🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri, sosyal medya hesaplarında yaptıkları açıklama ile okul yönetiminin kendilerine Covid-19 salgını döneminde virüsün bulaşma riski en yüksek olan kliniklerde staj yapma uygulamasını zorlandığını bildirdi.

• https://skor.sozcu.com.tr/2020…ona-virusu-cikti-1482298/

45 gunde 2 kere markete gitmis. Buyuk ihtimal maskeside vardir. Bir sekilde bulasiyor. Fazlada kasmaye gerek yok.

Ekonomiyi kapatsanda, 1 2 ay karantina yapsanda hadi diyelim sifirlasanda yurtdisi giris cikisi actigin an tekrardan yayilacak.

Bi sarmalin icine girdik ve bundan cikis yok. Asi cikmadan yada ilaci bulunmadan veya yakalanip vucut bagisiklik kazanmadan bu is bitmeyecek.

• Bence tüm dünya bağışıklık kazanmadan bitmez gibi İspanyol gribi şuanda bildiğimiz h1n1 yani influenza ona nasıl şuanda dayanıyorsak 2-3 yıl sonra da coronavirüs öyle olacak bence ama o zamana kadar çok çetrefilli geçecek aşı veya ilaç öldürücülüğü azaltacaktır ama gelişmiş ülkelerde Afrika'da Hindistan'da Afganistan'da kim nerden bulacak aşıyı bu virüs hayatımızın bir parçası olacak artık kesin bir şekilde

• Fransa'da resmi olarak tespit edilen ilk corona virüsü vakasından neredeyse 1 ay önce hastalığa yakalanan bir kişinin olduğunu savunan araştırma Dünya Sağlık Örgütü'nü de harekete geçirdi. DSÖ, "Daha erken vakalar da olabilir. Ülkeler geriye dönük inceleme yapmalı" açıklamasını yaptı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/…up-kontrol-etsin-5794779/

virüsün çok daha önce varolduğunu ispatlamışlar. dün burada konuşuluyordu. aralık ocakta ağır grib geçirdim diye sebebi bu virüs olabilir

• ÖSYM Başkanı Aygün: "YKS ve Askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak, isteyen adaylar dezenfektan ve kolonya getirebilecek."

• Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern: "Uzun süre boyunca dünyanın geri kalanına sınırlarımızı açmayacağız. Vatandaşlarımız bu noktada potansiyel zaferimizi baltalayacak herhangi bir şey yapmasın."

• Fransa'da resmi olarak tespit edilen ilk corona virüsü vakasından neredeyse 1 ay önce hastalığa yakalanan bir kişinin olduğunu savunan araştırma Dünya Sağlık Örgütü'nü de harekete geçirdi. DSÖ, "Daha erken vakalar da olabilir. Ülkeler geriye dönük inceleme yapmalı" açıklamasını yaptı.

virüsün çok daha önce varolduğunu ispatlamışlar. dün burada konuşuluyordu. aralık ocakta ağır grib geçirdim diye sebebi bu virüs olabilir

Ben de Kasım-Aralık gibi ağır bir hastalık geçirdim. Bitmek bilmeyen öksürük krizleri, ateş, halsizlik belirtileri de olmuştu. 2-3 hafta kendime gelememiştim. Ama daha o zamanlar bu mesele çıkmadığı için direkt farenjit tanısı kondu. Normalde her sene kış ayları gibi 1 tane hastalık geçiriyorum zaten ama bu seferki çok daha ağır olmuştu, çok daha uzun sürmüştü. Aileme de geçirdim istemeden ama onlar bu kadar ağır olmadı. Yine de bu haberden sonra ciddi ciddi ben de düşünmeye başladım acaba o muydu diye :/.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

Ben bunu kaç aydır savunuyorum, burada da yazmış olmam lazım daha önceden ya bu geçirdiğimiz 2. dalgaysa diye. Hatta yanlış hatırlamıyorsam veteriner bir arkadaşla ile test kitleri hakkında da konuşmuştuk.Çin'de eylül-ekimde başladı bu iş. Bu kadar hızlı yayılan bir hastalık durdu durdu martta dünya da yayıldı öyle mi? Biz dahil bütün dünya'da uzun zamandır var olduğuna inanıyorum vede o çok merakla beklenilen "2.Dalga" yı dünyanın yaşadığını düşünüyorum.O yüzden bu antikor testi antikor testi diye sosyal medya da yırtınıp, gerekli yerlere yazıyorum.

• Ben de Kasım-Aralık gibi ağır bir hastalık geçirdim. Bitmek bilmeyen öksürük krizleri, ateş, halsizlik belirtileri de olmuştu. 2-3 hafta kendime gelememiştim. Ama daha o zamanlar bu mesele çıkmadığı için direkt farenjit tanısı kondu. Normalde her sene kış ayları gibi 1 tane hastalık geçiriyorum zaten ama bu seferki çok daha ağır olmuştu, çok daha uzun sürmüştü. Aileme de geçirdim istemeden ama onlar bu kadar ağır olmadı. Yine de bu haberden sonra ciddi ciddi ben de düşünmeye başladım acaba o muydu diye :/.

Ben de ocak ayında ağır bir hastalık geçirdim. Akut farenjit tanısı kondu. 1,5 hafta kendime gelemedim. Öksürük, ateş, halsizlik, ishal vardı. Ek olarak yediğim yemeklerin hiçbirinden tat alamıyordum. Ailemdeki diğer tüm kişilerde hasta oldu ama benimki kadar ağır değildi. Ben de COVID-19'da da nadir de olsa ishal ve tat alamama semptomu olduğunu öğrenince acaba o muydu diye düşünmeye başladım.

• Ben Mart başı geçirmiştim o kadar grip geçirdim ilk kez burun alıntısız balgamsız kupkuru bir öksürük vardı ateş çok değildi 38 civarıydı ve o kadar grip geçirdim ilk kez bayılır gibi olmuştum çok kötüydü ama 2-3 Güne baya takviyeyle toparlamıştım malum yks öğrencisiyiz çok hızlı atlatmak gerektiğinden ondan şüphelenmiştim ama aileme falan geçirmedim hastalığı umarım coronadır da ailece atlatmışızdır