🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3 haftaya girdik okulda bir kere canlı ders yapmadı hocalar dokuz eylül 2 hafta geç açtı sistemi oturtmak için aha bugün çöktü her yer açık okulun açılmasını isteyince suçlu biz olduk kardesim hibrit olsun isteyen gelsin istemeyen online devam etsin

• Profesör Mehmet Ceyhan (en ciddiye aldığım hocalardan biri) :

“En çok test yapan ülkeler dahil olmak üzere gerçek vaka sayısı , açıklanan vakaların 10 katına yakın, virüs çok hızlı yayılıyor”

Bu açıklamaya imzamı atıyorum

Dünyada 300-400 milyon vaka olduğuna inanıyordum , DSÖ’ye açıklanan vaka sayıları başta Çin ,Hindistan ,Pakistan ,Rusya ve İran olmak üzere palavra , biz en azından vaka sayılarını vermeyerek bana göre şimdilik iyi ediyoruz

Ancak bu virüs bu kış hiç rahat durmayacak

Bu hızla gider ve çok keskin yasaklar gelmezse 3 aya kadar günde 1 milyon eşiğini aşarız , aşı bulunana kadar da tüm insanlık bu virüsü tatmış olur, gidişat bu maalesef

• Herkes bu hastalığa yakalanacak er yada geç artık buna hazir olmaliyiz başka yolu yok maske mesafeye temizlige dikkat eden insanlarda bile rastlanıyor Allah sonumuzu hayır etsin umarım herkes hafif şekilde atlatır ve bu illetten kurtuluruz...?(

• Artık Trump stay at home demiyor

Putin Merkel Jiping yada Erdoğan da demiyor

Evde kal diyen bir sağlık bakanı da yok

TV’lerde bile reklamı dönmüyor

Dışarı çıkmayı özendiren Filmler diziler reklamlar var aksine

Ama benim asıl merak ettiğim konu Orduların durumu

Mesela bizde durum ne hiç bilgi yok

Başlarda konuşuluyordu ama kapandı

Çin ordusu nasıl atlatmış bu illeti bilen yok

Çin ne dese inanmam ama

Dilerim bizim askeriyede sivildeki gibi bu illet yayılmamıştır

• hocam bildiğim kadarıyla askeriyelerde sıklıkla test yapılıyor zaten askeriyelerde genelde aynı kişiler aynı ortamda kalıyor büyük ihtimalle dışarı çıkan izin kullanan vs. bunlara testler yapılıyordur askeriyede vaka azdır diye düşünüyorum

• ilk salginin basinda sanirim ingiltere baskani sürü bağışıklığı olacak kısıtlama yapılmiyacak demişti herkes topa tuttu adami simdi tüm ülkeler sürü bağışıklığı uyuluyor para ölümden daha değerli görüldüğü bi devirde yasiyoz çünkü zaman koşullar insanlari buna yonelti birkaçgün evde kalmak bile herkezi delirti bukadar imkanlarımız bol ken bile ayrica bu virüs bicok kisi 2 ci kez yakalanan vakalar görüldü buda aşının pek ise yaramayacağı bi nebze olsa kanıtladı virus karsi antikor üreten vicud belirli bi süreden sonra virüsleri tanimiyor tekrar hastalik yapıyor

• Dikkat çeken bir husus var İran,Rusya ve ABD hariç vefat rakamları yüksek vaka sayısına rağmen İtalya,İspanya,Fransa,İngiltere'de bizimle aynı seyirdi dün sadece Fransa'da bir sıçrama oldu 146 ile. Bence bizim hasta sayımız ile vefat oranı çok yüksek görünüyor. Vaka sayısını açıklasak daha etkili olabilir sanki sonuçlar halk üzerinde.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• İstersen vaka sayısını günlük 10000 açıkla bizim halkımıza hiçbir tesiri olmaz çünkü herkes bıkkın geçen cumartesi caddede oturdum ve etrafı seyrettim. Kimsenin umrunda değil maske mesafe. O yüzden siz kendinizi gerdiğinizle kalıyorsunuz. Şunu söylüyor insanlar bulaşsada ölürsem ölürüm kalırsam en azından stresi biter. İstersen açıkla 10000 vaka 500 ölü vız gelir tırıs geçer halkımıza.