Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gemsiz kalalım da parasız kalmayalım Kasım 15’e kadar doğalgaz açmak yok sıcağa ılığa lodosa devam.Bundan sonra en âlâ ılıkçı karşınızda 1/kahkahas23s1

Soğuk değilde yağış kovalıyorum daha çok Yuvacık barajı kurumak üzere. Gel şu tarihi biz 1 Aralık yapalım çoluk çocuğu olanlar için kombi yaktıracak 3-4 sistem kafadan gelir o tarihe kadar onada yapacak bir şey yok. Bizim için sorun yok dibine kadar protesto edip yakmıyoruz. Bende orta ılıkçıyım dayanamayıp ilan ediyorum Aralık ortasına kadar ama Ocak ve Şubat ayını ayrı tutarık ^^

• Soğuk değilde yağış kovalıyorum daha çok Yuvacık barajı kurumak üzere. Gel şu tarihi biz 1 Aralık yapalım çoluk çocuğu olanlar için kombi yaktıracak 3-4 sistem kafadan gelir o tarihe kadar onada yapacak bir şey yok. Bizim için sorun yok dibine kadar protesto edip yakmıyoruz. Bende orta ılıkçıyım dayanamayıp ilan ediyorum Aralık ortasına kadar ama Ocak ve Şubat ayını ayrı tutarık ^^

Lodoslu bol yağışlı bir sonbahara kimse hâyır demez hatta şöyle yapalım 15 Aralık’a kadar Avrupa’ya herşey serbest 16 Aralık dedim mi masaya oturur çalışmalara başlarız :D2

• Soğuk değilde yağış kovalıyorum daha çok Yuvacık barajı kurumak üzere. Gel şu tarihi biz 1 Aralık yapalım çoluk çocuğu olanlar için kombi yaktıracak 3-4 sistem kafadan gelir o tarihe kadar onada yapacak bir şey yok. Bizim için sorun yok dibine kadar protesto edip yakmıyoruz. Bende orta ılıkçıyım dayanamayıp ilan ediyorum Aralık ortasına kadar ama Ocak ve Şubat ayını ayrı tutarık ^^

Borcu olup nüfusu külfeti cok olana Allah yardımcısı olsun 5 kişilik bir aile günde 10 ekmek yerse bile hesap ortada

• Borcu olup nüfusu külfeti cok olana Allah yardımcısı olsun 5 kişilik bir aile günde 10 ekmek yerse bile hesap ortada

Valla öyle bu faturalar çok can sıkacak geçen kış ortadaydı şimdi dahada yüklü gelecek. 800-1000 tl içten bile değil tabi kışın nasıl geçeceğine birazda bağlı.

• Trakya Kesimi'nde Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Trakya Kesimi'nde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak akşam ve gece saatlerinde Edirne'nin güney ve Tekirdağ'ın batı kesimleri ile Çanakkale'nin Gelibolu ve Eceabat ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

• Ilıkçı arkadaşlar 1-2 Ekim'i iyi değerlendirelim. Sonrası 4 Ekim ile 9 Ekim arası daha yeni yaşadığımız sisteme benzer bir şey gelebilir ihtimali %55'lerde şuanda. Umalımli alçak basınç oluşsun yağmur lazım.

kujz91k.png

87gd20l.png

• Balıkesir'in Batı Kıyı İlçelerinde Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden sonra Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç ilçelerinde yerel kuvvetli (25-60 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

27.09.2022 21.00-28.09.2022 13.00