Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün akşamdan beri süregelen durumu anlattım dilim döndüğünce harita üzerinde. Anlamaya çalişarak, öğrenme hevesi ile tekrar okursanız sevinirim.

Tekrar söylüyorum. Dün akşamdan beri 980mt altına yağmur bırakan Karadeniz'deki o trofa bu akşam üzerinden sonra iyi ki güneye inmiş diyeceksiniz.

Herkesten biraz daha sabırlı, anlayışlı, yapıcı.ve sağduyulu olmasını rica ediyorum kendi adıma.

Son olarak tahminimi söyleyeyim

Sincan'a kadar olan doğu kesim 24 saat içerisinde 15cm civarı saf kar;

Pursaklara kadar olan kuzey hattı 18cm saf kar...

Merkez 18-20cm civarı saf kar,

Güneydoğu ilçeleri yine 15cm civarı saf kar

En muhtemel senaryo şimdilik bu.

Tahminimiz geçekleşmezse ben yine burada olacağim.

O zaman veryansın edin.

• Konumum 1100 metre yağmur yağıyor yağan karlarda çamur oldu, harika bir sistem oluyor gerçekten umut tacirlerine inanmayın,

Açıkça kimi kastediyorsanız onu söyleyin.

Herkesi töhmet altında bırakmayın.

Yok söylemiyorsanız da o sizin karakterinizin defosu derim.

Karanlıkta göz kırpmakla hiçbir yere varamazsınız.

• Usta anlamadım ya sincana kadar olan doğu kesim 18 cm demişsiniz sincan ne alıcak simdi

• Güneydoğu 15 cm mi ? en şanslı yer orası hocam biraz sallamasyon olmuş gibi

• Hayır anlamadığım kısım şu insanlar burda babasının hayrına mı tahminlerini söyleyip bize aktarmaya çalışıyorlar? Onların kazancı mı var bu işten ? İnsanları bilgilendirmeye çalışan modellerde gördüklerini model okumayı doğru düzgün bilmeyen insanlara bilgilerini aktarmaya çalışırken böyle ithamlar hiç hoş değil ki aynı tahminleri mgmde yapıyor ki yoğun kar veriyor.Hadi diyelim hocalarımızın yaptığı tahminler tutmadı ki bu çok normal bir şey o zamanda atmosferin azizliği der geçersin o insanlar çıkarsız bir şekilde bilgilenelim diye yazıyorlar

• Kardeşler tahminler modellere göre yapılır koca mgm yanılıyor amatör olarak daha az imkanlarla bu işi yapanların yanılması gayet normal.

Diger yandan son yıllarda Ankara çoğunlukla yağmurdan sonra kar alıyor ama içinizi ferah tutun güzel bir kar olacaktır.