🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • LGS'de maske takılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "İsteyen çocuğumuz maskesini çıkartıp sınav esnasında maskesiz olarak devam edebilir."

Açıklamalar bu kadar birbiriyle çelişmesine hayran kalıyorum, Sağlık bakanımız maske maske diye bağrıyorken MEB isterse maskeyi çıkartaiblir diyor kapalı alanda.Çok garip.Sınıfta öksürüp aksiranlar olunca sınıftakilerin ruh hali bakalım ne olacak onu düşünüyorlar mı acaba

• Dün moda sahilinde vs milleti fişlemeye çalışan jurnalciler boşuna heveslenmesin, Fransa, İtalya ve Almanyada belki de 15 gündür böyle görüntüler var... Ölen yok 2. 3. Dalga yok. Hem dün gece sahili çekip sözde amme hizmeti yapan arkadaşa lafım şu... Sen niye çekim yapmaya gittin o zaman? Madem öleceğiz ya hani...

• LGS'de maske takılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "İsteyen çocuğumuz maskesini çıkartıp sınav esnasında maskesiz olarak devam edebilir."

Açıklamalar bu kadar birbiriyle çelişmesine hayran kalıyorum, Sağlık bakanımız maske maske diye bağrıyorken MEB isterse maskeyi çıkartaiblir diyor kapalı alanda.Çok garip.Sınıfta öksürüp aksiranlar olunca sınıftakilerin ruh hali bakalım ne olacak onu düşünüyorlar mı acaba

YKS içinde aynı açıklama yapıldı, isteyen maskesini sınav esnasında çıkarabilir diye

• Anlam veremediğim bir haftadır Avrupa'da amerikada protestolar devam ediyor etkisi sıfır oldu şuana kadar Türkiye'de de 1 haftadır millet dışarlarda geziyor maskesiz etkisi sıfır oldu Nisan'da herkes evdeyken 5.000 ler 10.000 ler havada uçuşuyordu ilginç bir virüs doğrusu

• Amerikada ki ve avrupada ki protestoların sonuçlarına önümüzde ki 10 gün içinde bakalım, eğer bir yükselme olmaz ise bu corona olayının altında başka bir şeyler aramamız gerekecek!

• Dün moda sahilinde vs milleti fişlemeye çalışan jurnalciler boşuna heveslenmesin, Fransa, İtalya ve Almanyada belki de 15 gündür böyle görüntüler var... Ölen yok 2. 3. Dalga yok. Hem dün gece sahili çekip sözde amme hizmeti yapan arkadaşa lafım şu... Sen niye çekim yapmaya gittin o zaman? Madem öleceğiz ya hani...

Verilerin gerçeği yansittigini nerden biliyorsun peki?

Avrupa ülkeleri protestolara bu hafta başladı, 2.dalgaya en güzel örnek İran var bin küsürlü vakalardan 3.500'ü geçtiler, Güney Kore'deki bir barda bir kişinin testinin pozitif çıkması sonrasında 2-3 gün sonra 10 lu vakalardan 80 e kadar çıktı. Avrupaya önümüzdeki haftalarda bakacağız protestoların etkisi olacak mı olmayacak mı

• kazim34 sürekli böyle mesajlar atıyorsunuz. Salgını bu kadar küçümsüyorsanız buyurun sizi tutan yok, hiçbir tedbir almadan istediğinizi yapabilirsiniz. Ama olur da hastalığa yakalanırsanız bulaştırdığınız kişilere verebileceğiniz zararı da göze alın. Çok duydum salgını başta ciddiye almayıp sonradan çevresinden birini kaybedince pişman olanı. Siz de bu gruba katılmayın.

• Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs vaka sayısında beklenen azalmadı olmadı.

Maskeyi zorunlu hale getiremezlerdi. Astımı olan var gözlüklü olan var mesela ben gözlük takıyorum ve sürekli buhar yapıyor gözlüklerim bu şekilde sınav çözülmez.

• surekli resim paylasip,durumu kotulemeyi anlayamiyorum kusura bakmayin..kabul edelim hepimizde rahatlama var.hayata karismak zorundayiz.lakin surekli resimler paylasip insanlari kotulemeyi mantiksiz buluyorum..

• Samsun'a annesini ziyarete giden Çorum'da görevli bir çevik kuvvet polisi,Çorum'a döndüğünde Kovid-19 belirtileri ile hastaneye başvurdu. Kendisi ve annesinde koronavirüs tespit edilen polis karantina altına alındı.Polis ile aynı grupta olan 14 Çevik Kuvvet polisi de izole edildi

• Sanki vaka 0 millet denizlere giriyor bizde evde oturalım hakkımı helal etmiyorum bu insanlara

Vaka sayisi 0 a dusunce disri cikmayi dusunuyorsan 2021 den once disari cikamazsin. Bu kadar abartmaya gerek yok. Maskesiz, sosyal mesafesiz hareket edenler gibide rahat olmaya gerek yok. Aylarca evde kalinmaz. Bu sefer psikolojin bozulur ki bozulan insanlari taniyorum. Bence psikolojik rahatsizlik fiziksel rahatsizliktan daha kotu.

• Vaka sayisi 0 a dusunce disri cikmayi dusunuyorsan 2021 den once disari cikamazsin. Bu kadar abartmaya gerek yok. Maskesiz, sosyal mesafesiz hareket edenler gibide rahat olmaya gerek yok. Aylarca evde kalinmaz. Bu sefer psikolojin bozulur ki bozulan insanlari taniyorum. Bence psikolojik rahatsizlik fiziksel rahatsizliktan daha kotu.

Valla, hocam benim annanemde çok uzun zamandan beri hatta salgın öncesinden de çıkmıyordu dışarıya doğrudüzgün hiçbişey de olmadı ayağından biraz rahatsız olduğu için tabi bir sebebi var, psikoloji konuşması gayet de güzel.