İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkes arabaların üzerini örtmüş.Medyaya güzel malzeme çıktı ve kullandı.Dolu riski varken uyarı yok diye önceki sistemde araçlar hep zarar gördü.Şimdi doğru düzgün dolu riski çok düşük ama herkes panik.Dolunun dışında herşey var tabi.Fırtına hortum sel yıldırım :)--

• Eline sağlık Vintersaga güzel irdeledin, bende ilk defa şimşek aktivitesini bu kadar yoğun görüyorum. Tedbirli olmakta fayda var..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Eline sağlık Vintersaga hocam. Bişey merak ediyorum 2009 yağmuru gibi olma ihtimali var mı.

Hocam korkutmak istemem fakat sel ihtimali var. Yağışın o dönem en kuvvetli olduğu Tekirdağ-Çerkezköy-Çorlu-Çatalca-Silivri hattıda yine benzerlik içeriyor, modellerin en kuvvetli beklentisi orada.

Buna ek olarak şu an bulamadım fakat sel felaketi hakkında MGM'nin bir analiz raporunda yüksek nemlilik, yüksek PW(35-40 mm), yüksek sıcaklık ve yüksek K değerinden bahsediyordu. Yarına baktığımızda 36 mm PW, yüksek nemlilik ve yüksek K değeri yine mevcut. K değeri zaten sıcaklık birlikte gelişiyor. Mesela yüksek PW + yüksek K uygun şartlarda şiddetli yağış patlamalarına sebep olur ifadesi pek çok yerde yazan temel ifadelerden biridir.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Günün en yüksek sıcaklığı şehrin kuzeyinden geldi.

İstanbul, Arnavutköy, HADİMKÖY AKOM 34,2

Göztepe olarak üç gün 32 derece seviyesinde gezdik. Ekim ayında ender görülecek bir üç geçirdik.

İstanbul, Kadıköy, KADIKÖY/GÖZTEPE 31,8

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• çok güzel bi derleme olmuş, anladığım kadarıyla öğlen ortalık karışacak :D