­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ├çok ┼č├╝k├╝r Ate┼čim 37.5 e d├╝┼čt├╝ kan ve tomografi sonu├žlar─▒ iyi ├ž─▒kt─▒ bu y├╝zden test yapmad─▒lar 14 g├╝n ev karantinas─▒nda ila├ž kullanarak ge├žecek iyi dilekleriniz i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.Rabbim kimseyi covid servisine d├╝┼č├╝rmesin.

Ge├žmi┼č olsun.

• Sonuclar iyi ciktiysa,neden 14 gun ev karantinasina aldilar sizi?

Hocam ┼č├╝pheli durumda olan herkesi karantinada tutuyorlar belki yak─▒n temasl─▒lar─▒nida karantinaya alabilirler benim i┼č arkada┼č─▒m ┼č├╝pheli bir temas─▒ndan dolay─▒ o ┼č├╝phelinin testi negatif ├ž─▒kmas─▒na ra─čmen 14 g├╝n evde karantinada kald─▒

• Test yapmadan eve g├Ânderilmesini anlamad─▒m, ate┼činizin d├╝┼čmesi g├╝zel.Test yapmada halen se├žiciyiz? PCR'si negatif veya test yap─▒lmam─▒┼č onlarca hastan─▒n g├╝nl├╝k tablolara dahil edilmedi─čini bilim kurulu ├╝yesi Prof DR. Alpay Azap s├Âylemi┼čti.Umar─▒m s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kmaz sonradan durumunuzda Snow289 Allah kolayl─▒k versin.

• Hocam ┼č├╝pheli durumda olan herkesi karantinada tutuyorlar belki yak─▒n temasl─▒lar─▒nida karantinaya alabilirler benim i┼č arkada┼č─▒m ┼č├╝pheli bir temas─▒ndan dolay─▒ o ┼č├╝phelinin testi negatif ├ž─▒kmas─▒na ra─čmen 14 g├╝n evde karantinada kald─▒

Aciklama icin tesekkurler. Vallahi bilmiyordum..

• ┼×imdi yazaca─č─▒m her┼čeyi ele┼čtiriyor diye lin├ž yiyece─čim ama olsun. Hani en ufak belirtiye hemen test yap─▒lacakt─▒ hatta yeni belirtiler eklenmi┼čti biri bile olsa test yap─▒lacakt─▒?

• yo─čum bak─▒m bug├╝n 10 artm─▒┼č 755 ┼ču say─▒ cok can s─▒k─▒yor.. yo─čum bak─▒m art─▒nca vefatta art─▒sa geciyor.

• Test/Vaka oran─▒ d├╝n ile ayn─▒ Yo─čun bak─▒m ve ent├╝be hasta say─▒s─▒ndaki y├╝kseli┼č can s─▒k─▒yor. ├ľl├╝m say─▒s─▒ da y├╝kseli┼čte. Aktif vaka say─▒s─▒ 5 g├╝nd├╝r y├╝kseli┼čteydi bug├╝n 99 d├╝┼čt├╝.

• Yine s├Âyl├╝yorum , kimse hi├ž bir verinin bir say─▒ artmas─▒n─▒ istemez. Bende istemiyorum. Ama allaha ┼č├╝k├╝r yatay trend devam ediyor. Bug├╝n biraz d├╝┼č├╝k , yar─▒n biraz fazla olabilir ama in┼čaallah korktu─čumuz ┼čeyler olmayacak. On g├╝n i├žinde ini┼če ge├žmemiz laz─▒m.