İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırdır Marmara konusu sessiz kaldı diye İstanbul konusuna mı sardın GabelBerg10 :) çabuk yuvana dön haha

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşa ivedilikle konu engelleme yapılarak muhtelif saldırı engellenmiştir. :hfyeni (18):

hahahaha :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hüzünün 50 Tonu - ECMWF 12z Diyagramı:

hayırdır sen buara tonlara takıldın, sana bir dardanel ton verelim farklı olsun:D

• Bu sene pastırma yazı kasımda olmayacak herhalde. Hata hiç de olmayabilir. Kısa, orta , ve uzun vade de sinoptikler harika. Bu sene batı Avrupa uzun bir süre pastırma yazı gibi yaşayacak. Azor çok güçlü özelikle batı ve orta Avrupa için. Sürekli soğukları ve yağışı üstümüze blokaj ediyor. Eğer ki konumu korursa, ki koruyacak gibi duruyor. Pastırma yazı yalan olur:) İnşallah kışında bu denli aktif bir Azor görürüz. Nasip.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bu sene pastırma yazı kasımda olmayacak herhalde. Hata hiç de olmayabilir. Kısa, orta , ve uzun vade de sinoptikler harika. Bu sene batı Avrupa uzun bir süre pastırma yazı gibi yaşayacak. Azor çok güçlü özelikle batı ve orta Avrupa için. Sürekli soğukları ve yağışı üstümüze blokaj ediyor. Eğer ki konumu korursa, ki koruyacak gibi duruyor. Pastırma yazı yalan olur:) İnşallah kışında bu denli aktif bir Azor görürüz. Nasip.

Model paylasimi yapicakmisiniz kotumu guncellemeler yoksa

Berkayım bi senede görmeyelim pastırma yazını :) inşallah dediğin gibi olur

• Model paylasimi yapicakmisiniz kotumu guncellemeler yoksa

Yazdığım yazıya kötü bir sonuç çıkarmana şaşırdım.Pastırma yazı olmayabilir, batı Avrupa ve orta Avrupa'da ki YB'den dolayı ülkemizde serin ve yağışlı geçmeye devam edebilir dedim... Evet müsait olduğum zamanlar paylaşıyorum... İyi veya kötü çıktı diye paylaşmıyorum eğer önümüzde bir sistem ihtimali varsa onu hep beraber daha iyi takip etmek için.

• divane Umut hocam, şuan için normallerin bir tık üzerindeyiz, ama önümüzde ki günler ayın 12-13 ünden sonra normallerin altında seyredeceğiz. Diyagramda gördüğünüz kalın kırmızı çizgi mevsim normalleri, yani ona göre uzun bir süreç 4-5 derece daha aşağısında olacağız normallerin:) Pastırma yazı aslında Gündüz gece arasında ki farkta var haklısınız. Bu günlerde de gündüzle gece arasında fark var, ama eskilere nazaran daha az. Yağış konusu ise ay ortasına doğru çoğalacak gibi durmakta... Eskilere göre daha iyi bir kasım ayı kesinlikle. Ay başında da bir sistem aldık. Ortası ve sonu da iyi gözüküyor. Ha değişebilir mi? Elbette. O yüzden kesin bir şey atmosfer için söylenmez. Bunlarda bir ihtimal zaten.

ens_image.php?geoid=118104&var=201&run=0&date=2020-11-10&model=gfs&member=ENS&bw=1

• berkay hocam..aynı fıkırdeyız zaten..genel olarak duragan ve gece gunduz sıcaklık farkının fazla oldugu donem olarak adlandırılıyor pastırma ayazı.her sene bır bırınden farklı olabılıır tabı..modellerın sureklı otelemesı kotu ama ben soguk dan zıyada yagıs kovalıyorum..son 10 yılda ıyıce anladım ki,son 96 saate gırmeden takıbe devam:)

Einmal editiert, zuletzt von divane ()