­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Kilis Valili─či, son bir ayda kent genelinde vakalar─▒n yo─čun ┼čekilde artmas─▒ ├╝zerine ┼čehirde taziyelerin yasakland─▒─č─▒n─▒ a├ž─▒klad─▒.

• Hacettepe ├ťniversitesi Halk Sa─čl─▒─č─▒ Ana Bilim Dal─▒ ├ľ─čretim ├ťyesi Do├ž. Dr. Sarp ├ťner, Ayasofya'n─▒n ibadete a├ž─▒ld─▒─č─▒ g├╝n ├Ânlemlerin g├Âz ard─▒ edildi─čine dikkat ├žekerek, basit bir b├Âlme ├žarpmayla orada bin civar─▒nda hasta vard─▒, bu hastalar─▒n bula┼čt─▒rma kat say─▒s─▒n─▒ da d├╝┼č├╝n├╝rsek 2-3 bin ki┼čiye hastal─▒─č─▒ bula┼čt─▒rd─▒. O bir araya gelmenin ─░stanbul'daki vaka say─▒lar─▒n─▒ artt─▒raca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum dedi. Bakanl─▒─č─▒n filyasyon sistemini de─či┼čtirmesini de ele┼čtiren ├ťner, uygulamay─▒ yanl─▒┼č bularak, bu ila├žlar kesin tedavi ila├žlar─▒ de─čil ve deneniyor dedi.

• Ge├žen gece kom┼čumuz rahats─▒zland─▒ ve Ankara ┼čehir hastanesine gitti.60 ki┼či s─▒ra olunca ve daha da rahats─▒zlan─▒nca Etimesgut'a gitmi┼čler.Orada tomografi ile akci─čerlerine indi─čini g├Ârm├╝┼čler vir├╝s├╝n ama test kiti olmad─▒─č─▒ i├žin test yap─▒lamam─▒┼č.├çocuk b├Âl├╝m├╝nde bir sedyeye yat─▒rm─▒┼člar.Etimesgut ┼×ehit Sait ERT├ťRK hastanesi ge├žen hafta pandemi hastanesinden ├ž─▒kar─▒lm─▒┼čt─▒ ama d├╝n ├╝st katlar─▒ yine ├ževirip korona hastalar─▒n─▒ yat─▒rmaya ba┼člam─▒┼člar.Ama kom┼čumuzu almam─▒┼člar giri┼čte bir yerde yat─▒r─▒yorlar dedi di─čer hastane ya da burada bo┼čalacak bir yer bekliyorlarm─▒┼č.Test kitleri bug├╝n gelmi┼č yapm─▒┼člar daha yeni.

Perdeyi aralad─▒─č─▒n─▒zda g├╝ne┼či esirgemiyorsa g├Âky├╝z├╝, o g├╝zel g├╝nlerin bedelini ├Âdeyen ┼čehitler ve geride b─▒rakt─▒klar─▒ vard─▒r.:flag_Turkey::flag_Turkey::flag_Turkey:

• ┼×u a┼čamada vakalar mart nisan de─čerlerine geri d├Ânse bile veya 500 olarak ger├žekle┼čse bile yap─▒lacak ┼čey belli;

Maske mesafe ki┼čisel hijyen..Bu art─▒k vazge├žilmez hayat─▒m─▒zda asla ├Âd├╝n vermemeliyiz,rakamlara tak─▒lmamal─▒y─▒z

Kay─▒plar olacak bunun ├Ân├╝ne kimse ge├žemez ,tedbir al─▒p takdir Allah─▒n diyece─čiz..

• Ben de bir ├Â─čretmen olarak 1. s─▒n─▒fa ba┼člayacak ast─▒m hastas─▒ k─▒z─▒m─▒ okula g├Ândermeyece─čim cezas─▒ ne olursa olsun. Ama di─čer taraftan da e─čitim i┼či nas─▒l olacak bilmiyorum. Uzaktan e─čitim yetersiz adaletsiz ve verimsiz oluyor.

• Ben de bir ├Â─čretmen olarak 1. s─▒n─▒fa ba┼člayacak ast─▒m hastas─▒ k─▒z─▒m─▒ okula g├Ândermeyece─čim cezas─▒ ne olursa olsun. Ama di─čer taraftan da e─čitim i┼či nas─▒l olacak bilmiyorum. Uzaktan e─čitim yetersiz adaletsiz ve verimsiz oluyor.

Aynen hocam. Baz─▒ illerde a├ž─▒l─▒p baz─▒ yerlerde kapal─▒ kalacak gibi bir ┼čey deniyordu e─čitimde e┼čitli─če ayk─▒r─▒ bu

• - Konya'da koronavir├╝s tedbirleri kapsam─▒nda oyun parklar─▒ ├žad─▒rla kapat─▒ld─▒.

- Bart─▒n Valili─či, koronavir├╝s tedbirleri kapsam─▒nda plajlar─▒n kapasitelerinin belirlenerek, kapasite ├╝zerinde ki┼či al─▒nmamas─▒na karar verdi.

IMG_20200808_160904.jpg

• Normalle┼čmeye devam etmemiz ┼čart olas─▒ bir yasa─ča, k─▒s─▒tlamaya ├žo─ču insan─▒n g├╝c├╝ yetmez iflas─▒n e┼či─čine gelen esnaf peri┼čan hale d├╝┼čer.Birde e─čitim mevzusu var kesinlikle uzaktan e─čitim ├žok ama ├žok yetersiz ├žal─▒┼čan─▒n ├žal─▒┼čmayan─▒n fark─▒ olmal─▒.

• 'Koronavir├╝se ─░nanm─▒yorum' Diyen Gen├ž Hakk─▒nda Yasal ─░┼člem Ba┼člat─▒ld─▒

Erzurum'da maskesiz dola┼č─▒p, "Koronavir├╝se inanm─▒yorum" diyen Fahrettin ├ľzt├╝rk, polis ekiplerince maskesiz yakaland─▒. 900 lira ceza kesilen ├ľzt├╝rk hakk─▒nda ayr─▒ca s├Âzleri nedeniyle, 'Bula┼č─▒c─▒ hastal─▒klara ili┼čkin tedbirlere ayk─▒r─▒ davranmak' su├žundan yasal i┼člem yap─▒ld─▒.

1.JPG

Sa─čl─▒k Bakan─▒ Fahrettin Koca'n─▒n T├╝rkiye'de koronavir├╝s vakalar─▒nda art─▒┼č ya┼čand─▒─č─▒ iller aras─▒nda sayd─▒─č─▒ Erzurum'da, 24 Temmuz g├╝n├╝, maskesiz olarak g├Âr├╝nt├╝lenen Fahrettin ├ľzt├╝rk, koronavir├╝se inanmad─▒─č─▒n─▒ belirterek "Bana ya da yak─▒nlar─▒ma bula┼č─▒rsa o zaman inan─▒r─▒m. Bula┼čmad─▒─č─▒ i├žin inanm─▒yorum. Koronavir├╝s├╝n bir proje oldu─čuna inan─▒yorum ben. Belirli bir g├╝├žlerin projesi bu. Siz de buna inan─▒n. Ben buna inanm─▒┼č─▒m b├Âyle devam ediyorum. Bula┼č─▒rsa g├Ârece─čiz, kaderde varsa ya┼čayaca─č─▒z. ─░nanmad─▒─č─▒m bir ┼čeyi niye yapay─▒m, maske takay─▒m. Ceza yazabilirler ├Âderim" dedi.

Maskesiz yakaland─▒

S├Âzleri b├╝y├╝k tepki ├žeken ├ľzt├╝rk, 30 Temmuz g├╝n├╝ de Cumhuriyet Caddesi'nde polislere maskesiz yakaland─▒. Maskesiz soka─ča ├ž─▒kman─▒n yasak oldu─ču kentte yap─▒lan denetim s─▒ras─▒nda yakalanan ├ľzt├╝rk, G├╝rc├╝kap─▒ Polis Merkezi'ne g├Ât├╝r├╝ld├╝.

1583 Say─▒l─▒ Umumi H─▒fz─▒ss─▒hha Kanunu'nun 282'nci maddesine g├Âre 900 TL idari para cezas─▒ uygulanan Fahrettin ├ľzt├╝rk hakk─▒nda 'Bula┼č─▒c─▒ hastal─▒klara ili┼čkin tedbirlere ayk─▒r─▒ davranmak' su├žundan yasal i┼člem yap─▒ld─▒.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Do─ču-G├╝neydo─ču Anadolu ile Do─ču Akdeniz Raporlar-Yorumlar 13k

• Samet
    2. Replies
      13k
      Views
      669k
      13k
    3. Demirbey01

1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 3.4k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.4k
      Views
      273k
      3.4k
    3. Boeing 777-300E

1. ─░├ž Anadolu Raporlar - Yorumlar 5.7k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      5.7k
      Views
      263k
      5.7k
    3. Snow Hound06

1. Dizi, Film, Tv Program Sohbet [Genel Konu] 1k

• CrossBench
    2. Replies
      1k
      Views
      54k
      1k
    3. Berkay34

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      736k
      10k
    3. canbayrock

1. Futbola Dair Her ┼×ey [2019/20] 5.2k

• Samet
    2. Replies
      5.2k
      Views
      159k
      5.2k
    3. HuseyinEren

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 4

• Samet
    2. Replies
      4
      Views
      117
      4
    3. Mrsnow

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      71
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 13 (19.09.2020) Genel Yorumlama 187

• UmuTCaN
    2. Replies
      187
      Views
      2.9k
      187