­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Avrupa Hastal─▒k ├ľnleme ve Kontrol Merkezi'nin, Solunum yolu ve influenza b├Âl├╝m├╝n├╝n ba┼č─▒ndaki en yetkili ki┼či olan Pasi Penttinen, "En iyimser senaryoya g├Âre bir koronavir├╝s a┼č─▒s─▒ gelecek y─▒l─▒n sonuna kadar haz─▒r olmayacakt─▒r." ifadesini kulland─▒.

• Sa─čl─▒k Bakan─▒n─▒n talimat─▒yla ─░sve├ž'ten ambulans u├žakla getirilen Emrullah G├╝l├╝┼čken i├žin ─░sve├ž h├╝k├╝meti "As─▒ls─▒z organize karalama kampanyas─▒ yapt─▒klar─▒" i├žin aileye s─▒n─▒r d─▒┼č─▒ davas─▒ a├ž─▒nca Emrullah G├╝l├╝┼čken'in k─▒z─▒ "Babam ─░sve├ž hastanesinde kalmak istemedi" diye a├ž─▒klama yapt─▒.

• ­čö┤ Malatya ─░n├Ân├╝ ├ťniversitesi Turgut ├ľzal T─▒p Merkezi'nde, T├╝rkiye de imm├╝n plazma naklinin ilk yap─▒ld─▒─č─▒ hasta olan Abidin Aybar (56) Koronavir├╝s├╝ yenerek, yo─čun bak─▒mdan normal servise al─▒nd─▒. ( S├Âzc├╝/DHA )

• Sa─čl─▒k Bakan─▒n─▒n talimat─▒yla ─░sve├ž'ten ambulans u├žakla getirilen Emrullah G├╝l├╝┼čken i├žin ─░sve├ž h├╝k├╝meti "As─▒ls─▒z organize karalama kampanyas─▒ yapt─▒klar─▒" i├žin aileye s─▒n─▒r d─▒┼č─▒ davas─▒ a├ž─▒nca Emrullah G├╝l├╝┼čken'in k─▒z─▒ "Babam ─░sve├ž hastanesinde kalmak istemedi" diye a├ž─▒klama yapt─▒.

┼×eref yoksunlar─▒ neden al─▒pta bakmam─▒┼č ozaman adam─▒.Ambulans gelmi┼č al─▒pta g├Ât├╝rememi┼čler mi karaktersiz ahlaks─▒zlar.

• CB Erdo─čan : Bir s├╝re daha di┼čimizi s─▒kaca─č─▒z.Aksi taktirde daha a─č─▒r kay─▒plar veririz.

• Bug├╝n Zeytinburnu'nda pazardayd─▒m. Mesafe falan hakl getire. Ee beceriksiz ve gerzek belediye de hi├žbir ├Ânlem almay─▒nca sonu├ž ka├ž─▒n─▒lmaz.!!!

Bana bi fotograf at bakiyim giris cikislara

• Arkada┼člar bu maske i┼čini nas─▒l halledece─čiz. E devletten basvuru yapt─▒m gelmedi. Eczaneye gittim e devletten basvuru yapt─▒g─▒n─▒z i├žin size ├ž─▒km─▒yor diyor. Parayla verin yasak d─▒yolar.

Mecburi olarak ├ž─▒kmam gereken zamanlar oluyor. Kendim maske yapmaya ├žal─▒┼čt─▒m. Hem ├žok sa├žma, hemde ├žok komik oldu.

Halledenler bir yol g├Âsterebilir mi?

• Arkada┼člar bu maske i┼čini nas─▒l halledece─čiz. E devletten basvuru yapt─▒m gelmedi. Eczaneye gittim e devletten basvuru yapt─▒g─▒n─▒z i├žin size ├ž─▒km─▒yor diyor. Parayla verin yasak d─▒yolar.

Mecburi olarak ├ž─▒kmam gereken zamanlar oluyor. Kendim maske yapmaya ├žal─▒┼čt─▒m. Hem ├žok sa├žma, hemde ├žok komik oldu.

Halledenler bir yol g├Âsterebilir mi?

Bug├╝n bana 2. Maske i├žin mesaj geldi eczaneden alabilirsiniz diyor sa─čl─▒k bakanl─▒g─▒

• Trump okullar─▒ a├žmaya ├žal─▒┼č─▒yor.

• 20 yas alti ve 60 ya┼č ├╝st├╝ i├žin ├ž─▒kma yasa─č─▒ ┼čartl─▒ bir ┼čekilde kald─▒r─▒lmal─▒. ─░nsanlar delirmek ├╝zere.

Kat─▒l─▒yorum hocam. E─čer haftasonu bir serbestlik getirilecekse (┼ču aralar konu┼čuluyor) sadece 65 ya┼č ├╝st├╝ne de─čil 20 ya┼č alt─▒na da ┼čartl─▒ ┼čekilde serbest olmal─▒. Sadece 65 ya┼č ├╝st├╝n├╝n de─čil 20 ya┼č alt─▒n─▒n da psikolojisi bozuluyor. Cumartesi g├╝nleri 65 ├╝st├╝ i├žin, pazar g├╝nleri de 20 alt─▒ i├žin maske takmak ve kalabal─▒k yapmamak ┼čart─▒yla 1 saatlik dola┼čma-y├╝r├╝y├╝┼č izni verilse g├╝zel olabilir.