🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ya Allahını seven aydınlatsın beni. Tamam test dolayısıyla da vaka pazar diye az geldi. İyileşen sayısı nasıl azaldı o da pazar diye mi? 2 3 gündür vaka sayısının 1000 üstünde iyileşen çıkıyordu yaklaşık 28-30 bin arası.Bu da mı pazar diye azaldı?Bu nasıl oldu da azaldı. Alay etmeyi bıraksalar keşke bu milletler.

• Antalya'da oteller yılbaşı eğlencesi için kampanya yapıyorlarmış. Yılbaşı için bizde oraya mı gitsek acaba ! malum burada sokağa çıkma yasağı var !

• Ya Allahını seven aydınlatsın beni. Tamam test dolayısıyla da vaka pazar diye az geldi. İyileşen sayısı nasıl azaldı o da pazar diye mi? 2 3 gündür vaka sayısının 1000 üstünde iyileşen çıkıyordu yaklaşık 28-30 bin arası.Bu da mı pazar diye azaldı?Bu nasıl oldu da azaldı. Alay etmeyi bıraksalar keşke bu milletler.

Alay etmekle alakası yok. Pazar günü geciken veriler nedeniyle çoğu ülkede bu düşüş oluyor. İtalya'da dün 23 bin iyileşen bildirilmişken bugün 12 bin iyileşen bildirildi. Keza Rusya'da da aynı şekilde iyileşen sayısında düne göre 5 binlik düşüş var.

• Alay etmekle alakası yok. Pazar günü geciken veriler nedeniyle çoğu ülkede bu düşüş oluyor. İtalya'da dün 23 bin iyileşen bildirilmişken bugün 12 bin iyileşen bildirildi. Keza Rusya'da da aynı şekilde iyileşen sayısında düne göre 5 binlik düşüş var.

Yada döngü meselesi olabilir mi acaba bugün pozitif olan 7 gün sonra karantinası bitiyor yani haftaya pazar iyileşmiş sayılacak benimkisi bilgi değil sesli düşünme😂

• Alay etmekle alakasız yok. Pazar günü geciken veriler nedeniyle çoğu ülkede bu düşüş oluyor. İtalya'da

,dün 23 bin iyileşen bildirilmişken bugün 12 bin iyileşen bildirildi. Keza Rusya'da da aynı şekilde iyileşen sayısında düne göre 5 binlik düşüş var.

Vaka sayılarının azalmasında verinin gecikmesine okeyim zaten. İyileşen ve özellikle karantinası bitenler nasıl gecikir bunu anlamıyorum diyorum ve sizce de hep 1000 fazla olması sizce de normalse tamam.

• Vaka sayılarının azalmasında verinin gecikmesine okeyim zaten. İyileşen ve özellikle karantinası bitenler nasıl gecikir bunu anlamıyorum diyorum ve sizce de hep 1000 fazla olması sizce de normalse tamam.

Ben hep 1.000 olduğunu hatırlamıyorum hatta hiç 1.000 fazla olmadı. Dün 3.000'di, Cuma günü 5.000'di, Perşembede 3.000'di, zaten bu 3 gün vaka sayısından yüksekti, yani bir tek bugün 1.000 fazlaydı

2 Mal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Yada döngü meselesi olabilir mi acaba bugün pozitif olan 7 gün sonra karantinası bitiyor yani haftaya pazar iyileşmiş sayılacak benimkisi bilgi değil sesli düşünme😂

Evet, kesinlikle döngü meselesi . Pozitif tanı konan bir vaka vefat etmez ve hastanede uzun süre tedavi görmez ise 10 günün sonunda otomatikmen iyileşmiş sayılıyor.

Benim 4 günüm bitti, 6 gün kaldı. 6 gün sonra test yapılmadan bende iyileşen kişi sayilacagim.

Kısaca bugünün vaka sayısı 10 gün sonrasının iyileşen sayısı.

• Ben hep 1.000 olduğunu hatırlamıyorum hatta hiç 1.000 fazla olmadı. Dün 3.000'di, Cuma günü 5.000'di, Perşembede 3.000'di, zaten bu 3 gün vaka sayısından yüksekti, ya bir tek bugün 1.000 fazlaydı

Ben yanlış hatırlıyormuşum aradaki farkı haklsınız.

• Bana saçma geliyordu zaten. Grip mesela, yıllardır var. Sabit bir aşısı, kesin çözümü yok, her sene binlerce insan ölür. Mutasyona uğruyormuş, bir sürü çeşidi varmış. Ancak ne hikmetse bu korona daha bir sene olmuş, şak diye aşısı bulundu sözde insanlık kurtuldu. He kolaydı öyle. Umutsuzluk pompalayanlar kadar umut pompalayanlara da gıcık oluyorum. Ancak gözüken o ki bu da yıllarca farklı mutasyonlarla aramızda olacak. Daha mı öldürücülüğü artar, azalır mı kimsenin bildiği bir şey yok. Her şeye gebe. Yaşayıp göreceğiz.

• ●Koronavirüs mutasyonu Avusturya'da da tespit edildi. (DSÖ)

●Bulgaristan, yeni koronavirüs mutasyonu nedeniyle Birleşik Krallık uçuşlarını askıya aldığını açıkladı.

●Boris Johnson, yeni türün R0 değerinde 0,40 kadar bir yükselme yapabileceğini ve %70 daha hızlı yayıldığını söylemişti. NERVTAG'in yaptığı yeni analize göre mutasyon, R0 değerini 0,93 oranında artırabiliyor.

• Bizimkiler de mutasyon güzelce yayıldıktan sonra önlemleri alırlar. Çünkü doğru olan mutasyonun her çeşidini alıp zengin bir bağışıklık kazanmaktır!

• Okullar 15 Şubat'a kadar açılmayacak ama 4-22 Ocak arasında yüzyüze sınav yapılacağını söylediler forumdaki öğretmenlerimize ve büyüklerime de sormak istiyorum sizce 4-22 Ocak arasında yapılır mı sınavlar ? :)--

• Okullar 15 Şubat'a kadar açılmayacak ama 4-22 Ocak arasında yüzyüze sınav yapılacağını söylediler forumdaki öğretmenlerimize ve büyüklerime de sormak istiyorum sizce 4-22 Ocak arasında yapılır mı sınavlar ? :)--

Yapılacak. MEB öyle bir açıklama yapmış.