🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Belçika'da geçen ay alınan, semptom göstermeyenlere test yapmama kararından vazgeçildi. Belçika'da semptom göstermeyen kişilere tekrardan test yapılacak.

• Az önce bizi aradilar güzel haber geldi dedemi ev karantinasina aliyorlar takip edilcekmis bileklik takmışlar.Anneannemde iyiye gidiyormuş.Sukurler olsun Rabbim kimsenin başına illet etmesin bu hastalığı..

• Ben ve oğlum'dan sonra bu gün de eşim pozitif çıktı, onun öksürük fazla bana göre .

Herkes şimdiden evinde bir acil durum odası oluştursun.

Üçümüz de pozitif olmamıza rağmen eve gelen uzmanlar ayrı ayrı kalın dediler, sebebini pek anlamadim

• Ben ve oğlum'dan sonra bu gün de eşim pozitif çıktı, onun öksürük fazla bana göre .

Herkes şimdiden evinde bir acil durum odası oluştursun.

Üçümüz de pozitif olmamıza rağmen eve gelen uzmanlar ayrı ayrı kalın dediler, sebebini pek anlamadim

Hastalık negatife dönmeden üçünüz beraber kalırsanız daha fazla virüse mağruz kalırsınız buda daha ağır geçirmenize sebeb olabilir.

• Evet mi vahim hayir mi vahim ? Ben 2 sene gecmeden yaptirmam. Uzun vadede insan vucuduna ne olacagi ile ilgili kimse yorum yapamaz. Denekler tas catlasa 3 5 ay gozlemlenmistir.

Kafalar karışık o açıdan vahim.

Aşı jet hızıyla gelecek herkes aşı olup dertler bitecek masalı çökmüş, yani aşı yüzde 100 başarılı bile olsa yaptırmayacak bir kitle var buna ek olarak

Amerikan Başkanından Sibirya Holodnoskaya mahallesi muhtarına varıncaya kadar herkes aşı çıktı bu iş tamam modunda ya. O fikirleri çökertmiş bu anket , daha önce her ne kadar iyi haber olsa da kendim de aşıdan şüphe duyduğumu ifade etmiştim

İnsanlar aşı yaptırmayacaksa aşı salgını nasıl durduracak?

• Hocam bılım ınsanları bır araya gelıp,aynı agzından konusurlarsa ancak guven verebılırler..aşı bu!gerı donusu olmayan yol..benım gıbı bır cok kesım,gozlemlemeyı tercıh edecektır..

• Ben 3 ay önce bu hastalığa yakalandım ve gripten daha hafif bir şekilde atlattım uzun vadede ne yapacağı belli olmayan bir aşıyı neden büyük riske girip yaptırayım ki şu durumda virüsten daha zararlı konumda benim gözümde tabi isteyen yaptırır saygı duyarız.

• Hocam bılım ınsanları bır araya gelıp,aynı agzından konusurlarsa ancak guven verebılırler..aşı bu!gerı donusu olmayan yol..benım gıbı bır cok kesım,gozlemlemeyı tercıh edecektır..

Bence şu anda yaptığım durum tespiti üzerine yaptığınız yorumlarla beraber çok kritik bir sonuca ulaşmış olabiliriz

Şu görüntüye göre çok mucizevi bir gelişme olmazsa epey daha işimiz var bu virüsle , dünyayı yönetenler bugüne kadar birçok hususta yalan söylediler , ilk baharda aşıyla beraber virüsün beli kırılır şeklindeki cümleleri hepsinden daha büyük yalan olacak gibi bu gidişle

• Bence şu anda yaptığım durum tespiti üzerine yaptığınız yorumlarla beraber çok kritik bir sonuca ulaşmış olabiliriz

Şu görüntüye göre çok mucizevi bir gelişme olmazsa epey daha işimiz var bu virüsle , dünyayı yönetenler bugüne kadar birçok hususta yalan söylediler , ilk baharda aşıyla beraber virüsün beli kırılır şeklindeki cümleleri hepsinden daha büyük yalan olacak gibi bu gidişle

Hocam ınsanların guvenı cok az..e haklıyızda..sureklı aşıyı bulduk da bulduk..hani nerede?bır de bu turk bılım adamlarının bulduk dedıklerı ası hakkında da yaptıgı acıklamalarında,satır aralarında bır cok celıskı var..dıkkatle takip edıyorum bu durumu..boyle celıskışerle aşı ması kolay işler degıl..keske gercekten bulunsada hepımız eskı özgür günlerımze geri donebilsek..bu illette kimse ölmese.

• Ciddi Bir internet sitesinde yapılan aşı anketi , Sonuçlar vahim

Aşı yaptırmayanların hayati olmayan çeşitli kamu hizmetlerinden mahrum bırakılması gerektiğini düşünüyorum.

Maalesef aşıdan beklediğimiz sonucu toplumun büyük bir kısmı aşılanmadan sağlayamayız, insanlar uç vakaları gösterip hem sosyal hem de (maalesef) geleneksel medyada bu tür safsataları yayıp bilime olan güveni azalttıkça hiçbir yere varamayız.

• Aşı zaten onaylansa dağıtıma çıksa bile bize yazdan önce zor gelir gibi. Planladıkları gibi giderse, bu yıl sonuna kadar 20 milyon, yanlış hatırlamıyorsam nisana kadar 300 milyon aşı yapmayı planlıyorlar epey bir gözlem şansımız olacak yani istesek de istemesek de :)--

Einmal editiert, zuletzt von icenow123 ()

• Bir haber okudum. Haberde bu virüsün Eylül 2019'dan beri dolaşımda olabileceği yazıyordu. Buna gerekçe olarakta İtalya'da yapılan çalışmalarda 2019 yılından kalma kan örneklerinde COVID-19 antikorları bulunması. Sizce bu haber doğru olabilir mi ?