İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bana olumsuz haberle gelmeyin abi, yok İtalyan mafyası sistemi kaçırdı yok İspanya boğayı yakaladı nolur demeyin. Gömüleceksin deyin, gömülelim yeter artık.

• İstanbul'un batısını vuran DEK bandı giderek doğuluyor gibi. Genelde bütün sistemlerde son DEK bandı İstanbul'u son bir tarayıp bitiyor. Bu da öyle olursa bu sistemin son kar yağışı görebiliriz. hava-kars323

• Şöyle gelsin rakım farketmeksizin her yer katır kutur 10 cm kar alır biz ne dedik 6 ocak 2013 benzeri bir sistem herkes 2017ye çıkarmış çıtaları siklon bekliyor böylesi daha iyi ama daha doğulamasın bir de dönüş hareketiyle bir daha vurucak çekirdek güçlendiği için soğuk kaybı da olmadan 1 hafta kar-kış-buzlanma var beklentiyi uçurmayın bu ortalama bir İstanbul sistemidir. 2017 ekstrem bir İstanbul sistemiydi

Bence 500 hpa böyle gelirse bu da ekstrem bir durum.

• Kral akşam herkesi mutlu edecek. Bu ne umutsuzluk anlamak mümkün değil.

Daha sistem tam oturmamış insanlar güncellemeden güncellemeye sevinip üzülüyor. Sizden ricam biraz sabırlı olmayı öğrenelim.

kesinlikle Eskilerin sözü vardır modelden modele dönmeyin diye ama insan yükselip düşüyor bazen. sabah pozitif enerjiyi yaydık Kral düzeldi. inşallah Trakya dahil Hepimiz tatmin edici kar yağışları alıcaz. Net olan tek şey varsa potansiyeli yüksek bir sistem. Özenle yaptığınız yorumlar içinde Teşekkürler herkese :)

• herkesin beklentisi farklı ben eğer siklon batılayıp yalap şalap kar yağacaksa şuanki durumu tercih ederim adam akıllı dekler gelirse öyle 3 5 dakika yağıp geçmiyor 17 şubat 2015de avcılara 24 saatten daha uzun süreli dek yağışı oldu ama siklon batılayıp sıcaklık böyle kalırsa efsane olur herkes sevinir orası başka

dek konusundan şanslı olmayan yerler açısından da bakmak lazım

• 10 cm'den fazlasını alırız almasına da şu 500 soğuğuna ip gibi izobarlar yakışırdı şimdi. O zaman kimse bir daha siklonun s'sini istemezdi

orasına bir şey diyemem haklısınız ama izobarlar kötü fakat 0 cm falan olmaz 10cm'den açılır kapı çekmeköy-sancaktepe 20-30cmlere oynar

• Ne DEKmiş arkadaş ya😂 Gün içinde güneş açan akşam arada yıldız saydıran cinsten bir sistem gelecekse eğer gelmesin. Bu da benim görüşüm ayrıca katılmayacak çok kişi var biliyorum ancak forumun mantığı bu. Dün geceye de bel bağladık ne oldu? Sadece 15 saniye çok efsanevi bir hava olayına şahit olup 15 dakika da kar aldık o kadar. Nerede sahillerde 5 cm kar? İç kesimlerde yüksek yerlerde kuzeyde falan nerede 10 cm kar?

DEK güzel bir pastaya çilek olur da kendi başına gitmez kesmez artık kimseyi.

Soğuma diye diye kendimiz soğuğu göğüsledik izleriz yine Trakya ve İstanbul olarak Doğu tarafımızı. Bu işin ironisi tabi kimsenin lafıyla olmayacak ne olacaksa ama biraz da mantıklı olup sinerji yaratmak lazım. Doğru düzgün olmayan yağış sürpriz yaratmaz ama soğukların sertliği 1 dereceye bakar