Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam değerli yorumlarınız için teşekkürler öncelikle Zonguldak 40-50 rakım ne olur güzel dek yağışları alır mıyız 20 cm örtü zorlar mıyız sizce dek yağışlarının durumuna göre ?

Merhaba :)

Senin için Zonguldak - Kapuz plajının durumuna baksak da olur o zaman :)

Yarın akşam 9 gibi kar sınırı sıfır metreye kadar iniyor bu da saf karın sahilde bile görülmesi demek.

9 şubat akşam saatlerine kadar 19 mm yağış gözüküyor ,

Bence DEKLER ile belki 20 cm mümkün ama bahsettiğim gibi o kadar iplik ucunda sınırdasınız ki bir anda 5 cm örtüye düşmek bile mümkün ..

Ama gün iyimser olma günüdür :)))

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Düzce 250 rakım üstü kaç cm görür sizce hocam? Ve ne zaman yağışlar başlar?

• İcon da bariz bir Doğulama var hocam 500 de 850 de de. Ne dersi inceledin mi hiç ? Sistem içinde bile bir şeyler olabilir. Kıyılar olarak şu son çıktılarda icon a vs bakarsak şansımız düne göre daha mı iyi yağış olarak ?

• Düzce 250 rakım üstü kaç cm görür sizce hocam? Ve ne zaman yağışlar başlar?

Yağışlar rüzgarın dönmesi ile 1_2 saat içinde daha aktifleşecek..

35 cm üzeri örtü beklenek hakkımız :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Ülkemize geçmiş olsun, ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum,enkaz altında kalanlara ise bir an önce ulaşılır inşAllah, Allah'ım kimseyi korkutmasın çok zor bir şey 24 yaşındayım ilk defa geçen Düzce depremine yakalandım Kahramanmaraş depremini duyunca gece yaşadıklarım gözümün önünden geçti, psikolojimi yeni yeni düzeltmişken aynı gün 7+ deprem yaşanınca tekrar tedirginlik yaşamıyor değilim Allah herkesin yardımcısı olsun, ne yazık ki deprem bildirimine yazamıyorum oraya neden yazamıyoruz anlamış değilim ben de buraya yazmak istedim teşekkürler, Ayrıca ticari taksi şoförüyüm bu gece Batı Karadeniz hattı için tahminleriniz nedir sabaha yakın sakaryaya yolcu getireceğim Zonguldak Ereğli ile sakarya arası ne olur?

TA2ZY - HAM RADIO

• Ülkemize geçmiş olsun, ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum,enkaz altında kalanlara ise bir an önce ulaşılır inşAllah, Allah'ım kimseyi korkutmasın çok zor bir şey 24 yaşındayım ilk defa geçen Düzce depremine yakalandım Kahramanmaraş depremini duyunca gece yaşadıklarım gözümün önünden geçti, psikolojimi yeni yeni düzeltmişken aynı gün 7+ deprem yaşanınca tekrar tedirginlik yaşamıyor değilim Allah herkesin yardımcısı olsun, ne yazık ki deprem bildirimine yazamıyorum oraya neden yazamıyoruz anlamış değilim ben de buraya yazmak istedim teşekkürler, Ayrıca ticari taksi şoförüyüm bu gece Batı Karadeniz hattı için tahminleriniz nedir sabaha yakın sakaryaya yolcu getireceğim Zonguldak Ereğli ile sakarya arası ne olur?

Hocam DEK bantları gözüküyor. Şu anda düzce de yağış başladı yoğun bir şekilde. Sakarya merkeze doğru ilerleyen saatlerde gelecek kar yağışı. Anlık yoğun kütlenin vurduğu esnada yollar kapanabilir. Dikkatli olunması gerek.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Hocam DEK bantları gözüküyor. Şu anda düzce de yağış başladı yoğun bir şekilde. Sakarya merkeze doğru ilerleyen saatlerde gelecek kar yağışı. Anlık yoğun kütlenin vurduğu esnada yollar kapanabilir. Dikkatli olunması gerek.

Hocam öncellikle milletimizin başı sağolsun. Zonguldakta kar ne zaman başlar dek yağışları etkili olur mu ? Teşekkür ederim şimdiden

• Karadeniz ereğli merkez kar aralıklarla yağıyor akşam durumlar ne olur hocam.Motorla gideceğim eve riske atmak istemiyorum 🙏🏻

• Zonguldak merkez kıyı kesimler için de yorumlarınızı alabilir miyiz hocam bu gece ve yarın kar yağışı ne şiddette olur

• Offizieller Beitrag

Batı Karadeniz'in batısında Beklenen Kuvvetli yağmurlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Batı Karadeniz'in batısında (Düzce, Zonguldak, Bartın) beklenen yağışların; bu akşam (17.03.2023)saatlerinden itibaren yerel kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

17.03.2023 18.00-17.03.2023 23.59

• Konumum Düzce adına kar yağışı için son bir fırsat var çarşamba gününde. Bolu'yu söylemiyorum bile ani bir bozma olmazsa çok güzel bir örtü Bolu'yu bekliyor.