🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 20 yaş altına tamamen yasak gelmediyse üzücü, mevcut saatli olacak şekilde yasak tamamen paravan görünür.

Hocam galiba haftaya sınavlara girecekmişiz çünkü buna dair bir açıklama yapılmadı ve sınavlar 10.00-16.00 arasında yapılabilir.

• Hocam galiba haftaya sınavlara girecekmişiz çünkü buna dair bir açıklama yapılmadı ve sınavlar 10.00-16.00 arasında yapılabilir.

Hocam sınav illa yüzyüze olacaksa sınava giren her öğrenciye sınav kağıdı verilip, denetimi yapılması çok daha makul bir çözüm bence.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• İş yerleri,okullar,sokaklar patladı ,haliyle sayıları yükselteceklerini bekliyordum muhtemelen 2 hafta sonra 4 bin rakamlarına kadar yükseltecekler

Cuma akşamı 2 hafta içinde 4 bin rakamlarına kadar yükseltecekler demiştim , 2 hafta bile sürmedi.

Bu alınan tedbirler hiçbir işe yaramaz ,Allah yardımcımız olsun

• Bu yasakları destekleyip uymayanlar her zaman olduğu gibi aramızda kuru gürültü çıkarmaya devam edecektir. Şu ödenecek ceza tutarlarını 5-10 kat artırsınlar. Kamera sistemine göre hareket edilsin, her yer kamera zaten. sonra yasaklar bizi sıkıyor diye konuşmaya başlarlar eminim.

• Eğer 2.dalga tedbirleri almak için iki hafta sonraki kabine toplantısı beklenirse çok geç kalınmış olur. Vaka sayısı çarpanı rakam büyüdükçe kartopu misali büyüyor. İki hafta sonra 5-6 bin hastaneye yatan vaka sayılarına ulaşabiliriz maazallah.

Tedbirler için olayların vuku bulmasına gerek yok. Acele edilmeli acele . Çok can yanacak

• yetersiz olsada yasak çıkarılan durumlar var sayılarda nisan mayıs sayılarına geldi birazda insanlar kendine çeki düzen verse gezme tozma avmye kafeye gitme lokantada kebap yeme yada caddelerde şuursuzca gezme bunları hiç anlayamıyorum oturun kardeşim evinizde ne istiyorsunuz sizinde kapınıza çivimi çakılsın

• kısıtlamalar kademe kademe olur..bır anda ülkeyı mı kapatsınlar yani?o kadar kolay iş değil bu..çarklar da dönmek zorunda..kapatın her seyı demesi kolay.defalarca konusuldu bu konu.bu tedbirler sonucunda yeterı basarı saglanamazsa,sertlestırılır kısıtlamalar..

• Şunu söyleyeceğim bu yasaklar sadece göstermelik yasaklar. Aralık sonuna kadar böyle götürmeye çalışacaklar, kötüyü konuşmak istemiyorum ama işler çok kötüleşmiş olacak. Kış şartlarının da ağırlaşmasıyla griple beraber salgının etkisi çok kötü bir seviyeye gelecektir muhtemelen bunun sonucunda ocak başından itibaren uzun süreli sokağa çıkma yasaklarıyla karşı karşıya kalacağız. Herkes biliyor ki bu önlemler hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

• Şunu söyleyeceğim bu yasaklar sadece göstermelik yasaklar. Aralık sonuna kadar böyle götürmeye çalışacaklar, kötüyü konuşmak istemiyorum ama işler çok kötüleşmiş olacak. Kış şartlarının da ağırlaşmasıyla griple beraber salgının etkisi çok kötü bir seviyeye gelecektir muhtemelen bunun sonucunda ocak başından itibaren uzun süreli sokağa çıkma yasaklarıyla karşı karşıya kalacağız. Herkes biliyor ki bu önlemler hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

felaket tellalı sızden esınlenmıs olsa gerek..bır sakın olun ya..kolay mı devletı yonetmek

• felaket tellalı sızden esınlenmıs olsa gerek..bır sakın olun ya..kolay mı devletı yonetmek

Hocam devleti yönetmek kolay değil ama görüyorum ki bazıları için insanların ölmesini kabullenip kalan sağlar bizimdir mantığıyla tüm yaz her yeri açık bırakıp, her geleni ülkeye alıp karantina uygulamamak ve de üstüne sağlık sistemi çökmek üzereyken gerçekçi tedbirleri almamak baya kolay.