🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Allahım rekorlar devam ediyor. Kızmamak eldemi.

Allah tüm halkımaza sabırlar versin. bataklığın kuruması lazım.

Gözümün önüne ,yasak günlerinde serbestçe dolaşan turistler geliyor.

Daha PCR testi istemiyoruz gelenden hocam.Yapacak bir şey yok.

• Geçtiğimiz hafta ki kısıtlamaların etkisi hafta ortasından sonra hissedilir düşüncesindeyim. Rakamlarımız kötü, umarım en kısa zamanda kademeli azalmaları görürüz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bugün anneannem ,dedem ve dayımın testi pozitif çıktı,ev halkınin hepsinde de belirtiler varmış ve aynı anda başlamış inşallah ayakta atlatırlar şu an durumları iyi neyseki

• Bugün anneannem ,dedem ve dayımın testi pozitif çıktı,ev halkınin hepsinde de belirtiler varmış ve aynı anda başlamış inşallah ayakta atlatırlar şu an durumları iyi neyseki

geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda iyileşirler..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• asi olayinda eger asi oldujtan sonra 3 5 olum olursa pek dikkate alinmayacak bence. Mesela abd icin 3 5 onemli degil. Gunluk binlerce olu sayilari var. haftasonuna kadar vakada azalma olmazsa kapanmaya gidilecek diye duydum. Sadece duyum yalanda olabilir.

Joe Biden, geçenlerde kapatmayacağız diye açıklama yapmıştı hocam

• Arkadaşlar daha test sonucum çıkmadı ama Hayat Eve Sığar uygulamasından bildirim geldi. Lütfen izolasyon kurallarına uyun diye . Bildirime açtım baktım zorunlu izolasyon periyodu diye bir şey çıktı önüme.

Öncelikle sorulması gereken soru, yakınınızda pozitif hasta olup olmadığı, örneğin aynı evde yaşadığınız kişi pozitif ise ve ekiplere bildirilmişseniz siz de 10 günlük izeloasyon sürecindesinizdir. Hayat eve sığar uygulamasından takip edebilirsiniz. Hayır, evde pozitif kimse bulunmuyor ve temaslı değil ikem semptom gösterdiğim için test oldum derseniz, test sonucunuz çıkmadan telefonunuzda izolasyon süreci ile ilgili bir süreç gözükmeyecektir. Burada sorulması gereken soru da şu; Ekranda izloasyon süresi adım adım renklendirilmiş şekilde 1-10 gün veya 1-7 gün arasında mıdır. Eğer böyle ise sonucunuz size bildirilmeden pozitif sonuç adına giriş yapılmış da olabilir. Siz bu çerçevede kendinizi çevrenizden izole etmelisiniz.

Sıkça sorulan sorulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://covid19.saglik.gov.tr/…orular-halka-yonelik.html

• Polonya birkaç gündür 10 binin altında vaka bildiriyor 25-30 binlerden düştüler onlarda

Test sayilari da dustu paralelinde, ne kadar az test o kadar az vaka :) Ben pek guvenmiyorum, hicbir sey degismedi cunku. Yasaklar epeydir ayni.

• Sağlık Bakanı Koca, Çinli Sinovac'ın geliştirdiği aşının Faz 3 sonuçlarının ilan edilmemesine ilişkin eleştirilere yanıt verdi. Koca, "Türkiye bu kadar zavallı mı? Sonuçlarını bilmediğimiz aşıyı 83 milyona yapacağımızı mı düşünüyorsunuz? Türkiye bu kadar mı sorumsuz davranacak? Yurt dışında akredite olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz (TİTCK) ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü laboratuvarı var. Hangi aşı olursa olsun, akredite olan, uluslararası boyutta tanınan laboratuvarlarımızda incelemelerimizi yapmadıkça (aşılara) ne ruhsat veririz, ne vatandaşımıza kullandırırız. Kim olursa olsun, BioNTech dahil.

• Yasaga uymayip sokaga cikan bizim insanimizin sayisi turistin 10 katiydi.

Hocam kast ettiğim tedbirlerin gevşekliği idi. Uyruğu değil. Sonuna kadar haklısınız. Dükkanlar açık olunca halkımız bir bahane ile yasağı deldi.

Dükkanları kapatsak ekonomi diyoruz.

Tedbirlerin çok daha caydırıcı olması lazım.

• değerli arkadaşlar maalesef kız kardeşim ve daha 3 aylık bebeği de pozitif çıktı. Bebeklerde süreç nasıl işliyor. Yetişkinlere verilen ilaçlar verilmiyor malum. Doktor sadece ateş düşürücü vermiş. Birde Allah korusun istatistiksel olarak bebeklerde risk durumu nedir. Doktorlara ulaşmak mesele, bu konuda bilgisi olan, tecrübesi olan biri varsa bilgi verebilirse çok sevinirim

• değerli arkadaşlar maalesef kız kardeşim ve daha 3 aylık bebeği de pozitif çıktı. Bebeklerde süreç nasıl işliyor. Yetişkinlere verilen ilaçlar verilmiyor malum. Doktor sadece ateş düşürücü vermiş. Birde Allah korusun istatistiksel olarak bebeklerde risk durumu nedir. Doktorlara ulaşmak mesele, bu konuda bilgisi olan, tecrübesi olan biri varsa bilgi verebilirse çok sevinirim

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bebekler için duyduğum kadarıyla yetişkinlere göre daha iyi atlarıyormuş.