­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Aynen ├Âyle bundan sonra yap─▒lacak ┼čey tabloya bakmak de─čil yada ba┼čkalar─▒n─▒ d├╝┼č├╝nmekte de─čil(ac─▒ bir karar ama bunu yapmansan kafay─▒ yersin) ┼×uan yap─▒lacak ┼čey kendin ve aileni en iyi ┼čekilde korumaya almaya ├žal─▒┼čmak olmak.├ç├╝nk├╝ deminde yazd─▒─č─▒m gibi insan─▒m─▒z─▒n ├žo─ču kurallara uymuyor, uymak istemiyor.S├╝rekli buna kafay─▒ takarsan kendi ruh sa─čl─▒─č─▒na zarar.Kar┼č─▒ndaki kendini d├╝┼č├╝nm├╝yorsa yapacak bir ┼čey yok.Sosyal mesafe+maske+ elinizi y├╝z├╝n├╝ze getirmeme+bol bol el temizli─či kurallar─▒na uymaya devam.

Dediklerinize harfiyen katiliyorum..allah devletimize zeval vermesin.saygilar

• valla al1han kardesimiz kafayi yemediyse,hic birimiz yemeyiz sag olsun her sekilde tum bilgilere ulasip,bizlerle paylasiyor. Emeklerine saglik ama dikkat et bir sure sonra sinirlerin cok yipranabilir guzel kalpli kardesim.

• valla al1han kardesimiz kafayi yemediyse,hic birimiz yemeyiz sag olsun her sekilde tum bilgilere ulasip,bizlerle paylasiyor. Emeklerine saglik ama dikkat et bir sure sonra sinirlerin cok yipranabilir guzel kalpli kardesim.

Hocam ben g├╝ndemi pandemiden ├Ânce de ├žok takip ediyordum, ┼čimdi ekstra olarak pandemiyle ilgili haberleri takip ediyorum, te┼čekk├╝rler bu arada

• Arkada┼člar in┼čallah hastal─▒k biter okullar a├ž─▒l─▒r. ─░nan─▒n ├Â─čretmenler de ├žok s─▒k─▒ld─▒ bu durumdan.

Ama d├╝─č├╝n,taziye, tatil s─▒n─▒ftaki gibi bir ortam de─čil ne yaz─▒k ki. S─▒n─▒fta s├╝rekli ├žocukla yak─▒n temas kurmak zorunda kal─▒n─▒yor. ├çocuklar okulda illa ki bir araya gelip oyun oynayacaklar. ┼×u d├Ânemde tatile, d├╝─č├╝ne, taziyeye gitmeyen binlerce aile vard─▒r. 18 milyon ├Âgrenci var san─▒r─▒m ├╝niversiteleri saymazsak, 1 milyon ├Â─čretmen var. Okuldan eve d├Ân├╝ld├╝─č├╝nde vaka ve bula┼č say─▒lar─▒n─▒ 3 veya 4 ile ├žarpmak gerekecek malesef. Bu sefer zincirleme olarak fabrikalar ve esnaflar kepenk indirmek zorunda kalabilir. Hem ├žal─▒┼č─▒cak i┼čci olmad─▒─č─▒ndan hem de karantinalar ├žok fazla olaca─č─▒ i├žin ekonomi durma noktas─▒na gelir. Bakal─▒m hay─▒rl─▒┼č olsun ne karar ├ž─▒kacak.

• aynen oyle s─▒k─▒ldik.hemde icimiz rahat degil.marttan beri usimizi yapamiyoz ama devletimiz maasimizi yatiriyor.bu sekilde nereye kadar..bu degirmenin suyu nereye kadar.evet iki ucu keskin bicak ama bir care bulunacak elbet.bizlerde cok mutsuzuz... bir ise yaramamiz lazim artik

• divane hocam uzaktan e─čitimde okulda yoruldu─čumdan daha ├žok yoruldum, ├Â─črencileri derse ├žekmek i├žin. Uzaktan e─čitimde her ├Â─črenci ula┼čamad─▒, dert oldu ├Â─čretmenlere bu durum. ─░nsan ├Â─črencisine ula┼čamay─▒nca ├žok s─▒k─▒nt─▒ oluyor. ─░┼če yarad─▒k yani ├žok ┼č├╝k├╝r.. tabi her meslek grubunda her yerde oldu─ču gibi bir i┼č yapmayan ├ž├╝r├╝k elmalar illa ki vard─▒r.

• elbette haklisiniz.ben rehber ogretnenim uzaktan egitim ben yapmadim.esimde ayni.ayrica uzaktan egitim verimliligi bana gore 0 a yakin.tartismaya acik bir konu ama uzaktan egitim cok anlamli degil benim icin..

• Millet rahat rahat gezicek maske takm─▒cak denize giricek sonra birileri ben bu tabloya inanm─▒yorum dicek. ─░nanmak i├žin ne yapmalar─▒ gerek? Sadece yaz─▒ yazmak i├žin yaz─▒ld─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ben art─▒k devletin kimden korkusu varda yalan tablo sunacak neyse o karde┼čim inanmayan takip etmesin bu kadar basit.

• Geride b─▒rakt─▒─č─▒m─▒z g├╝nlerde resm├« makamlar, pandemi tablolar─▒n─▒n do─čruyu yans─▒tmad─▒─č─▒na delil g├Âsterecek a├ž─▒klamalar yapt─▒lar. ─░nsanlar─▒n tedbirleri, daha ├Ânceki s├╝rece g├Âre fazlas─▒yla ├Ânemsememesine ra─čmen vaka say─▒lar─▒n─▒n neden dura─čan izledi─čini zaten d├╝┼č├╝nmekteyfim, yap─▒lan bu a├ž─▒klamalar da ilelebet i┼čkillendirdi ve d├╝┼č├╝nd├╝rd├╝.

Yine de vaka ve vefat say─▒lar─▒ do─čruyu yans─▒t─▒yor olsun veya olmas─▒n, bireysel olarak ├Ânlemlerimizi almaya devam edece─čiz ve elimizden geldi─čince ├ževremizi uyaraca─č─▒z. Tek iste─čimiz, pandemi salg─▒n─▒n─▒n ├Âneminin ortaya ├ž─▒kar─▒lmas─▒ ve bu konuda denetlemelerin art─▒r─▒lmas─▒d─▒r.

• A├ž─▒klanan rakamlara tak─▒lmayal─▒m arkada┼člar.Vaka say─▒s─▒n─▒n 10 olmas─▒ veya 1000 olmas─▒ neyi de─či┼čtirir.Aslolan bizlerin toplumda ya┼čayan insanlar─▒n maske mesafe hijyen kurallar─▒na uymas─▒,bence bu ya┼čam ├žok ┼čeyi de─či┼čtirir ama ┼č├Âylede bir reel durum var ; Kamu g├Ârevi yapan devlet taraf─▒ndan g├Ârevli vali, kaymakam,belediye ba┼čkan─▒,il sa─čl─▒k m├╝d├╝rleri son zamanlarda o kadar ├žok a├ž─▒klama yapt─▒lar ki vaka say─▒lar─▒ hakk─▒nda,haliyle her ak┼čam a├ž─▒klanan tablo ile ├želi┼čir oldu , bence bakan d─▒┼č─▒nda yap─▒lan her a├ž─▒klama yasaklanmal─▒

• Vaka sayilari bence artik aciklanmasin. Toplumda karsiligi yok.Ortaligida velveleye verneye gerek yok. Ha 1000 ha 5000. Korunan korunuyor korunmayan zaten yine korunmuyor. Hem vaka sayilari gercek yada degil sacmaligi bitsin.

Aksama kadar bilgisayarda super mario oynayan cocuk devlet gercek rakamlari aciklamiyor diyor. Aciklamiyorsada devletin milletin hayrina bir durum vardir. Ekonomik vs. Vaka sayisi 4000 5000 aciklandiginda degisen birsey olmadigini gorduk hep birlikte.

• her ┼čey anla┼č─▒labilir. siyasi veya ekonomik kayg─▒lar vs. ama toplum sa─čl─▒─č─▒ her ┼čeyden ├Ânce gelmeli. ger├žek verilerin saklanmas─▒n─▒n (e─čer saklan─▒yorsa) devlet ve millet yarar─▒na hi├žbir faydas─▒ ve bunun mant─▒kl─▒ bir a├ž─▒klamas─▒ olamaz.

• bu verilerin ger├žek yada ger├žek olmad─▒─č─▒yla u─čra┼čmaktansa toplumsal fark─▒ndal─▒kla u─čra┼č─▒lsa emin olun ┼ču anki durumdan kat kat daha iyi olabilirdik ekonomimizin iyi olmad─▒─č─▒n─▒ bilmeyen yok heralde ekonomisi bizden daha iyi olan ├Âzellikle avrupa ├╝lkeleri a├ž─▒klad─▒─č─▒ vaka say─▒lar─▒n─▒ bile siliyorsa durumun ne oldu─čunu daha iyi idrak etmemiz gerekli daha ├Ânce defalarca s├Âyledim sonunun nas─▒l olaca─č─▒n─▒ ne zaman bitece─čini bilemedi─čin bir durum i├žin s├╝rekli k─▒s─▒tlama yapabilecek bir g├╝├ž hi├žbir devlette yok ┼čimdi diyoruz d├╝─č├╝n salonlar─▒ kapans─▒n yada ne bileyim soka─ča ├ž─▒kmayal─▒m tatil yap─▒lmas─▒n ├žay i├žilmesin vs vs tamam hadi bunlar─▒n patronlar─▒n─▒ ge├žtim buralarda ├žal─▒┼čanlar ta┼čm─▒ yiyecekler bu durum t├╝m d├╝nya i├žin sadece bir sa─čl─▒k sorunu olmaktan ├ž─▒kt─▒ bir yandan a┼č─▒ bulup b├╝y├╝k para kazanma yar─▒┼č─▒na di─čer taraftanda koca ├╝lkelerin ekonomilerini bat─▒rmama ├žabalar─▒na d├Ân├╝┼čt├╝ h├ól b├Âyle olunca en az─▒ndan kendi ad─▒ma a├ž─▒klanan rakamlara anlay─▒┼č g├Âstermem gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum rakamdan ├žok insanlar─▒n kendi tedbirlerini al─▒p hayatlar─▒n─▒ idame ettirmeleri bu vir├╝sle bir s├╝re daha bereber ya┼čamam─▒z gerekti─čini unutmamam─▒z gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      287k
      3.5k
    3. -WF-