🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 930bin teste yaklaşık 500bin vaka oran hayli yüksek ayrıca 200binin üzerindede tedavi olan var buda ilginç

930 bin değil hocam güncellemiyolar

• Hocam kontrolü kaçıran amerika ve brezilya bunların yanında rusya ve hindistan bu 4 ülkenin bugünkü vaka sayıları 70bin civarı bunlar olmasa 50bin vaka kalıyor

Rusya kontrolü kaçırdı denilemez bugün 316 bin testte 8 bin vaka bildirdiler oran 2

• Amerika'daki olaylar çok kötüleşmiş gelen akılalmaz görüntülerden sonra hastalığı daha kontrol altına almaları mümkün değil bence. Hastalık orada daha çok çığrından çıkacak şimdiden belli oluyor. 2 haftaya görürüz.

3 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Amerika'daki olaylar çok kötüleşmiş gelen akılalmaz görüntülerden sonra hastalığı daha kontrol altına almaları mümkün değil bence. Hastalık orada daha çok çığrından çıkacak şimdiden belli oluyor. 2 haftaya görürüz.

Günlük 20 bin üzerinde açıklıyorlar. Birde milyonlar gösteri yaptı sosyal mesafe denen bir şey yoktu. Yakında fena patlar abd

• Spor salonlarının kurallarıyla ilgili bir kaç madde daha atayım, gitmek isteyenler olursa bunlara dikkat ederek gitsinler

6) Müşteriler randevu ile kabul edilecektir. İçeride kalabalık oluşmasını engellemek için, dış kapıya içeriye girilmesini engelleyecek basit bir uyarıcı/engelleyici konulacaktır. (Bu kapının her iki tarafından tutturularak asılabilecek basit bir kırmızı renkli kordon ya da şerit olabileceği gibi, kasa, plastik duba gibi bir blokaj materyali de olabilir.)

Yani canınızın istediği saate spora gitmek imkansız olacak.Bu kural çok ciddi şekilde denetlenecek , oluşturulan gruptan kişi veya kişilerde hastalık çıkarsa o grup komple karantinaya alınacağından.

10. Kronik hastalığı olanlar, 65 yaş üstündekiler, huzurevi, cezaevi, bakım merkezi çalışanları spor salonuna alınmayacaktır.

11. Yakın temas gerektiren egzersiz ve sporlar (fitness, step, yoga, pilates, zumba gibi grup egzersizleri, basketbol, voleybol, futbol, su topu gibi takım sporları, boks, güreş, tekvando gibi temaslı sporları vb.) yapılmayacaktır.

12. Spor salonuna maskesiz müşteri/ çalışan alınmayacaktır. Spor salonunda da maske takmaya devam edilecektir. N95/FFP2 maskeler kullanılmayacaktır.

13. Müşteri ve çalışanların toplanabileceği su sebili, dinlenme odaları, yiyecek ve içecek servisi yapılan benzeri yerler kapatılacaktır. Müşteriler kendi içeceklerini getirmeyeceklerdir.

15. Spor salonuna misafir alınmayacaktır.

1. Spor salonlarına girişte ateş ölçümü yapılmalı, ateşi 38oC’den yüksek olanlar spor salonlarına alınmayacaktır.

12. Yiyecek ve içecek talebinde bulunulmayacaktır.

• Maske ile spor yapmak çok çok zorlar.

• Silverhand hocam her alanda açıklanan ama denetleme tam olarak uygulanmadığı için, ben bu kurallara tam olarak uyalacağını ve göstermelik bir kaç ceza ve denetleme dışında, çok ciddi denetleme olacağını sanmıyorum.

Bir çok şey yapmak yasak ama denetleyen yok. Zabıtalar etrafta göstermelik geziyor. Bazı iller yasaklamasına rağmen hala maskesiz dolaşan ve markete girmeye çalışanlar var ve delinen yasakları saymakla bitmez.

• Spor salonlarını niye açıyoruz onu da anlamıyoruz yazın açık havada yürü bisiklete bin çok mu elzem bu kadar kurala kim uyacak ilk 1-2 hafta neyse de sonra kimse tınlamaz bir salonda bir kişide covid varsa zaten geçmiş olsun genel olarak havasız yerler zaten klimalarda komple açık yazın orda muhtemelen çok fazla vaka olacak spor salonlarından

• Spor salonuna gidecegime evimde dambil ve birkaç alet ile calisirim daha iyi o kadar da masraflı değil açıkçası zaten spor salonlarina gidenler daha çok arkadaşlık etmek için gidiyor gibime geliyor:saint:

• Evimizde 65 yaş üstü iki kişi var. Bugünkü izinde evimizin önündeki parkta yürüyüş yapacaklardı. Ancak neredeyse 3 saattir çocuklar parkı işgal etmiş durumda. Yaklaşık 15 çocuk var ve yaşları 5 ile 15 arasında. Anne babaları da yok başlarında. Üç defa polisi aradık. Evdeki yaşlılarımızın çıkamadığını, çocukları uyarmamıza rağmen uzaklaşmadıklarını her seferinde söyledik. Ama ne gelen var ne giden. İkinci arayışımızda adresi yanlış verdiğimizi , o yüzden gelemediklerini söylediler. Hâlbuki ilk arayışımızda hem cadde sokak ismi verdik hem de daha kolay bulsunlar diye parkın ve yanındaki caminin adını verdik. Son arayışımızda ise ekip yönlendirmeye çalıştıklarını söylediler. Hala bekliyoruz.:)

• Spor salonları ile herşey dahil tatillerde psikolojimiz aynıdır.Parasını verdim yiyebildiğin kadar ye , parasını verdim fitleşebildiğin kadar fit ol :) Parasını vermesek ne o kadar yeriz ne de onca ağırlığın altına gireriz ^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Spor salonlarının açılabilmesi adına, tabiri caiz ise ortalığı ayağa kaldırdık. Sonunda amacımıza ulaştık. Çeşitli platformlardan sesimizi ciddi şekilde duyurduk. Geçmiş mesajlarımda bununla ilgili çalışmalara başladığımızı ve çok yakın zamanda spor salonlarını açtıracağımızı belirtmiştim.

Spor işletmelerini yalnızca büyük salonlar ve kalabalık bir ortamda yapılan spor olarak algılıyorsunuz.

Bu algı tamamen yanlış. Bire bir antrenman veren yüzlerce işletme mevcut. Bu işletmelerdeki risk, günlük yaşantıda ortaya çıkan risklerin belki 100 de 1 i.

Spor Salonlarındaki riskler, Marketler,Avm ler,Toplu taşıma araçları,pazar yerleri, eczaneler,bankalar, çalıştığınız iş yerlerindeki riskler ile karşılaştırdığınızda solda sıfır kalır( İyi tedbir alınmış salonlardan bahsediyorum). Siz salonunuza güvenmiyorsanız, başka alternatiflere yönelebilirsiniz. Tercih meselesi.

Benim spor yaptırmamı bekleyen 100 lerce öğrencim mevcut. Yarın başlıyorum. Herkese sağlıklı günler.

• Spor salonlarının açılabilmesi adına, tabiri caiz ise ortalığı ayağa kaldırdık. Sonunda amacımıza ulaştık. Çeşitli platformlardan sesimizi ciddi şekilde duyurduk. Geçmiş mesajlarımda bununla ilgili çalışmalara başladığımızı ve çok yakın zamanda spor salonlarını açtıracağımızı belirtmiştim.

Spor işletmelerini yalnızca büyük salonlar ve kalabalık bir ortamda yapılan spor olarak algılıyorsunuz.

Bu algı tamamen yanlış. Bire bir antrenman veren yüzlerce işletme mevcut. Bu işletmelerdeki risk, günlük yaşantıda ortaya çıkan risklerin belki 100 de 1 i.

Spor Salonlarındaki riskler, Marketler,Avm ler,Toplu taşıma araçları,pazar yerleri, eczaneler,bankalar, çalıştığınız iş yerlerindeki riskler ile karşılaştırdığınızda solda sıfır kalır( İyi tedbir alınmış salonlardan bahsediyorum). Siz salonunuza güvenmiyorsanız, başka alternatiflere yönelebilirsiniz. Tercih meselesi.

Benim spor yaptırmamı bekleyen 100 lerce öğrencim mevcut. Yarın başlıyorum. Herkese sağlıklı günler.

bu konu arz talep meselesi . Salgın ile ilgili hassasiyetleri olan bu tür işletmelere gitmez , olur biter , Ki zaten önlemler alınmış olacak. Önlemler yeterlidir ,değildir bu tartışılır . Ama arkadaşın belirttiği gibi bireysel veya işletme olarak bu işten çok ekmek yiyen insan var. Benim etrafımda bile spor salonu açılsa da , spora başlasam diyen çok arkadaşım var.

herşeyin hayırlısı. Bence 15-20 gün kapalı ve toplu mekanlardan uzak durmakta fayda var.