­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Askerlerimizi bile terhis etmemiz gerekirken etmedik ├Ânlem i├žin. Daha ne kadar onlar─▒ dipdibe k─▒┼člalarda tutaca─č─▒z. Ger├ži onu da anlam─▒┼č de─čilim ya. 80.000 mahkumu tahliye et, vatan evlatlar─▒na gelince risk...

• Yok sonbaharda ikinci dalga geliyor, yok birka├ž sene her┼čeyi unutun. Arkada┼člar hangi d├╝nyada ya┼č─▒yoruz. Ona bakarsan─▒z her sene salg─▒n hastal─▒k ya ihtimal dahilinde. Hayat─▒m─▒z boyunca izole ya┼čayal─▒m o vakit. Kimse kimseyle g├Âr├╝┼čmesin risk s─▒f─▒r de─čil ├ž├╝nk├╝.

Bir iki aya salg─▒n hafiflemese bile etkisi hafif g├Âsterilebilir, rakamlar gizlenebilir. Normale yava┼č yava┼č d├Ân├╝┼č i├žin.

Hastal─▒─č─▒n belirgin bir antiviral─▒ veya a┼č─▒s─▒ olmad─▒k├ža hastal─▒k devam edecek.Bunu ahmet mehmet veli demiyor d├╝nyaca ├╝nl├╝ viraloglar diyor sonbahar olay─▒n─▒.

• ├ľnlemler illaki bir yerden sonra azalt─▒lacak ama sosyal mesafedir, maskedir bu tarz ├Ânlemlerle ya┼čamaya al─▒┼č─▒n en az 1 y─▒l diyor uzmanlar.O y├╝zden hayat kolay kolay normale d├Ânmeyecek.Normal bir grip salg─▒n─▒ndan bahsetmiyoruz, ├Âl├╝mc├╝l tarihi bir pandemi d├Âneminde ya┼č─▒yoruz ┼čuan.

• ├ľnlemler illaki bir yerden sonra azalt─▒lacak ama sosyal mesafedir, maskedir bu tarz ├Ânlemlerle ya┼čamaya al─▒┼č─▒n en az 1 y─▒l diyor uzmanlar.O y├╝zden hayat kolay kolay normale d├Ânmeyecek.Normal bir grip salg─▒n─▒ndan bahsetmiyoruz, ├Âl├╝mc├╝l tarihi bir pandemi d├Âneminde ya┼č─▒yoruz ┼čuan.

Maske mi :). Daha ba┼čvurdu─čum be┼č maske bir haftad─▒r gelmedi. 1 sene boyunca elimizdekini kullan─▒r─▒z art─▒k. Elbette dikkat edece─čiz bu s├╝re├žte ancak bir ger├žek var ki ya┼č─▒yoruz ├žal─▒┼čmak zorunday─▒z, ├žocu─čumuz olacak, evlenece─čiz, annemiz babam─▒z var yan─▒nda olmak zorunda olaca─č─▒z Vs.

• Maske mi :). Daha ba┼čvurdu─čum be┼č maske bir haftad─▒r gelmedi. 1 sene boyunca elimizdekini kullan─▒r─▒z art─▒k. Elbette dikkat edece─čiz bu s├╝re├žte ancak bir ger├žek var ki ya┼č─▒yoruz ├žal─▒┼čmak zorunday─▒z, ├žocu─čumuz olacak, evlenece─čiz, annemiz babam─▒z var yan─▒nda olmak zorunda olaca─č─▒z Vs.

├çal─▒┼čt─▒─č─▒n zaman i┼č yerinden vir├╝s kaparsan ailene bula┼čt─▒r─▒rsan ne yapacaks─▒n? bence hi├ž bir ┼čey yapamayacaks─▒n hatta pi┼čman olacaks─▒n (burada tabi ki vir├╝s├╝ kapan su├žlu olmayacak e─čer gerekli tedbiri ald─▒ysa). baz─▒ ├žal─▒┼čanlar zorunlu ├žal─▒┼čmak zorunda fakat e─čer kendi i┼činse ne yaz─▒k ki i┼č yerin kapal─▒ olacak ailen i├žin kendi sa─čl─▒─č─▒n i├žin. i┼če gitmesi zorunlu olanlarda kendi ├Ânlemlerini en ├╝st seviyede alarak ├žal─▒┼čmak zorunlu ├╝stte hayat yava┼č yava┼č normale d├Ânecek yazm─▒┼čs─▒n─▒z Hayat 1 y─▒l boyunca daha bu y├╝zden asla normale d├Ânemez sonbaharda 2. dalga gelir belki daha ├Âl├╝mc├╝l gelir belki daha hafif gelir fakat ├žo─ču bilim adam─▒ daha s─▒k─▒nt─▒l─▒ gelebilece─činden endi┼čeleniyor. Bu al─▒nt─▒y─▒ ├╝stte hayat yava┼č yava┼č normale d├Ânecek dedi─činiz i├žin yazd─▒m.

• Benim anlamad─▒─č─▒m bir konu var Burdaki arkada┼člar─▒n yazd─▒─č─▒na g├Âre test sonu├žlar─▒ iki ├╝├ž g├╝n s├╝r├╝yor

Benim ├ževremde ki arkada┼člar─▒m─▒n bir ├žo─ču test yapt─▒rd─▒ ayn─▒ g├╝n sonu├žlar─▒ ald─▒lar ve tomografi de ├žektikleri halde test yap─▒lan yerden kaynakl─▒ bir gecikmemi oluyor acaba

• Benim anlamad─▒─č─▒m bir konu var Burdaki arkada┼člar─▒n yazd─▒─č─▒na g├Âre test sonu├žlar─▒ iki ├╝├ž g├╝n s├╝r├╝yor

Benim ├ževremde ki arkada┼člar─▒m─▒n bir ├žo─ču test yapt─▒rd─▒ ayn─▒ g├╝n sonu├žlar─▒ ald─▒lar ve tomografi de ├žektikleri halde test yap─▒lan yerden kaynakl─▒ bir gecikmemi oluyor acaba

Hastaneden hastaneye de─či┼čiyor anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.

• Hastaneden hastaneye de─či┼čiyor anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.

Ben de ├Âyle d├╝┼č├╝n├╝yorum

B├╝y├╝k├žekmece mimar sinan devlet hastanesi ve beylikd├╝z├╝ devlet hastanesinde yapt─▒rd─▒lar genelde ayn─▒ g├╝n ald─▒lar sonu├žlar─▒

• Maske mi :). Daha ba┼čvurdu─čum be┼č maske bir haftad─▒r gelmedi. 1 sene boyunca elimizdekini kullan─▒r─▒z art─▒k. Elbette dikkat edece─čiz bu s├╝re├žte ancak bir ger├žek var ki ya┼č─▒yoruz ├žal─▒┼čmak zorunday─▒z, ├žocu─čumuz olacak, evlenece─čiz, annemiz babam─▒z var yan─▒nda olmak zorunda olaca─č─▒z Vs.

Kesinlikle.2 tane hastam var al─▒p bakaca─č─▒m, hala alamad─▒m gidecektim yasak geldi.2 kere kaymakaml─▒─ča ba┼čvurdum izin alamad─▒m.

• New York Belediye Ba┼čkan─▒ de Blasio, ABD Ba┼čkan─▒ Trump'─▒ #COVID19 salg─▒n─▒yla m├╝cadelede kenti yaln─▒z b─▒rakmakla su├žlayarak, "Dilini mi yuttun? New York'u kurtaracak m─▒s─▒n yoksa New York i├žin b─▒rak─▒n ├Âls├╝n m├╝ diyorsun?" dedi.

• Kesinlikle.2 tane hastam var al─▒p bakaca─č─▒m, hala alamad─▒m gidecektim yasak geldi.2 kere kaymakaml─▒─ča ba┼čvurdum izin alamad─▒m.

Ge├žmi┼č olsun. Kaymakaml─▒k izinlerinde ┼čayet elzem durumunuz varsa fiziki olarak gidin. Ve ─▒srarc─▒ olun. Vereceklerdir. Acil ve elzem bir durumsa vermek zorundalar.