🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Manisa Alaşehir’de dün kardeşim balkonda otururken yoldan geçen 13-14 yaşlarında iki çocuğun konuşmasını duymuş. Biri birine demiş ki:

“Oğlum, Ümit abi nereden bilecek senin korona olduğunu. Git traşını ol işte.”

Ümit abi de mahalledeki berberlerden biri. Benim daha yeni haberim oldu. Yarın berberin oğlunu arayıp söyleyeceğim ki babasına söylesin. İnsanımız çok cahil ve acımasız.

BORN IN WINTER

• Nişanlım bu sene Gaziantep'e Biyoloji öğretmeni olarak atandı. Tedbirler çok ama çok yetersiz, öğrencileri okullara sokmuyorlar fakat öğretmenler her gün okula gidiyorlar. Her gün toplu taşıma kullanıyorlar ve yüz yüze eğitime geçerlerse öğretmenler üzerinden virüs bulaşmasını nasıl engelleyecekler bilemedim. Ne test yapılıyor ne tedbir alınıyor. Okulun müdürü online derslere okulda gireceksiniz diye diretiyor, Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda serbestlik vermişken İnternet alt yapısının berbat olduğu okula öğretmenleri zorla getirmesini anlayamıyorum. Öğretmen arkadaşlar mevcuttur sanırım forumda, bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

• Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Dr. Halis Yerlikaya coronaya yakalandı

Malatya'nın Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay'ın corona virüs testi pozitif çıktı.

• ben fotografcilik yapiyorum allahtan kucuk bil ilcedeyim disardan gelen giden az vakalarimiz yok denecek kadar az corona sebebiyle tum dugunler agustos bu aya toplandi cuma cumartesi pazar fuul dugunlerdeyim aksamlari zoom lens kullanrak cekimlerimi uzaktan yapiyorum maskemi hic cikarmiyorum ama mormal azimsan cikan nefes su buharini okdugu gibi geciriyo ftograf makinasunda baktigin yer objekttif bugu yapiyo her 5 dakikada bir silmek zorunda kaiyorum azimdaki tum su buharini geciriyo dugunler bitene kadarda alieme yaklasmama calisyorum

• Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç, özel hastanelerin Sağlık Bakanlığı'nın denetiminde ve gözetiminde PCR testi için fazla ücret alarak yurttaşları mağdur ettiğini, sonuçları pozitif çıkan vakaların sisteme girilmeyerek salgının yayılmasına yol açtığını savundu.

Dr. Demir ve Kılıç, "Duruma göz yuman ve özel sağlık kuruluşları hakkında gereğini yapmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca derhal istifa etmeli" çağrısı yaptı.

Eğer böyle bir şey varsa bende istifa etmesini isterim, etmeli hatta

2 Mal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç, özel hastanelerin Sağlık Bakanlığı'nın denetiminde ve gözetiminde PCR testi için fazla ücret alarak yurttaşları mağdur ettiğini, sonuçları pozitif çıkan vakaların sisteme girilmeyerek salgının yayılmasına yol açtığını savundu.

Dr. Demir ve Kılıç, "Duruma göz yuman ve özel sağlık kuruluşları hakkında gereğini yapmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca derhal istifa etmeli" çağrısı yaptı.

Eğer böyle bir şey varsa bende istifa etmesini isterim, etmeli hatta

özel hastanelerden maddi olarak her türlü dalavere beklenir, onlar için halk sağlığı değil, para önemlidir. İşin kötü tarafı halkımız da bu durumu kabullenmiştir, hukukunu savunmaz. verilerin gizlendiği iddiası çok düşük ihtimaldir ama ciddidir ve mutlaka araştırılması gerekir.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Nişanlım bu sene Gaziantep'e Biyoloji öğretmeni olarak atandı. Tedbirler çok ama çok yetersiz, öğrencileri okullara sokmuyorlar fakat öğretmenler her gün okula gidiyorlar. Her gün toplu taşıma kullanıyorlar ve yüz yüze eğitime geçerlerse öğretmenler üzerinden virüs bulaşmasını nasıl engelleyecekler bilemedim. Ne test yapılıyor ne tedbir alınıyor. Okulun müdürü online derslere okulda gireceksiniz diye diretiyor, Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda serbestlik vermişken İnternet alt yapısının berbat olduğu okula öğretmenleri zorla getirmesini anlayamıyorum. Öğretmen arkadaşlar mevcuttur sanırım forumda, bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Hocam herkes kafasına göre hareket ediyor. Bizim idare yarın tüm öğretmenler gelecek sonra zümre zümre gelinecek dedi. Yani haftada iki gün. Canlı ders haftaya başlayacak telafi eğitimi. Ama okuldan mı evden olacak bilmiyorum. Öte yandan seyreltileceği için ev olur bir gün de okula gideriz diye düşünüyorum . Şahsen cumartesi bile dersim var benim

• Virüs hayvandan bulaşmaz diyorlar. Bunu çok rahatlıkla çürütebilirim

Bilerek ,isteyerek, maske takmadan kalabalığın arasına dalan , hiçbir sosyal kurala uymayan ve üstüne uyarı yapanlarla dalga geçen hatta kavga çıkartan net hayvandır.

Dolayısıyla bu tiplerden virüs bulaşırsa Hayvandan insana virüs bulaşmış oluyor bana göre

Bu tarz hayvanlardan çokça görmek mümkün

• Allah rahmet eylesin hocam benim de cok akrabam var pozitif durumda orada

Amin. Of Kıpkırmızı olmuş. Şimdi çay -fındık bitince herkes istanbula dönecek. İstanbulun halini 15-20 gün sonra düşenmek bile istemiyorum!

Bilerek ,isteyerek, maske takmadan kalabalığın arasına dalan , hiçbir sosyal kurala uymayan ve üstüne uyarı yapanlarla dalga geçen hatta kavga çıkartan net hayvandır.

Dolayısıyla bu tiplerden virüs bulaşırsa Hayvandan insana virüs bulaşmış oluyor bana göre

Hollanda hükümeti, koronavirüsün hayvandan insana geçebildiğinin saptanması üzerine kürkü için vizon yetiştiren 120 çiftliğin en geç Mart 2021'de tamamen kapatılmasına karar verdi.

Hocam iki ayaklı eşek çok ne yazık ki