Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bazı şeyler sırf ABD istiyor diye yapılıyor.

Ne karşılığında, ne için ya da hangi şantajların sonucunda bu isteklere boyun eğiliyor bilmiyorum.

Yıllardır Türk halkı içinde oluşturamadıkları iç savaş ortamını bu göçmen toplulukları eliyle halletmek istiyorlar bu çok açık.

Bu ortamı yaratıp devleti kontrolü kaybetmiş bir biçimde gösterebilirlerse günün sonunda BM müdahalesi (Tampon bölgeler vs .)bile gündeme gelebilir.

Ortaya koyduğum senaryo pekçok kişi için uç bir düşünce olarak görülebilir.

Fakat bu işlerin şakası yok.

Toplum ve devlet olarak dikkatli olunmadığı zaman hızlıca öyle bir girdabın içine düşeriz ki işin sonunun nerelere vardığının farkında bile olamayız. Tekrar toparlanabilmek uzun yıllar alabilir .

Ülke olarak son yılların en zor sürecinden geçtiğimizi düşünüyorum.

Halkımız mümkün olduğunca soğuk kanlı olmalı, asayişi kendi sağlamaya çalışmamalı, güvenlik güçlerimize güvenmeli..

Bu süreçte güvenlik bürokrasisi de hiçbir boşluğa meydan bırakmadan çıkabilecek olaylara hızlıca müdahale etmeli.

Edit: Son 4-5 yıldır ABD ordusunun Edirne'nin 40 km ötesine silah ve asker yığmaya devam ettiğini de eklemeliyim.

Ayrıca Giritte Amerikan ordusuna ait bir savaş uçağı filosu oluşturuldu.

Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de var olan ABD ve İngiliz savaş gemilerini de bu bağlamda düşünebilirsiniz.

2 Mal editiert, zuletzt von Enis 22 ()

• Gördüğümüz ve bildiğimiz hususları dilimiz döndüğünce anlatıyoruz.

Dileyen siyaset olarak algılar, dileyen de miili bir uyarı olarak algılar.

Birkaç yıla kalmadan herşeyi hep birlikte yaşayıp göreceğiz .

• iyi güzel yazıyorsunuz da birazdan gelir siyaset yapmayıncı tayfa benden uyarması

İşin tuhafı da ,

Siyaset yapmayın denilince , mevcut durumu koruma ,savunma adına siyaset yapılmış olmuyor çok ilginç.

Yönetim dışında uyarı yapanların amacını samimi bulmuyorum. Amaç tamamen statükoculuk.

Ama yönetim haklı. Çünkü tartışmaların önüne geçilemiyor. Haklı haksız mevzusu değil.

Ve gerçekten kişisel olarak ta , forum adına da siyaset tehlikeli.

Girmemek en doğrusu.herkesin doğrusu kendine.

• Malesef çok tehlikeli bir girdabın içine çekiliyoruz ne desek boş. Burda bazı şeyleri eleştiren insanlar sadece kendileri için eleştiriyor gibi sanılıyor. Halbuki eminim bir çoğunuzun hiçbir partiyle alakası yok. Sadece başka milletlerin,devletlerin başına gelenleri görüp endişeleniyoruz ki sonuna kadar haklıyız. Takım tutar gibi parti tutmanın bir anlamı olmasa gerek.

• İşin tuhafı da ,

Siyaset yapmayın denilince , mevcut durumu koruma ,savunma adına siyaset yapılmış olmuyor çok ilginç.

karasah hocam öncelikle ''siyaset yapmayın denilmemesi'' için ilk önce siyaset yapılmaması,girilmemesi gerekiyor ki bu yönde bir ifade kullanılmasın.

ikincisi bazı kişiler anlamamakta ısrar ediyor yada anlamak istemiyor.

Forum yönetimi burasının bir HAVAFORUM'u oldugunu ,her görüsten insanın ortak bir paydada(hava sevdalısı) burada buluştugunu, dolayısıyla siyaset & futbol gibi farklı farklı görüşlerin çok olabildiği bu durumları ,herkesin bu işlerin tartışıldıgı platformlarda yapılmasını haklı olarak defaatle belirttiler ki futbol konusu aylardır kapalı niye?

Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.Adamlar, hava harici konulara girmeyin kardeşim ki bölünmeyelim,birbirimizi kırmayalım burda diyorlar kısaca.

Son olarak ,bunu gerceklestiremediğimiz an senin de dediğin gibi en güzeli hiç girmemek okumamak .

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Sedat hocam saygılar.

Maalesef son yıllarda ortak noktalar azalıp , ayrışma çoğaldı. Hemen hemen her konuda fikir ayrılığı var.

Sorun yönetimde değil bizde!!!

Ya aşırı yorum yapıyoruz !!, ya da yapılan normal bir yoruma aşırı tepki veriyoruz.

Allah aşkına hava forum sadece meteoroloji üzerine olsa , diğer konular kapalı olsa yavan olmaz mı?

Bu tatlılığı sürdürmek bizim elimizde ama son zamanlarda git gide zorlaşıyor.

Ortak noktamız gibi yorum yazarken kaçınmak veyahut o bölümü hiç okumamak en iyisi.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Evet aslında son cümlende dediğin gibi en iyisi hiç okumamak,girmemek, ben bunu tercih edicem artık.Benim için sadece yarışma ve model sayfaları gecerli olacak bundan sonra.Benden de saygılar karasah hocam.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Arkadaşlar, siyaset elbette forumda olmasın lakin ülkemizde afganlı, suriyeli elini kolunu sallayarak gezerken, daha binlerce mülteci erkeklerin ülkemize göçü devam ederken, bunlara tepki göstermek siyaset değil, gündemde ki bir duruma olan yaklaşımımızı gösterir. Hangi siyasi görüşte olursak olalım herkes bu olaylara tepki gösteriyor.

Ortada bir sorun varsa, mutlaka sorunun kaynağıda vardır. Kaynağı belli olmayan sorun olur mu hiç? İnsanlarda buna tepki gösterince zaten ayrışmanın hat safhada olduğu toplumda, direkt siyaset olarak algılanıyor. Çokta normal bir durum.

Ama gidişat gerçekten çok ama çok kötü. Artık yeter diyen vatanseverlerin tepki olarak sokağa çıktığını bir düşünün neler yaşanır neler.

Türk bayrağını indirmek, taliban ve Pakistan bayrağı açmak ne demek. Bu durumu ne mantığım, ne vicdanım nede ruhum kaldırmıyor. Umarım birgün patlama noktasına gelmeyiz. Silaha tamamen karşı olan ben şuan evimde bulundurmayı bile düşünür hale geldim. Allah sonumuzu hayır etsin.

Herkese iyi forumlar...

• Hocam ülkü ocakları gelip gereğini yapıyorlar!

Ancak ülkü ocaklarından önce polis yada bekçi bu olayı görmüyor mu?

• Fahrettin Koca,

Yüz yüze eğitimin zamanında başlayacağını açıkladı!

Kritik noktanın aşı olduğunu belirtti.

Maalesef işinde bulunduğumuz şartlar ,okulların açılmasına müsait değil, vaka sayısı ve aşılama olarak.

Avrupa ile kıyaslamayın sakın. Oradaki sınıf kapasitelerini , okul mevcutlarını iyi hesaplayın.

Benim kızımın okuduğu okulda sınıflar 50-60 kişi. Okul ana baba günü. Kapının önü veliler ile daha kötü.

Mesnetsiz ve zamansız açıklamalar. Geçen sene ile aynı film. Açılacak sonra kapanacak.