Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O yüzden yukarda bu görüntüden 2004 tarzı bir şey çıkabilir eğer uygun görüntü oluşursa dedim çünkü gerek azorun konumu gerek sistemin indiği yerde biraz benzerlik var.

Aynen , Ek olarak ben bu akşamki güncellemede 192h'yi görünce 216'da sistemin o kadar hızlı üstümüze kayacağını pek düşünmezdim derin alçak basınç alanı vakumlamış resmen soğuk merkezini , tabi varsayımlar üzerinden konuşuyoruz ama bu sinoptiği baz alınca ben de katılıyorum hocam hani ilginç bir hal alabilir sistem çok ucu açık görüyorum.

• ecm gfs ortalamalarındaki kar tahminleri artmış eskisine göre 50 cm üstü veren bir çok seneryo var Bursa ve çevresine

• Birkaç saat önce görmüştüm ayın 14-15'i için -20 ve -26'ler uçuşan GFS çıktısını. Denizlerimizde geçen seneye göre 2 derece sıcak ve Vortex ihtimali =O /scatisma2::341

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• 2021 idi galiba.15-16 şubat sistemiydi esas kısmını yaşamıştık.Doğu marmara çoşmuştu.Kendi konumumda 50-60 cm kar vardı.Böyle bi sistem olsun tüm geçmişi unuturum bu sene.Tabi insallah ilk temennimiz tüm herkesin mutlu olacağı bir sistem gelir :)

• Sence nasıl usta güncelleme ? Mesela bu haliyle gelse kabulüm der misin ? Güncelleme sonu senaryoları bekliyorum senden ^^

Güncelleme sonu senaryoları benden beklemeyip atta sabah bakıyım bende kalkınca :D

Güncelleme kötü güncelleme değil Rodos’ta ki tepkiyi Girit’e çekersek on numara güncelleme.Bunlarda belli olmaz daha genel ana fikir olarak güzel.

• Birkaç saat önce görmüştüm ayın 14-15'i için -20 ve -26'ler uçuşan GFS çıktısını. Denizlerimizde geçen seneye göre 2 derece sıcak ve Vortex ihtimali =O /scatisma2::341

Vortex deme cam kapı dışarı atılırsın burdan benden demesi :hfyeni (18):

• Güncelleme sonu senaryoları benden beklemeyip atta sabah bakıyım bende kalkınca :D

Güncelleme kötü güncelleme değil Rodos’ta ki tepkiyi Girit’e çekersek on numara güncelleme.Bunlarda belli olmaz daha genel ana fikir olarak güzel.

Hasta adamım ben yorgan döşek yatıyorum 4 gündür :D Telefondan zor oluyor zaten :D