Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu toplumla Derdiniz ne birader sizin ya. Artık şu topluma cahil demekten vazgeçin. Anadolu da Bozkır da yaşayan adam ya da Doğu da dağın başında yaşayan adamın umrunda mi kitap? Hayatını nasıl idame ettireceğini düşünüyor adam. Siz de sosyal medya da meşhur olacaz diye saçma sapan şeyler yazıyorsunuz. Benim evimde onlarca kitap var. Kitaba verdiğim para zoruma gitmiyor ama tuvalet kağıdına 1 lira verirken 15 lira verince anlıyorum ki kağıda zam gelmiş. Şimdi ben hayata neremle bakıyorum?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu toplumla Derdiniz ne birader sizin ya. Artık şu topluma cahil demekten vazgeçin. Anadolu da Bozkır da yaşayan adam ya da Doğu da dağın başında yaşayan adamın umrunda mi kitap? Hayatını nasıl idame ettireceğini düşünüyor adam. Siz de sosyal medya da meşhur olacaz diye saçma sapan şeyler yazıyorsunuz. Benim evimde onlarca kitap var. Kitaba verdiğim para zoruma gitmiyor ama tuvalet kağıdına 1 lira verirken 15 lira verince anlıyorum ki kağıda zam gelmiş. Şimdi ben hayata neremle bakıyorum?

Keşke birtakım kişiler cahil demek zorunda kalmasaydı. Keşke toplumun büyük bir çoğunluğu hangi kitabı okuyacağız acaba? Derdine düşseydi. Keşke neremle bakıyorum acaba? demek zorunda kalmasaydı.

• Bu milletin kitap okumasına gerek yok. Anadolu irfanı denilen bir şey var. Adam sana öyle bir laf der öyle bir tecrübe aktarır ki binlerce sayfa kitap okusan da nafile. Büyükşehirlerde kürk montlu Madonna ile bir fincan kahvenin hikayesini paylaşan andavallar kalkmış sözüm ona bu millete üstü kapalı cahil demek istiyor. Ulan yüzlerce kitap okudum ama okuma yazma bilmeyen annem bana daha çok bilgi verdi. Kitapta ilim öğrenirsin ama irfanı hayatta öğretirler adama...

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Cahillik tuvalet kağıdı ile ölçülür ise vay dünyanın haline.

Ve sadece kitap okumayana mahsus olsa amenna.

Kitap okumuş , hem de çok okumuş ,ama bağnazlıktan kurtulamamış çok insan var.

• Cahillik tuvalet kağıdı ile ölçülür ise vay dünyanın haline.

Ve sadece kitap okumayana mahsus olsa amenna.

Kitap okumuş , hem de çok okumuş ,ama bağnazlıktan kurtulamamış çok insan var.

Bağnazlık farklı bir şey hocam benim takıldığım nokta şu ;

" kitap fiyatları attığında değil tuvalet kağıdı fiyatı arttığında kağıda zam geldiğini anlıyorsa..."

Toplumun yarısından fazlasına cahil ve kaba eti ile düşünen varlıklar denilmek isteniyor. Benim sinirim buna

• Bu milletin kitap okumaya çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ve bu ihtiyaç öyle küçümseyerek geçistirilecek türden değil. Gelişmiş toplumlar bilimde sanatta ve nice alanda ilerlemelerini, matbaayı diğer uluslardan(özellikle Türklerden)çok önce bulmalarina borçlular.

• Bağnazlık farklı bir şey hocam benim takıldığım nokta şu ;

" kitap fiyatları attığında değil tuvalet kağıdı fiyatı arttığında kağıda zam geldiğini anlıyorsa..."

Toplumun yarısından fazlasına cahil ve kaba eti ile düşünen varlıklar denilmek isteniyor. Benim sinirim buna

Haklısınız .

Benim doğrumu ,doğru kabul etmeyen insan aşağılanmayı hak eder mantığı bu ,ki kabul edilebilir bir şey değil.

Örnek de hoş değil.

Zaten bu tür ayrıştırıcı paylaşımlar son yılların vebası.

Yüzlerce ,binlerce Kitap okuyanların dünya görüşleri ,okumaya başladıkları ile aynı ise zaten geçen zaman boşunadır.

Okumayanla aynı yerdedir.

Kitabın fiyatı artsa ne ? Artmasa ne?

• manasbalasy hocam, seninle aylar önce çok kısa özelden konuştuk. Hayatımda hep neden sorusuna cevap aramaya çalıştım siyasi olarak. Seninde doğruları ve hislerini doğru ve gerçekçi yazacağına inandığım için sana o soruyu sormak istedim. Sende tüm kendine göre doğrularınla ve hislerinle beni aydınlatmaya çalıştın ve saygı duydum. Uzatmadım, polemiğe girmedim ve teşekkür ettim konu kapandı. Sadece diyeceğim şu ki, diğer Türk toplumlarından bile geriye gidiyoruz. Kendi halkının refah seviyesini hiçe sayan, onların geleceğini düşünmeyen bir yapıyla karşı karşıyayız. Daha da ileri gideyim. 15 temmuz olaylarının arkasında olduğunu Düşündüğümüz ülkeden medet umuyoruz. Bunlar beni rahatsız ediyor. Umarım en kısa zamanda, hakettiğimiz toplumsal barışa, toplumsal dayanışmaya, ezelden beri hüküm sürmüş varoluşumuza kavuşuruz. Saygılarımla...

• Bu milletin kitap okumaya çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ve bu ihtiyaç öyle küçümseyerek geçistirilecek türden değil. Gelişmiş toplumlar bilimde sanatta ve nice alanda ilerlemelerini, matbaayı diğer uluslardan(özellikle Türklerden)çok önce bulmalarina borçlular.

Neden güldüm biliyor musun? Yanlış anlama sakın. Gelişmiş toplumlar bilimde sanatta ve nice alanda ilerlemelerini matbaayı Türklerden önce bulmalarını borçlular demişsin ya. Bak güzel kardeşim benim. Avrupa gelişmesini Endülüs Medeniyetine borçludur bu bir. Orta Doğu ve Asya gelişmesini Türklere borçludur ki özellikle Timur Devleti müthiş bilimsel çalışmalara imza atmıştır bu iki. Dünya geneli Abbasi halifeliği zamanı ve Büyük Selçuklu dönemine büyük bir teşekkür borçludur ki modern ameliyatların temeli dahil olmak üzere astronomi matematik kimya vb bir çok alanda İnanılmaz işlere imza atmışlardı bu üç.

Son olarak sen biraz Türk İslam bilim tarihini oku. Özellikle Endülüs bilim ve ilim tarihini oku. O zaman ne demek istediğimi anlarsın

• manasbalasy hocam, seninle aylar önce çok kısa özelden konuştuk. Hayatımda hep neden sorusuna cevap aramaya çalıştım siyasi olarak. Seninde doğruları ve hislerini doğru ve gerçekçi yazacağına inandığım için sana o soruyu sormak istedim. Sende tüm kendine göre doğrularınla ve hislerinle beni aydınlatmaya çalıştın ve saygı duydum. Uzatmadım, polemiğe girmedim ve teşekkür ettim konu kapandı. Sadece diyeceğim şu ki, diğer Türk toplumlarından bile geriye gidiyoruz. Kendi halkının refah seviyesini hiçe sayan, onların geleceğini düşünmeyen bir yapıyla karşı karşıyayız. Daha da ileri gideyim. 15 temmuz olaylarının arkasında olduğunu Düşündüğümüz ülkeden medet umuyoruz. Bunlar beni rahatsız ediyor. Umarım en kısa zamanda, hakettiğimiz toplumsal barışa, toplumsal dayanışmaya, ezelden beri hüküm sürmüş varoluşumuza kavuşuruz. Saygılarımla...

Bu BAE konusuna neden takılıyorsunuz ki? Devlette menfaat ne ise o olur. Duygusallığa yer yoktur. Bugün Mısır ile normalleşsek kim ne diyecek ya da Suriye ile. Dünün konjonktürü farklı bugünün ki farklı. 5 sene sonra BAE ile savaşa da girebiliriz. Suriye ile beraber olur İsraile de girebiliriz. Devletin menfaati neyi gerektiriyor ise o olur

• Dünyanın en iyi jeologlarından biri olan Celal Şengör hocaya diyor bunu 😅

Jeolog olmasına kimse bir şey demiyor ki. Hitler de dünyanın en etkili hatiplerinden birisiydi ama milyonları öldürdü.?

• Dünyanın en iyi jeologlarından biri olan Celal Şengör hocaya diyor bunu 😅

Alanında yaptığı çalışmalara, ortaya koyduğu bilimsel farkındalıklara asla lafım yok. Ne anlatmak istediğimi burada ki herkes gayet iyi anlamıştır. (yukarıda ki süre gelen konuya istinaden verilmiş bir örnektir)

• İhanete uğradıklarınla, zaman gelince dostluk kuracaksın, zaman geçince tekrar düşman olacaksın!

Bunu devlet için değil, senin aileni yok etmek isteyen bir zümre olduğunu düşün, onlarla çıkarların doğrultusunda dostluk kurar mısın çok kısa süreliğine de olsa?

O yüzden yanlışsın hocam. Daha da birşey yazmayacağım.

Umarım en kısa sürede güçlü bir TÜRKİYE olarak geri döneriz. Refah, huzur, mutluluk ve gerçek adaletin olduğu topraklarımızda huzur içinde yaşar ve ölürüz.

• Bu BAE konusuna neden takılıyorsunuz ki? Devlette menfaat ne ise o olur. Duygusallığa yer yoktur. Bugün Mısır ile normalleşsek kim ne diyecek ya da Suriye ile. Dünün konjonktürü farklı bugünün ki farklı. 5 sene sonra BAE ile savaşa da girebiliriz. Suriye ile beraber olur İsraile de girebiliriz. Devletin menfaati neyi gerektiriyor ise o olur

Yazdıklarınıza , suriye , mısır , yunanistan , rusya , abd vs… için katılırım.

Bir gün önceki çıkarlar ,ertesi gün değişebilir bu mümkün .

Ama bae farklı.

Yüzlerce şehit ve binlerce gazinin sorumlusu tuttuğunuz ülke ile tekrar dostane ilişki kurarsanız , 15 temmuzun içini boşaltmış , maneviyatına zarar vermiş olursunuz benim kanımca da.

• Bu BAE konusuna neden takılıyorsunuz ki? Devlette menfaat ne ise o olur. Duygusallığa yer yoktur. Bugün Mısır ile normalleşsek kim ne diyecek ya da Suriye ile. Dünün konjonktürü farklı bugünün ki farklı. 5 sene sonra BAE ile savaşa da girebiliriz. Suriye ile beraber olur İsraile de girebiliriz. Devletin menfaati neyi gerektiriyor ise o olur

Muhalefet böyle bir şey yapsa aynısını demeyeceğinize ben şahsen eminim şurada az çok sizi tanıdıysam 😂

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞