🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar sizce dün çıkan %90 etkili olan aşı haberi doğru mu? İnşallah doğrudur psikolojik olarak çok kötü bir durum vürüs olmaktan korkmak

• plaquenil 200 mg, 12 saatte 1 adet verdiler, bende gözle görülür bir yan etki yapmadı, annemde ve abimde ağırlık uyku hali yapmış olabilir. ilacı bitirdikten sonra bu şikayetler bitmiş.

• Tedavi icin verilen sitma ilaclarini bilerek kullanmayanlar var, yan etkileri oluyor diye.

Dogru bir hareket mi bilemedim..

Hareket doğru mu bilemem ama somut olarak gördüğümü söyleyebilirm.

Komşum tedavi için verilen ilaçları günde 1 er tane içerek negatife döndü ,bacanağım ise ilaca bağlı yan etkilerden ötürü acillik oldu

• Hocam geçmiş olsun, kaç tane içiyorsunuz doz olarak, ve de acil bir durum yoktur inşallah

5-6 günde atlatırsın demişlerdi ilk gün 8 sabah 8 akşam 2.gün 3 sabah 3 akşam içtim 3 gün daha 3 sabah 3 akşam içicem

• ülkeler açıklamayı unuttukları! ölüm rakamlarını bugüne saklamış galiba, vaka sayıları da ölüm sayıları da günlük çok yakın bir şekilde artış sergiliyor. Hiç bir ülke gerçeği açıklamıyor. Herhalde çoğumuzun dikkatini çekmiştir.

Hocam peki oyle diyelim, dunya nufusu sayisinda anormal bir azalma yok covid olumlerini cikarinca. O da mi yalan?

• Hocam peki oyle diyelim, dunya nufusu sayisinda anormal bir azalma yok covid olumlerini cikarinca. O da mi yalan?

Çoğu yerde yalan , bu çok net

Ben hayatımda bu kadar çok ölüm haberi hiç bir dönemde duymadım

Ama şu da bir gerçek

Üretim , hareketlilik , turizm , seyahat vb birçok aksiyon azaldığı için kazalar da azaldı , bu da ölüm sayısını dengelemiş olabilir

Vadesi dolan insan , isterse Covid yüzünden tatil planını iptal etmiş olsun , markette Covid’i kapar gene gider öbür tarafa , hiç kaçarı yok ecelden akibetten, çok ilginç ama öyle binlerce örnek var

• Çoğu yerde yalan , bu çok net

Ben hayatımda bu kadar çok ölüm haberi hiç bir dönemde duymadım

Ama şu da bir gerçek

Üretim , hareketlilik , turizm , seyahat vb birçok aksiyon azaldığı için kazalar da azaldı , bu da ölüm sayısını dengelemiş olabilir

Vadesi dolan insan , isterse Covid yüzünden tatil planını iptal etmiş olsun , markette Covid’i kapar gene gider öbür tarafa , hiç kaçarı yok ecelden akibetten, çok ilginç ama öyle binlerce örnek var

Ecel gelmişse covit bahane....

Yeter ki günün bitmesin. Eger günün bittiyse hic bisey çare degil..

• Ne yazıkki ablam ve eniştemde koronaya yakalandı. Allahım tez zamanda şifa versin, bu hastalık cidden insanı bitiriyor. Verilen ilaçlar daha kötü yapmış ama yan etkleriymiş sanırım. Biz kendimiz vitamin takviyesi ve kan sulandırıcı ilaçlarda aldık, inşallah kısa zamanda iyi olurlar.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Çok geçmiş olsun hocam

Boşver bu arada cahil cahil konuşan trolü

Kafasının almadığı konuda haddi aşmış

İnşallah Covid olmaz o

Tedbir alıp da buna rağmen covidden ölen onbinler olduğunu bilmeyecek ve karşı tarafa hakaret edecek kadar küstah işte

Sagol tesekkur ederim kardesim benim. Umarim covide donmez. Kayinpederin cenazesi icin geldik 2 baldiz, esim ve kizkardesim pozitif cikti. Geri kalan herkes negatif ama yurda yerlesmek istedik . Sagolsun il saglik mudurlugu hemen yardimci oldu. Cevremizide yakmamak icin biz tedbirimiz aldik. Zaten mesaji şahsın bu yüzden cok rahatsiz etti beni

• İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, Ekim ayının başından bu yana vaka sayısının 4 kat arttığını ve kentte şuanda günlük vaka sayısının 2 bin civarında olduğunu söyledi. Çamlı, şuanda İzmir'de yoğun bakımlar tamamen dolu, yeni yoğun bakımlar, yeni pandemi servisleri açılmaya çalışılıyor, dedi.