Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bünyamin bey Ay ortası için % 35 ihtimal var diyo ve 11 gün sonra sistem gelicek diyenlere itibar etmeyin diyo.

Sizde bünyamin beye itibar etmeyin o halde o her sene aynı şeyleri diyor daha 1 hafta önce radyoda dinledim ocak mevsim normallerin baya bi üzerinde sıcak ve kurak geçecek diyordu şimdi ufaktan kıvırdı :)

• Bünyamin bey Ay ortası için % 35 ihtimal var diyo ve 11 gün sonra sistem gelicek diyenlere itibar etmeyin diyo.

Bünyamin bey meteoroloji ortamında kendini kanıtlamış,ismi bilinen değerli bir mühendistir.Ama kurumlar birkaç gündür istikrarlı bir şekilde sistem veriyor.Burda hocalarımız verileri ve oluşumları kendi yorumları ile harmanlayarak tahmin yapıyor.İtibar etmeyin demek bence büyük bir yanlış.

• Kendisi sistem gelecek diyenlere itibar etmeyin diyor ise , bizimde ona itibar etmeme hakkımız var, kimse kusura bakmasın. kendisi ocağın sıcak ve kurak geçeceğini söyleyince haftalar öncesinden tahmin yapmış bulunmuyor da başkaları sistem gelecek yağışlı geçecek diyincemi uzun vade tahmini oluyor ?

• Sizde bünyamin beye itibar etmeyin o halde o her sene aynı şeyleri diyor daha 1 hafta önce radyoda dinledim ocak mevsim normallerin baya bi üzerinde sıcak ve kurak geçecek diyordu şimdi ufaktan kıvırdı :)

Kime itibar edelim? İnşaat mühendisi olan birisine mi? Ya da gıda mühendisi olan birisine mi? Amacım inşaat ya da gıda mühendislerini küçük görmek değil ama adam da meteoroloji mühendisi ya hu nasıl itibar etmeyelim Allah aşkına

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Kime itibar edelim? İnşaat mühendisi olan birisine mi? Ya da gıda mühendisi olan birisine mi? Amacım inşaat ya da gıda mühendislerini küçük görmek değil ama adam da meteoroloji mühendisi ya hu nasıl itibar etmeyelim Allah aşkına

Hocam saygı duyabilirsiniz bende saygı duyuyorum ama Bünyamin bey sistem olabilitesi olan her zaman bu şekilde davranıyor biliyorum. :)

• Kime itibar edelim? İnşaat mühendisi olan birisine mi? Ya da gıda mühendisi olan birisine mi? Amacım inşaat ya da gıda mühendislerini küçük görmek değil ama adam da meteoroloji mühendisi ya hu nasıl itibar etmeyelim Allah aşkına

HAVA FORUma edebiliriz MGM edebiliriz ülkede bi tek o yok:)-- Yaptığı açıklama kabul edilemez.

• Arkadaşlar açıklamalarını kabul etmeyin tamam ama itibarsızlaştırmayın da yani. Adam o kadar da kötü değil. Mühendis ya hu.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Alarmı 01:30a kurdum. 240 sonrasını takip edip geri yatacam. Tabi uyku tatlı gelirse amaaan boşver yat oğlum deyip geri zıbarıp yatarım:)--

Numaranı versene hocam. Uyutmayayım seni :)

• burasıda detarjan markası değil abi :)-- o açıklamasından sonra şahsım olarak bitmiştir direkt takiptende çıktım

Kurban olduğum buraya kimse laf diyemez zaten. Biz amatör olarak bu işe gönül vermiş insanlarız. Üstad olan kişiler tahminlerini yapar bizde takip ederiz. Bünyamin hoca hata yapabilir yanılabilir kıvırabilir ama saygı duyulacak bir insandır. Bize düşen bize yakışan saygı duymaktır. Anlatmak istediğim bu