Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Toprak , 41 tayfa ne zaman güneş ile sıcaklık ile imtihan edilecek , özledik artık :hfyeni (18):

Haziran ilk hafta 21-24 derece aralığında gideceğiz, belki 1-2 gün 25-26'lar görülebilir okadar. Haziranda uzun süreli peş peşe ciddi sıcak atak beklentim yok belki 1-2 günlük 28-29'ları görebiliriz o kadar. Temmuz ayına odaklanacağım şu Haziran 2. yarısıda belli olsunda, benide baydı artık afrika görmek istiyorum bol bol ^^

• Haziran ilk hafta 21-24 derece aralığında gideceğiz, belki 1-2 gün 25-26'lar görülebilir okadar. Haziranda uzun süreli peş peşe ciddi sıcak atak beklentim yok belki 1-2 günlük 28-29'ları görebiliriz o kadar. Temmuz ayına odaklanacağım şu Haziran 2. yarısıda belli olsunda, benide baydı artık afrika görmek istiyorum bol bol ^^

Her mevsim zamanında güzel toprak , Afrika zamanı afrika gelmeli :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 8,4
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ 9,9
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI 11,1
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK/AYVAZPINARI KÖYÜ 12,8
    Kocaeli, İzmit, İZMİT ORMAN SAHASI 14,5
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ 15,3
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ 15,8
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI 15,8
    Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI 15,9
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ 16,3
    Kocaeli, Gebze, GEBZE 16,3
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA 16,3
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 16,3
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 16,4
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 16,5
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 16,5
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 16,6
    Kocaeli, Derince, DERİNCE 16,6
    Kocaeli, Darıca, DARICA 16,7
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 16,8
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 17,1
  • Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 8,6
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI 9,2
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ 9,3
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK/AYVAZPINARI KÖYÜ 11,9
    Kocaeli, İzmit, İZMİT ORMAN SAHASI 13,8
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ 13,9
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ 14,8
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ 15,0
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI 15,0
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 15,2
    Kocaeli, Gebze, GEBZE 15,5
    Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI 15,8
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA 15,8
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 15,8
    Kocaeli, Darıca, DARICA 16,4
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 16,5
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 16,6
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 16,6
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 16,9
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 16,9
    • Offizieller Beitrag

Çanakkale'nin, Balıkesir'in ve Bursa'nın güney kesimlerinde, İzmir'in ve Aydın'ın iç kesimlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

31.05.2023 12.00-31.05.2023 19.00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Yağış

• Tekirdağ Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere ve meteoroloji radarından alınan bilgilere göre, önümüzdeki 2 saatlik periyotta Tekirdağ çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

30.05.2023 13.00-30.05.2023 15.00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Yağış

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..!

• Uzun zamandır yoktum. Herkes iyidir umarım. Kış bitince elimizi eteğimizi çektik gibi oldu. "Sadece kışın buradasınız" lafını yememek için birkaç şeyler yazayım dedim. Dostlar alışverişte görsün. 🙂

• Uzun zamandır yoktum. Herkes iyidir umarım. Kış bitince elimizi eteğimizi çektik gibi oldu. "Sadece kışın buradasınız" lafını yememek için birkaç şeyler yazayım dedim. Dostlar alışverişte görsün. 🙂

Hoşgeldin toprak mevsimlik olmayalım lütfen 😄

• Hoşgeldin toprak mevsimlik olmayalım lütfen 😄

Sıcak hava olmayınca yağışların kuvveti ancak böyle oluyor, sıkıcı bir döneme girdik. Kışın olsa bu yağışa iyi derdim. Fakat mevsim gereği artık şiddetli yağışlar almamız lazım Marmara genelinde. Uzun vadede öngördüğünüz bir sistem var mı hocam?

• Aydıner Haziran 3'ündeki olası yagiş harici ilk 7-8 gün başka yagiş gözükmüyor bize. 6-7'sinde biraz ısınırız ama 30 dereceler yok. Başkada sistem gözükmüyor şuanlık sadece takip ediyorum bende sizler gibi. Havalar ısınmadanda bir cacik olmaz, bana firtına aralıksız şimşekler lazım oda şu aşamada gözükmüyor.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• bütün ülke bir olduk İstanbul'u beslemek için kırk takla atıyoruz

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.