hemen cevap geliyor, ben bilmiyorum ya :P hocam ama ülkenin nufusunun çoğunlugu kıyılarda yaşıyor.

Arkadaş, tamam da zaten iklim yumuşak diye kıyılara yerlesilmiş, dedenin dedesi kar sevmiyormuş, hayat şartları zor oluyor diye, sahile yerleşmiş, ee sen kar seviyorsan 1000 rakıma yerleş.

E hocam öyle de olmuyor, hayat şartları, geçim derdi vs. vs.

Yahu müslüman o olmuyor bu olmuyor o zaman karalama sistemleri. Mübarek Akdeniz ülkesi kar alıyor, yağmur alıyor, biraz güneyimiz çöl yahu :)

• DoquKaradeniz28 Demir dövdükçe sertleşir tayfunum.Yeter ki amaçları bişeyler öğrenmek olsun.Karamsarlık işi değil de nasıl bir süreç içinden buralara geldiğimiz halde hiç bişe yokmuş gibi konuşmak Yaradana da isyandır.Bu kış sezonu sonunda tekrar değerlendirme yapacağız.Şöyle geriye dönüp bakacağız.Kıyılara gelince,efsane dediğimiz kışlarda bile ortalama 1 kez bilemedin 1 buçuk kez örtü görür.Onun içinde olan biten hiç bişe yok.Şükür Allaha…