­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Ekonomik s─▒k─▒nt─▒lar y├╝z├╝nden a├ž─▒l─▒yor heryer yapacak bir┼čey yok iyi bile dayand─▒k bu vir├╝s├╝nde yok olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum zaten a┼č─▒ bulunana kadar bizimle bu y├╝zden mecburi olarak hayat─▒m─▒za devam etmemiz gerekiyor tabi ├Ânlem alarak.

• Yeni d├Ânemin ismi: Kontrols├╝z hayat tarz─▒... 1 ay sonra s─▒nava girece─čiz soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒m─▒z devam ediyor bu ne ├želi┼čki...

• Ekonomik s─▒k─▒nt─▒lar y├╝z├╝nden a├ž─▒l─▒yor heryer yapacak bir┼čey yok iyi bile dayand─▒k bu vir├╝s├╝nde yok olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum zaten a┼č─▒ bulunana kadar bizimle bu y├╝zden mecburi olarak hayat─▒m─▒za devam etmemiz gerekiyor tabi ├Ânlem alarak.

Do─čru ancak ba┼čka bir do─črumuz daha var.┼×uan bile ├Ânlemlere uymayanlar 1 hazirandan sonra ne kadar uyacak.

Bundan sonrasi Sa─čl─▒k Bakan─▒m─▒z─▒n terimiyle "Ki┼čisel ohal"

Ohalimi ilan ettim.Salonumu temmuzdan ├Ânce a├žmayaca─č─▒m.

• 4 HaziranÔÇÖda e┼čim ve ├žocu─čumla ( 1 ya┼č─▒nda ) Ni─čdeÔÇÖden ─░stanbulÔÇÖa ( ikametimin oldu─ču ┼čehir ) seyahat edece─čim.

20 ya┼č alt─▒na soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ varsa, ├žocu─čumla arabada seyahat edemeyecek miyim? Yoksa yine izin mi almak gerekecek?

• Beyler bu haftasonu yasak var diye bi haber duydum bu haftadan sonra sonmu┼č do─čru mu son yasakm─▒ bu istanbul i├žin ┼čahsen heryerde kalkar istanbulda devam eder diye d├╝┼č├╝n├╝yodum erken oldu yok yanu daha

• ge├žen cuma g├╝n├╝ i┼č i├žin arkada┼čla yavuz selim k├Âpr├╝s├╝ ├╝zerinden kuzey marmara otoyolundan dilovas─▒na gidip geldik. izin belgemiz vard─▒. fakat ne istanbuldan ├ž─▒k─▒┼čta ne giri┼čte kontrol yoktu. rahat├ža kocaeline gidip geldik. ├žok garip geldi bana

• T├╝m a├ž─▒klamalay─▒ dinledim ve 15 il ve Zonguldak ta diye bir a├ž─▒klama yap─▒lmad─▒. Sadecr 18 ya┼č alt─▒ ve 65 ya┼č ├╝st├╝ i├žin bir m├╝ddet daha devam edilecek denildi.

• Do─čru ancak ba┼čka bir do─črumuz daha var.┼×uan bile ├Ânlemlere uymayanlar 1 hazirandan sonra ne kadar uyacak.

Bundan sonrasi Sa─čl─▒k Bakan─▒m─▒z─▒n terimiyle "Ki┼čisel ohal"

Ohalimi ilan ettim.Salonumu temmuzdan ├Ânce a├žmayaca─č─▒m.

Valla uymayanlar bizi ilgilendirmemeli kendi sorunlar─▒ bu saatten sonra. Biz kurallara uyal─▒m kafi ben ┼čahsen vaka say─▒s─▒ 0 olana dek kendi bildi─čimden ┼ča┼čmam. E─čer ├žok acil paraya ihtiyac─▒n yoksa yaklas─▒k 3 hafta yada 1 ay daha erteliyebilirsin tabi senin karar─▒n ve senin yarar─▒na ama fazlada ertelememende fayda var malum hayat pahal─▒. Malesef ─░stesekte istemesekte bu vir├╝sle ya┼čamay─▒ ve ├žal─▒┼čmay─▒ ├Â─črenmek zorunday─▒z.

• Kre┼čler a├ž─▒l─▒yor ama 0-18 ya┼č aras─▒ yasak 8) Kre┼čteki bebelerde sosyal mesafeye uyacakt─▒r kesinlikle :thumbup:

O bebelere soka─ča ├ž─▒k─▒┼č yasak nas─▒l gidecekler kre┼člere ­čśŐ

Birde kahvehanede oyun masas─▒nda sosyal mesafeye nas─▒l dikkat edilecek benim akl─▒m alm─▒yor,yanc─▒l─▒─č─▒ yasaklam─▒┼člar kahveciler esnaf odas─▒ ├Ânlem olarak ­čśé­čśé

─░stanbuldan ├žay ve bayram ziyareti esnas─▒nda izin al─▒p ├ž─▒kanlar─▒n bile vir├╝s├╝n yay─▒lmas─▒nda ne kadar h─▒zl─▒ etki etti─čini g├Ârd├╝k.

Zaten maske yok ├žo─ču ki┼čide olanlar─▒n bir k─▒sm─▒da do─čru takm─▒yor sonumuz hayrola.