🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Önceki gün varlıbaş avmye gittim rolon almak için. Vali ve ekibi basın mensupları eşliğinde denetleme yapıyordu, arada durup gazetecilere poz veriyordu. Şimdi bu gerçekten denetim yapmak mı?

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Önceki gün varlıbaş avmye gittim rolon almak için. Vali ve ekibi basın mensupları eşliğinde denetleme yapıyordu, arada durup gazetecilere poz veriyordu. Şimdi bu gerçekten denetim yapmak mı?

Bu sebepten dolayı geçen gün bu konuda dostlar alışverişte görsün diye paylaşmıştım ama yönetim tarafından yazım silinmişti.

• Konu dışı da yasak şu ara buraya yazabilir diye dusunuyorum okullar açılabilir en azından vaka sayısı dusuk illerde..

• Hemde nasıl abi testte gidiyor adam belediye otobüsü ile adam pozitif çıkıyor geri otobüse binip eve gidiyor emniyetin yarısı karantina da nerdeyse

Dün mezarlık müdürü ile konuştum diyor ki hergün en az altı kişiyi virüsten dolayı gömüyorız Türkiye geneli 17-18 ölü var diyorlar nasıl iş diyor

Güneydoğuda çalışan bir arkadaşın mesajı. Aynen kopyalayıp yapıştırdım.Durum bu.

• Hemde nasıl abi testte gidiyor adam belediye otobüsü ile adam pozitif çıkıyor geri otobüse binip eve gidiyor emniyetin yarısı karantina da nerdeyse

Dün mezarlık müdürü ile konuştum diyor ki hergün en az altı kişiyi virüsten dolayı gömüyorız Türkiye geneli 17-18 ölü var diyorlar nasıl iş diyor

Güneydoğuda çalışan bir arkadaşın mesajı. Aynen kopyalayıp yapıştırdım.Durum bu.

Guneydoguda yaşıyorum arkadaşınızın yazdığı şeyler ne yazık ki gördüğüm kadarıyla gerçek

• Kilis Valiliği, son bir ayda kent genelinde vakaların yoğun şekilde artması üzerine şehirde taziyelerin yasaklandığını açıkladı.

• Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sarp Üner, Ayasofya'nın ibadete açıldığı gün önlemlerin göz ardı edildiğine dikkat çekerek, basit bir bölme çarpmayla orada bin civarında hasta vardı, bu hastaların bulaştırma kat sayısını da düşünürsek 2-3 bin kişiye hastalığı bulaştırdı. O bir araya gelmenin İstanbul'daki vaka sayılarını arttıracağını düşünüyorum dedi. Bakanlığın filyasyon sistemini değiştirmesini de eleştiren Üner, uygulamayı yanlış bularak, bu ilaçlar kesin tedavi ilaçları değil ve deneniyor dedi.

• Geçen gece komşumuz rahatsızlandı ve Ankara şehir hastanesine gitti.60 kişi sıra olunca ve daha da rahatsızlanınca Etimesgut'a gitmişler.Orada tomografi ile akciğerlerine indiğini görmüşler virüsün ama test kiti olmadığı için test yapılamamış.Çocuk bölümünde bir sedyeye yatırmışlar.Etimesgut Şehit Sait ERTÜRK hastanesi geçen hafta pandemi hastanesinden çıkarılmıştı ama dün üst katları yine çevirip korona hastalarını yatırmaya başlamışlar.Ama komşumuzu almamışlar girişte bir yerde yatırıyorlar dedi diğer hastane ya da burada boşalacak bir yer bekliyorlarmış.Test kitleri bugün gelmiş yapmışlar daha yeni.

• Şu aşamada vakalar mart nisan değerlerine geri dönse bile veya 500 olarak gerçekleşse bile yapılacak şey belli;

Maske mesafe kişisel hijyen..Bu artık vazgeçilmez hayatımızda asla ödün vermemeliyiz,rakamlara takılmamalıyız

Kayıplar olacak bunun önüne kimse geçemez ,tedbir alıp takdir Allahın diyeceğiz..

• Ben de bir öğretmen olarak 1. sınıfa başlayacak astım hastası kızımı okula göndermeyeceğim cezası ne olursa olsun. Ama diğer taraftan da eğitim işi nasıl olacak bilmiyorum. Uzaktan eğitim yetersiz adaletsiz ve verimsiz oluyor.

• Ben de bir öğretmen olarak 1. sınıfa başlayacak astım hastası kızımı okula göndermeyeceğim cezası ne olursa olsun. Ama diğer taraftan da eğitim işi nasıl olacak bilmiyorum. Uzaktan eğitim yetersiz adaletsiz ve verimsiz oluyor.

Aynen hocam. Bazı illerde açılıp bazı yerlerde kapalı kalacak gibi bir şey deniyordu eğitimde eşitliğe aykırı bu