🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bilim insanları, Danimarka'daki vizon çiftliklerinde mutasyona uğrayan ve Cluster-5 adı verilen koronavirüsün şimdiye kadar 220 insanda tespit edildiğini açıkladı.

Reuters'te yer alan habere göre, uzmanlar mutasyonun vizonlarla sınırlı kalmayacağı uyarısında bulundu.

Hayatımın önemli bir dönemi modellerin senaryo kümelerini (cluster) takip etmekle analiz etmekle geçti , şimdi cluster isimli daha iğrenç mutasyon geçirmiş bir virüs tehlikesi adım adım ülkemize yaklaşıyor

Cluster’den de kelimesinden de nefret ettirdi hakkında duyduklarım

Allah’ım karşılaştırma ya Rabbim

Vallahi yorulduk ve daha kış başlamadı bile

• Bu kadar zor olmamalı danimarka ve yunanistan’ ı karantinaya almak. Kendileri dışındakileri güvensiz ülke ilan ab niye bu konuda gereken hassasiyeti göstermiyor. Türkiyem derhal yunanistan ve danimarka sınırlarını kapatması lazım. ( sakın danimarka’ya sınırımız yok yazmayın)

• Bu kadar zor olmamalı danimarka ve yunanistan’ ı karantinaya almak. Kendileri dışındakileri güvensiz ülke ilan ab niye bu konuda gereken hassasiyeti göstermiyor. Türkiyem derhal yunanistan ve danimarka sınırlarını kapatması lazım. ( sakın danimarka’ya sınırımız yok yazmayın)

Avrupa Birliği Sağlık Ajansı, vizonlar arasında görülen koronavirüs yayılımının, virüsün insanlara geçmeden önce hızla mutasyona uğramasına yol açabileceği uyarısında bulundu. Bu tür mutasyonlar virüsün daha bulaşıcı ve ölümcül hale gelmesi, üstelik de yeniden enfeksiyon riskini artırması veya ileriye dönük aşıları etkisiz hale getirme riskinide barındırıyor, dedi.

DSÖ uzmanları ise mutasyona uğramış virüsün şuanki koronavirüsünün yerini alması zor demiş,

• Avrupa Birliği Sağlık Ajansı, vizonlar arasında görülen koronavirüs yayılımının, virüsün insanlara geçmeden önce hızla mutasyona uğramasına yol açabileceği uyarısında bulundu. Bu tür mutasyonlar virüsün daha bulaşıcı ve ölümcül hale gelmesi, üstelik de yeniden enfeksiyon riskini artırması veya ileriye dönük aşıları etkisiz hale getirme riskinide barındırıyor, dedi.

DSÖ uzmanları ise mutasyona uğramış virüsün şuanki koronavirüsünün yerini alması zor demiş,

Bana göre Dünya sağlık örgütü bilinen iğrenç örgütlerden daha yakın ve sempatik değil bu dünya için

Bu kötü gidişatın Rezil Çin’le beraber suç ortağı , utanmazlar istifa etmedi bile

Ve o alçaklar ne diyorsa tersi oluyor

• Bana göre Dünya sağlık örgütü bilinen iğrenç örgütlerden daha yakın ve sempatik değil bu dünya için

Bu kötü gidişatın Rezil Çin’le beraber suç ortağı , utanmazlar istifa etmedi bile

Ve o alçaklar ne diyorsa tersi oluyor

Covid-19'uda böyle umursamamışlardı ilk başta, yayıldıktan sonra konuşmaya başladılar

• 13 kasım da cumhurbaşkanın bir programda salgın ile ilgili yaptığı konuşmasında , erken alınan tedbirler nedeni ile sürecin rahat atlatıldığını söyledi.

Şimdi haberlede seyrettim. İnanamadım. Şuna kesin kanaat getirdim . Cumhurbaşkanımız kesinlikle, net ve doğru bilgilendirmiyorlar.

Kesin öyledir :))) Mağaradaki adam bile salgının gerçek boyutunu biliyordur(tahmin ediyordur).Komik olmayın.

• Arkadaşlar filyasyon ekipleri sınırlı sayıda personelden dolayı çok sıkıntı yaşıyorlar.

O kadar çok pozitif ve temaslı varki tek tek evlere gidip filyasyon yapmalarına imkan yok.

• Kesin öyledir :))) Mağaradaki adam bile salgının gerçek boyutunu biliyordur(tahmin ediyordur).Komik olmayın.

Amacım kimseyi övmek veya yermek değildi. Komik olmadığımı düşünüyorum. Dediğiniz gibi, Asıl komik olanın ,mağaradaki adamın salgınıın gerçek boyutunu bilmesi ama şehirdeki medeni insanın gerçek boyuttan haberinin olmaması ve haberi yokmuş gibi davranması. Sorun sadece yetkililerin rakamları güzelleştirmesi mi? Ben kaç gündür yazıyorum çuvaldız vatandaşa , iğne devlete diye.

• 11 kasimdan beri pozitifim. 4 kasimdan beride temasliydim sonra pozitife döndüm.Rizede yurtta kaliyorum ailemle beraber.Filtasyon ekipleri gelip hepimizin temaslarini yazdi cizdi. İlaclarda verdi . Kronik hasta olan anne ve babamida once hastaneye tomografiye sevk ettiler akcigerlerde sorun gorulmeyince yurta geri döndüler. En basindan beri saglik bakanligi onlarca kez aradilar. Hailimizi durumumuzu sordular. Aile hekimniz ariyor mu sizi diye her aradiklarinda sordular. El insaf arkadaşlar. Bari yalan konusmayin. Filyasyon ekipleri harıl harıl calisiyorlar. Buna bizzat şahitim. Biraz Allah tan korkun ya.

• Burada kimsenin yalan beyanat vereceğini zannetmiyorum. Her yerde aynı ölçüde ekip desteği sağlanamayabilir. Hizmet gördüyseniz kendinizi şanslı addetmeniz gerekir. Hastaneye ulaşamadan hayatını kaybedenler vatandaşlarımız var.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 11 kasimdan beri pozitifim. 4 kasimdan beride temasliydim sonra pozitife döndüm.Rizede yurtta kaliyorum ailemle beraber.Filtasyon ekipleri gelip hepimizin temaslarini yazdi cizdi. İlaclarda verdi . Kronik hasta olan anne ve babamida once hastaneye tomografiye sevk ettiler akcigerlerde sorun gorulmeyince yurta geri döndüler. En basindan beri saglik bakanligi onlarca kez aradilar. Hailimizi durumumuzu sordular. Aile hekimniz ariyor mu sizi diye her aradiklarinda sordular. El insaf arkadaşlar. Bari yalan konusmayin. Filyasyon ekipleri harıl harıl calisiyorlar. Buna bizzat şahitim. Biraz Allah tan korkun ya.

Hocam geçmiş olsun dileklerimi daha önce de iletmiştim. Allahım sizin ve ailenizin ve tüm hastaların ,karantina sürecini bir an önce bitirmesini niyaz ediyorum.

Yazdıklarımı yalan veya yanlış olarak niteleyeceğinizi hiç düşünmüyorum.

Hocam allaha şükür ben bu illeti atlattım ,eşim de atlattı ama şu anda zatürreye döndüğü için onun tedavisi ile uğraşıyoruz.

10 günlük karantina süresince sağlık bakanlığı beni 6. Günde aradı ve aile hekimi sizi aradımı ? Dedi. Hayır dedim zaten 10 gün boyunca arayan soran da olmadı. Genel de ben aradım şikayetlerimi bildirdim ama genelde olur öyle mantığı ile beni geçiştirdiler . Bu geçiştimeler sonucunda da eşimin hastalığı zatürreye döndü. 11 kasımda girdiğim sitem dolu entry de de bunu yazmıştım.

Küçük şehirler de filyasyon işinin daha sağlıklı yürüdüğüne ait duyumlar alıyorum. Memleketim amasya’ dan da benzer olumlu filyasyon haberleri geliyor.

Ama hocam kimse bana ve eşime temaslı sormadı. Aile hekimim hiç aramadı. Sağlık bakanlığı 6.gün aradı ve aile hekiminin arayıp aramadığını sordu.

Kısacası istanbul ve büyük şehirlerde filyasyon ipinin ucu kaçmış durumda. Ya vaka sayısı ve temaslı fazlalığından , ya da yetersiz ekipten.

2 Mal editiert, zuletzt von karasah ()

• Bana sadece ilk gün ilaçları bırakıp gittiler. Bir kadın geldi, ona da balkondan sepet saldık yukarı çıkmadı. Ondan sonra bir Allah'ın kulu aramadı. Ne denetim oldu ne de durumunuz nedir diye soran. Hatta filyasyon ekibini ben aradım 2 kez. Telefonu açmıyorlar. Kayıt alıp sizi ararız diyor otomatik kayıt. Onda da arayan olmadı. Allah'tan da korkuyoruz, yalan borcumuz yok.

Einmal editiert, zuletzt von ldr1907 ()

• Öncelikle sagolasin kardesim. Büyüksehirlerde yogunluk sikintisi olabilir ona katiluyorum. Ama hiç ilgilenmedikleri konusuna katilmiyorum anlatmak istedigim buydu.

• Maşallah herkes yazıyor atıyor tutuyor özbeöz yeğenim filtrasyon ekibinde 20 gündür 6 yaşında ki çocuğunu görmüyor. Hafta sonu çocuğu aldım benim olğlumla zaman geçirsin diye annesini görüntülü aradık çocuğum değişmiş ve bu değişimi sadece ekranda görüyorum dedi. Oturdum hüngür hüngür ağladım. Onların işi kolay mı zannediyorsunuz aralarında bir sürü hasta arkadaşları var . İlaç teslim etmek için gittikleri adrese bazen defalarca gidiyorlar çünkü evinde ilaç beklemesi gerekenler sokakta cirt atıyor. İki defa psikolojik şiddete maruz kaldı yeğenim ana bacı küfür ettiler. Belki inanmayacaksınız ama çok bıktıktılar çok yoruldular buna rağmen sürekli görevlerinin başındalar. Lütfen onların hakkını yemeyin hele hele küfür ve hakaret hiç etmeyin inanın canla başla mücadele veriyorlar.😔