Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şurdan bir şey çıkmaması mucize olur ege tepki vermeyip soğuğu güneye çekemezse zor olanı başaracak.

• Hep diyagramlar atarak ilerliyoruz. Ecmwf destekli hava durumu uygulamasından bir görsel (Son güncele göre). Konumum rakım olarak yüksek olduğu için sistem böyle gelirse (umarım akşam güncellemesinde de güzel görüntüler görürüz) güzel kar örtüsü oluşacak gibi duruyor.

• Ecmwf senaryolarına göz attım çoğu sikloncular için iç açıcı değil.Karadeniz odaklı bir görünümden dolayı en avantajlımız Doğu Marmara şimdilik.

• Ecmwf senaryolarına göz attım çoğu sikloncular için iç açıcı değil.Karadeniz odaklı bir görünümden dolayı en avantajlımız Doğu Marmara şimdilik.

Hocam bence marmara'nın ne batısı ne doğusu hiç şansı yok ekmek çıkarsa orta ve doğu karadenize çıkar diye düşünüyorum. Marmara'ya birşey çıkması için soğukların daha aşağıya inmeye istekli olması lazım yani yukarı da 500mb nin fazla şişmesi soğukları yukarıda bırakıyor biraz incelip bize kadar inse ordan azor kuzeydoğulu hamle yapıp o parçayı koparsa olacak ama öyle bir görüntü veren model yok. şimdilik tabi ki.

• Hocam bence marmara'nın ne batısı ne doğusu hiç şansı yok ekmek çıkarsa orta ve doğu karadenize çıkar diye düşünüyorum. Marmara'ya birşey çıkması için soğukların daha aşağıya inmeye istekli olması lazım yani yukarı da 500mb nin fazla şişmesi soğukları yukarıda bırakıyor biraz incelip bize kadar inse ordan azor kuzeydoğulu hamle yapıp o parçayı koparsa olacak ama öyle bir görüntü veren model yok. şimdilik tabi ki.

Bölgeden kıyaslama yaparak Doğu Marmara dedim ki bence halen daha potansiyel var Doğu Marmara için.Ufak bir batılama soğuğu zaten güneye çekecektir herkese yararı olur.

O siklon patlamaz ise rüyalarında görürler ancak soğuğu, kim çekecek soğuğu aşağı benmi. :hfyeni (18):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Bölgeden kıyaslama yaparak Doğu Marmara dedim ki bence halen daha potansiyel var Doğu Marmara için.Ufak bir batılama soğuğu zaten güneye çekecektir herkese yararı olur.

Böyle kuzeyden kaçacağına batıdan sağlam bir siklonla gelip ardından 1.5 günlük dek sistemi olsa tadından yenmezdi.

• İpin ucunu hemen bırakmak olmaz boş yere milleti gaza getirmekte olmaz sakin sakin bekleyelim güncellemeleri.Dağ doğurursa dağ doğuracak doğurmazsa fareyle işimiz yok yağış kovalar dururuz :boat: :chinese:

• O siklon patlamaz ise rüyalarında görürler ancak soğuğu, kim çekecek soğuğu aşağı benmi. :hfyeni (18):

Egede akdenizde tepki vermiyor kuzey kıyılara bile günübirlik vur kaç yapacak bu haliyle.Birde ardında büyük balık var azor fransaya yapışmazsa işimiz onda da zora girer.

• Ege açıkları uzun vadeyi geçtim orta vade için bile hoş değil :boat: .Ocak ikinci yarıda ekstrem bir şeyler olmazsa modellerin ocak ayı yağış beklentisi terse dönebilir.

• Egede akdenizde tepki vermiyor kuzey kıyılara bile günü birlik vur kaç yapacak bu haliyle.Birde ardında büyük balık var azor fransaya yapışmazsa işimiz onda da zora girer.

Ben bilmem arkadaş akşam güncellemesinde Godzillaya dönüşmez ise şu anki görüntü ECMWF binasını taşlamaya giderim. :hfyeni (18):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Offizieller Beitrag

Soğukların geliş yönü önemli tepki ab sinin girit civarı oluşması yada yunanistandan hızlıca kayarak gelmesi lazım. Açıkçası öğlen güncellemeleri son saatlerda dahada abuk sabuk bir hal alıyor gibi, takibe devam hala vade uzun..

• Ben bilmem arkadaş akşam güncellemesinde Godzillaya dönüşmez ise şu anki görüntü ECMWF binasını taşlamaya giderim. :hfyeni (18):

Arkanda bir dünya insan olacak Ecmwf binasıyla kalmaz bu iş Ao binası Nao binası ne kadar havayla alakalı bina varsa artık :hfyeni (18):

• Soğukların geliş yönü önemli tepki ab sinin girit civarı oluşması yada yunanistandan hızlıca kayarak gelmesi lazım. Açıkçası öğlen güncellemeleri son saatlerda dahada abuk sabuk bir hal alıyor gibi, takibe devam hala vade uzun..

Biraz burun indirse olacakta soğuk akışı çok sınırlı kalıyor.

Bakalım Ukmo akşama ne diyecek.

• Offizieller Beitrag

Biraz burun indirse olacakta soğuk akışı çok sınırlı kalıyor.

Bakalım Ukmo akşama ne diyecek.

şöyle gelse canımızı yese

archives-2017-1-5-18-0.png