🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O adamında bir dediği bir dediğini tutmuyor arkadaş kaldıki o yorumu yapmk bile çok saçma virüs bu arkadaş hiçbir şey belli olmaz

Adam hakkında bilgim yok yorum yapmayacağım ama asıl kilit cümleyi söylemişsiniz virüs bu belli olmaz işte ben onun için o bittik yıkıldık şöyle kötü olacak böyle kötü olacak diyenlere inanasım gelmiyor

• şimdi bir yerde okudum bilim kurulu üyesi profösör dr tevfik özlü ikinci dalga beklemiyormuş biraz önce dedimya işte tamda bu herkes farklı konuşuyor kime inanmalı

Dediğiniz doğru hocam onun için kendimizi kendimiz koruyacağız

• AB: Avrupa Birliği sınırlarının Türkiye'ye 1 Temmuz'a kadar kapalı kalması kararlaştırıldı.

Doğru karar turizm için vaka sayılarını düşüren yaşlılarını ölüme terk eden sağlık sistemleri perişan olan ülkelerle bizim işimiz olmaz 😆

En fazlada hâlâ kendilerini yükseklerde görmelerine dayanamıyorum bu cümleleri ironi olsun diye yazdım yanlış anlamayın

• AB: Avrupa Birliği sınırlarının Türkiye'ye 1 Temmuz'a kadar kapalı kalması kararlaştırıldı.

hani bu kirilan , yikilan , mafolan avrupa mi bize kisitlama getiriyor ? Eyyy avrupa ....

isin ironin kismi bir yana , evet perisan olan avrupa bizden iyi durumda su anda . Italya ,ispanya , ingiltere kirildi haberleri a haber de bile yok. Bu karar da gayet normal.

ulkeler pandemi sureci yonetirken tercih yaptilar. Bizim ulkemiz cesitli kisitlamalarla birlikte saglik sistemine yatirim yapti. Vakalar cogalirsa veya yeni bir salgiinda sistemin cokmemesi icin clhazlar uretti , hastanele açtı. Ama gel görelim ki halkımız bilinçsizdi.

çoğu avrupa ülkesi sağlık sistemi ile ilgili neredeyse hiç bir yatırım yapmadı, başka ülkelerden ventilatör ve maske almak dışında.ama halkı bilinçli idi.

Yaklaşık iki aylık yoğun süreç sonucunda yıkılan , kırılan ülkeler bizden iyi duruma geçti. Süreci bizden önce yaşamaya başladılar , tabiki bizden önce bitecek diyenler olabilir . Ama o kaos dan bu durumlara gelmek kolay olmamalı.

farkındaysanız devlete ,hükümete hiç bir şey demedim. Çünkü , hatalar oldu ama kötü bir süreç yönetilmedi.

Avrupa ile aramızdaki tek fark bilinçli toplum meselesi.

• Amaç sağlık değil, ekonomi her yerde darbe aldı, paranın AB dışına çıkmasını istemiyorlar.AB piyasanının içinde dönsün isityorlar eurolar o yüzden yasak var 1 temmuzdan sonra bile devam edebilir.

• Bizden iyi gecen avrupa ulkeleri hangisi ben anlayamadim.

• Avrupa'nın hiç de aman aman bilinçli olduğunu düşünmüyorum. Herkes böyle zannediyor ama gördük gerçek taraflarını. Onlar bizden daha sıkı devlet tedbirleriyle daha çabuk toparlayabildi. Ve İngiltere halen beter durumda günlük ortalama 1600 küsür vaka, 300-400 ölü veriyorlar.

Almanya'da karantina önlemlerini protesto ediyordu millet. İngiltere'de de aynı bizdeki gibi parklara akın vardı, İtalya'da serbestliğin başladığı ilk gün millet dışarıya, restoranlara akın etti ve yine bizdeki gibi maskesizler ya da maskeyi çeneye takanlar çok vardı, İsveç'te milletin umrunda bile değil şu an yıkıldıkları halde. İtalya, İspanya'da karantinaya rağmen toplaşıp parti verenler, dışarı çıkanlar çok oldu. İtalya'da artık belediye başkanları çıldırmıştı. Şu anda da adamlar kırılmış bitmiş ve uzmanlar 2. dalga diye bağırırken Fransa'da, İtalya'da, İspanya'da, Almanya'da, İngiltere'de binlerce kişi toplanıp iç içe protesto yaptı. Bunlar mı bilinçli Allah aşkına? Belki abartı olacak ama ben bu görüntülerden sonra bizim bile daha bilinçli olduğumuzu düşünmeye başladım. En azından evde kalın çağrıları yapılırken ilk 1 ay sokak, caddeler boştu.

Asıl bilinçli toplum görmek isteyen G. Kore, Japonya, Singapur gibi yerlere bakabilir.

3 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• an olarak daha iyş demek istedim. Süreci daha iyi geçirdiler demedim. İki gün önce italya altmış kusür bin test te , dört yüz kusur vaka açıkladı.

Anladim. Turizm donemi o yuzden benim onlara pek inanasim gelmiyor. Hatta Yunanistanada inanmiyorum var birseyler. Bu kadar az olamaz. Yinede inanmak zorundayiz. Resmi aciklamalar oyle.

• Arkadaşlar Edirne'ye bilet aldım bilet alırken HES kodu istedi halbuki geçen gün kaymakamlığa çıkıp sormuştum gerek yok demişlerdi yasaklar kalktığı için demek ki gerek oluyormuş bunun gibi birşeyle karşılaştınız mi arkadaşlar sizde. şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar cümleten...

• Arkadaşlar Edirne'ye bilet aldım bilet alırken HES kodu istedi halbuki geçen gün kaymakamlığa çıkıp sormuştum gerek yok demişlerdi yasaklar kalktığı için demek ki gerek oluyormuş bunun gibi birşeyle karşılaştınız mi arkadaşlar sizde. şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar cümleten...

Özel araç için HES kodu lazım değil ama toplu taşıma araçlarıyla seyahat için HES kodu gerekiyor diye biliyorum. Belki kaymakamlığa bu ayrıntıyı söylemediyseniz gerek yok demişlerdir