Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şırnak mersin arası yok açık sadece nurdagi mevkide yollar parçalanmış yol yapım çalışmaları devam ediyor trafik o bölgede yoğun ama yavaştan olsa ilerliyor. Adanadan itibaren 31 ve 46 plakalar yoğun şekilde göç ediyor. Yol boyunca yiyecek ve içecek istasyonları kurulmuş halk tarafından. Bugünden itibaren gönüllü olarak Silifke ve anamur yardım istasyonlarında olacağım eğer ihtiyacı olan varsa lütfen ulaşsın.

• Antakya’ya halk sadece yaşadığı yer olarak bakmıyordu inanın biz aşıktık oraya. O sokaklara, caddelere, esnafa, halkına gönülden bağlıydık. Nasıl yeni bir yaşam olacak nasıl yapacağız? Unutamayacağız. Köprü başı, uzun çarşı biz aşıktık buralara 😥 off

• Ellerinde annelerinin saçları kalan bebekler göçük altında evladı çıksın diye bir çikolata bir bisküvi ile günlerce bekleyen babaların feryadı bizi yaşlandırdı....

• Ellerinde annelerinin saçları kalan bebekler göçük altında evladı çıksın diye bir çikolata bir bisküvi ile günlerce bekleyen babaların feryadı bizi yaşlandırdı....

Adıyaman için de çok üzgünüm hocam görüntüleri gördüm içim parçalandı :(

• şu foruma deprem öncesi hergün her dk kar yağışı için giriyordum

depremden 3-4 gün sonra ailemin yanına antalya ya geldim şimdide o bölge için havaların ısındığını görmek için giriyorum..

• şu foruma deprem öncesi hergün her dk kar yağışı için giriyordum

depremden 3-4 gün sonra ailemin yanına antalya ya geldim şimdide o bölge için havaların ısındığını görmek için giriyorum..

Ayın 18-19una kadar ısınma görünmüyor hocam sistemden sonra çok fena ayaza çekti yb hareket etmiyor şuan bölgeye çökmüş vaziyette 😐

• Ayın 18-19una kadar ısınma görünmüyor hocam sistemden sonra çok fena ayaza çekti yb hareket etmiyor şuan bölgeye çökmüş vaziyette 😐

ah ah umarım kış biter artık çok zor günler.. depremin olduğu dakikayı hatırlıyorum gaziantepte yerde 20-30 cm kar hava yağmurlu insanlar dışarıda günlerdir..

• Ah arkadaşlar ne olacak nasıl olacak insanlar kaçtı herkesin düzeni işi gücü hayatı alt üst oldu ne zaman düzeliriz nasıl yaparız hiç bilmiyorum, hic tadımız kalmadı

• Harabe evime girdim bir iki parça giysi almak için girmem çıkmam bir oldu o geceyi yaşadım sanki göçüklerden çıkanları görünce çocuklarım eşimi annem kardeşlerim ailem aklıma geliyor benimkilerde olabilirdi enkazları dolaşıyorum içim acıya acıya yas yerlerini dolaşıyorum sanki benim yasımmış gibiyim hala enkazda olan akrabalarım var sözün bittiği yerdeyim