🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • LGS'de maske takılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "İsteyen çocuğumuz maskesini çıkartıp sınav esnasında maskesiz olarak devam edebilir."

Açıklamalar bu kadar birbiriyle çelişmesine hayran kalıyorum, Sağlık bakanımız maske maske diye bağrıyorken MEB isterse maskeyi çıkartaiblir diyor kapalı alanda.Çok garip.Sınıfta öksürüp aksiranlar olunca sınıftakilerin ruh hali bakalım ne olacak onu düşünüyorlar mı acaba

bende üniversite sınava gireceğim ve evde bir iki kere maskeyle çözmeye çalıştım çok zorlayıcı oluyor şu anki öğrencilerin kafasında sınavı güzel atlatalım da sonrasında ne olursa olsun havası var düşüncen yanlış bence hocam

• bende üniversite sınava gireceğim ve evde bir iki kere maskeyle çözmeye çalıştım çok zorlayıcı oluyor şu anki öğrencilerin kafasında sınavı güzel atlatalım da sonrasında ne olursa olsun havası var düşüncen yanlış bence hocam

Ne diyim kolay gelsin, Allah kolaylık versin o zaman, kimseye niye maske takmıyor diye baskı yapmamak ve hesap sormamak lazım o zaman sokaklarda, sonuçta 2-3 milyon kişi kapalı ortamda maske takmadan sınava girecek.

• Mutasyonla ilgili birşeyi merak ediyorum. A kişisine virüs bulaştı ve konağında daha uzun süre kalmak istediği için iyi yönde mutasyona uğradı. A kişisi B kişisine nispeten daha az tehlikeli virüsü bulaştırdı ve virüs burada da iyi yönde mutasyona uğradı. Bu şekilde daha az ölümcül virüs yayılımına X şehrinde devam etti. Aynı anda yine X şehrinde T kişisinde virüs daha ölümcül yönde mutasyona uğradı ve yayılımına devam etti. Bu örnek verdiğim senaryo mümkün demi.? Yani aynı şehirde farklı her bulaştırıcının virüsü farklı yönlerde mutasyona uğrayabilir. Basit ama ilginç bir soru oldu. ^^

• Ne diyim kolay gelsin, Allah kolaylık versin o zaman, kimseye niye maske takmıyor diye baskı yapmamak ve hesap sormamak lazım o zaman sokaklarda, sonuçta 2-3 milyon kişi kapalı ortamda maske takmadan sınava girecek.

Hocam o zaman yapmasınlar sınavı sonuçta bizim suçumuz değil. Çoğu kişi burada -bazılarına hak veriyorum- ekonomi mi sağlık mı dendiği zaman ekonomiyi seçiyor ki devlette ekonomiden yana kullandı seçimi bizim de sağlık mı iyi bir gelecek mi dediğimiz zaman maalesef iyi bir gelecek diyoruz. Elimizde olan bir şey değil yani...

• Hocam o zaman yapmasınlar sınavı sonuçta bizim suçumuz değil. Çoğu kişi burada -bazılarına hak veriyorum- ekonomi mi sağlık mı dendiği zaman ekonomiyi seçiyor ki devlette ekonomiden yana kullandı seçimi bizim de sağlık mı iyi bir gelecek mi dediğimiz zaman maalesef iyi bir gelecek diyoruz. Elimizde olan bir şey değil yani...

Yapmasınlar sınavı diyorsunda napıcaz o zaman 1 senemiz boşa gidicek yani, zaten 3 senedir gidemiyorum üniversiteye.

• Brezilya vaka sayılarını açıklamayacağını söylemişti, bugün şuana kadar bildirilen sayılar ne oluyor onu çözemedim, kafalarına göre mi giriyorlar verileri

• Bu demece göre benim anladığım, önümüzdeki hafta haftasonu için erkenden bildirilecek bir sokağa çıkma yasağının gelmesi doğru bir karar olacaktır. Baya etkiliyormuş çünkü.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Fahrettin Koca: “Geçmiş olsun” ziyareti sebebiyle bir ilimizde 190 kişiye virüs bulaştığı tespit edildi. Bir diğer ilimizde, asker uğurlamasında, 58 kişi virüsle enfekte oldu.

EZ7Hc8jXkAA5Nh5?format=jpg&name=small

Düne göre entübe sayısında birazcık artış var 264 entübe hastası vardı dün.Yoğun bakımda 591'den 613'e yükselmiş.Oranda %2,6'a çıkmış.İyileşen sayısı artmış pozitif vakalar ile birlikte.

• Fahrettin Koca'nın bu tabloyu beğenmediğini düşünüyorum. Normalde olumlu açıklamalarla verileri paylaşıyordu. Yaptığı açıklamanın anlamı siz böyle kutlamalara ziyaretlere devam ederseniz vaka da azalmaz ölümde demek istemiş bence...