Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tüm memleketime ve depremden etkilenen bölgemize büyük geçmiş olsun herkesin başı sağolsun allahım kalanlara sabır güç kuvvet versin.

İyiyim telefonuma yeni ulaşabildim akrabalarımız sevdiklerimiz iş arkadaşlarımız enkaz altında allahım hepsine güç versin derman versin çok zor anlatılması zor boğazımız düğümleniyor göz yaşlarımız tükendi Rabbim bir daha kimseye yaşatmasın inşallah 🤲🏻😔

• Dün Malatya'dan İzmir'e geldim arkadaslar 1200 km yol boyunca zaten Malatya Kayseri arası yollar neredeyse tıkalı durumdaydı araç plakalari hep 44 ve 46 içim parçalandı resmen bölge boşalıyor nasil olacak nasil düzelecek hic bilmiyorum çok üzgünüm,Arapgirden Malatya'ya dönmeye dahi cesaret edemedim :(

• Arkadaşlar diyarbakırdayım, Adıyaman ve Hatay yol durumu ne oralara geçeceğim, bir takım yardımlar götüreceğiz yol durumu nasıl alternatif yollar ile ilgili bilgisi olanlar lütfen bilgi akışı içinde olalım

• buzmavisi hocam forum yöneticisi kurucusu herkimse bölgeye gidecekler için alternatif yolların paylaşılabileceği ayrı bir konu oluşturulmasını istiyorum sosyal medyaya erişim zaman zaman duruyor burdan haberleşme şansımız olsun insanlar alternatif yolları paylaşsınlar yardım edebilmek adına bölgedeyiz ve heryerde yollar kapalı deniyor rica ediyorum bu konuda duyarlı olalım lütfen

• Dün Malatya'dan İzmir'e geldim arkadaslar 1200 km yol boyunca zaten Malatya Kayseri arası yollar neredeyse tıkalı durumdaydı araç plakalari hep 44 ve 46 içim parçalandı resmen bölge boşalıyor nasil olacak nasil düzelecek hic bilmiyorum çok üzgünüm,Arapgirden Malatya'ya dönmeye dahi cesaret edemedim :(

Hocam Arapgir'de hasar çok var mı oradan haber alamadım hiç

• elazığ merkeze daha yeni gelip oturduğumuz eve ve çeşitli evlere baktım, çok eski ve nispeten yığma olmayan binalar dışında çok bir sorun görünmüyor, hatta genel olarak 10 yıllık ve üstü evler Allah’a şükürler olsun sapasağlam

bunun tek sebebi biraz detaylı araştırdığımda ve baktığımda elazığ depremi kadar şiddetli yaşamadık bu depremi, tabiki de uzun sürmesi dışında

bu cümleyi söylerken tek dayanağım şu oldu ki :

elazığ depreminde bizim oturduğumuz evde vestiyerinden yüklüğüne ne kadar ağır eşya vardıysa hepsi yaklaşık 10-15 cm kadar ileri yürümüştü, dolaplardaki bütün tabak-bardaklarımız kırılmıştı fakat bu depremde biz bunları yaşamadık Allah’a çok şükür

o an depremin verdiği bir korkuyla ister istemez çok zahiyyat var diye düşünüyorduk fakat diğer şehirlere göre elazığ bu depremden çok sağlam çıktı

fakat insanlar çok korkuyor, herkes köylerine gitti, gitmeyenlerin bir kısmı evlerine gidemiyor, bir sürü hemşehrilerimiz malatya’ya ve adıyaman’a yardım götürmeye çalışıyorlar şehirden adım başı bir yardım arabası çıkıyor, otomobil çekici farketmeksizin hepsinden Allah yüz bin kere razı olsun

Rabbim geride kalanlara dayanma gücü versin, hepimizin başı sağolsun, çok zor günler yaşıyoruz :(

• Arkadaşlar deprem bölgesine uzaktan yardım etmek isteyenler varsa bunu yapabilir

OpenStreetMap
    OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
    www.openstreetmap.org

Bu site Wikipedia gibi. Herkes her yere burda şu restoran var şurda şu ev var diye ekleyebiliyor. AFAD’ın en önemli kaynağı burası. Bölgeyi biliyorsanız kesinlikle bir şeyler ekleyin. Bir bina çok şeyi değiştirir.

• nero02 hocamıza da ulaşamıyoruz :( Kardanadam nickli sanırım bir hocamız da vardı hatayli ona ulaşabildik mi?

Hocamm Allaha şükür ayaktayız . Bedenen ayaktayız çok şükür ama ruhen bittik . Adıyaman bitti . Nasıl kalkacağız bunun altından bilmiyorum ama Rabbim yardım etsin bizlere 😞😞😞 :( 😭

• Hocamm Allaha şükür ayaktayız . Bedenen ayaktayız çok şükür ama ruhen bittik . Adıyaman bitti . Nasıl kalkacağız bunun altından bilmiyorum ama Rabbim yardım etsin bizlere 😞😞😞 :( 😭

Ayakta olduğunuza sevindim hocam. Hepimizin başı sağolsun.

• Hocamm Allaha şükür ayaktayız . Bedenen ayaktayız çok şükür ama ruhen bittik . Adıyaman bitti . Nasıl kalkacağız bunun altından bilmiyorum ama Rabbim yardım etsin bizlere 😞😞😞 :( 😭

Gecmis olsun kardesim ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

Çok geçmiş olsun Rabbim yardımcımız olsun Allah'ım bir daha yaşatmasın. 🤲😞