­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Adalet Bakan─▒ G├╝l:

"(Covid-19'la ba─člant─▒l─▒) Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒l─▒klar─▒nca 66 ilde 750 ki┼či hakk─▒nda soru┼čturma ba┼člat─▒ld─▒."

• Arkadaslar ├Âlen ki┼čilerin say─▒s─▒ gunden g├╝ne farkl─▒l─▒k g├Âsterilebilir dikkat edilmesi gereken nokta vaka say─▒s─▒ ve iki g├╝nd├╝r 3000 lerde art─▒yor test say─▒s─▒ bizi kandirmasin.Avrupa ya gelince ─░spanya ve ─░talya da hala vaka say─▒lar─▒ y├╝ksek geliyor ├Âl├╝m oran─▒ dusmus olabilir ama kesin konu┼čman─▒z i├žin bir sure daha beklememiz gerekiyor,Fransa ve ─░ngiltere i├žin daha zor gunler yeni ba┼člad─▒ gibi duruyor.Abd daha k├Ât├╝ye gidiyor iki hafta en zor zamanlar─▒ olacak felaket tellahligi yapm─▒yorum olanlar─▒ anlatiyorum.

• ─░ngiltere'ye g├Ânderilen vir├╝sl├╝ tan─▒ kitlerinden sonra bir yenisi daha ekleniyor . ├çin haddini a┼čal─▒ ├žok oldu . Haddini bildirecek babayi─čit aran─▒yor . Bak─▒n─▒z ;

• ─░stanbul B├╝y├╝k┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ ─░mamo─člu:

"Ne yaz─▒k ki ikinci personelimizi de Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒na kurban verdik. Koronavir├╝s (Covid-19) testi pozitif ├ž─▒kan personel say─▒m─▒z 161ÔÇÖe ├ž─▒km─▒┼čt─▒r, tedavileri devam etmektedir."

• Allah rahmet eylesin.Epey bir vaka var.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Adalet Bakan─▒ G├╝l:

"12 Hakim ve Cumhuriyet savc─▒s─▒ ile 55 personelde yap─▒lan Koronavir├╝s testleri pozitif ├ž─▒kt─▒. Bu ki┼čilerin sa─čl─▒k durumlar─▒ iyi, bir k─▒sm─▒ hastanelerde bir k─▒sm─▒ da evlerinde tedavilerine devam etmektedir."

• D├╝nki ├╝cretsiz maske i├žin ba┼čvuru yap─▒lan site kapanm─▒┼č siteye d├╝┼čt├╝kleri not bu ┼čekilde. Acaba d├╝n yap─▒lan ba┼čvurular bo┼čam─▒ gitti.

De─čerli Vatanda┼člar─▒m─▒z,

Yo─čun ilginize te┼čekk├╝r ediyoruz. Sizlere daha sa─čl─▒kl─▒ hizmet sunabilmek ad─▒na, ├╝cretsiz maske taleplerinize ili┼čkin ba┼čvurular─▒n─▒z─▒ en k─▒sa s├╝rede e-Devlet Kap─▒s─▒ ├╝zerinden alaca─č─▒m─▒z─▒ bildirmek isteriz.

├ťcretsiz maske teminine ili┼čkin sistem e-Devlet Kap─▒s─▒ ├╝zerinden kullan─▒ma a├ž─▒ld─▒─č─▒nda gerekli duyurular─▒ sizlerle payla┼čaca─č─▒m─▒z─▒ bildirmek isteriz.

Anlay─▒┼č─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederiz.

• ├çok do─čru bir hamle olmu┼č bu ┼čekilde ba┼čvurularda epey s─▒k─▒nt─▒ ya┼čanacakt─▒. Beni d├╝┼č├╝nd├╝ren bir konu da da─č─▒t─▒m─▒n nas─▒l yap─▒laca─č─▒?

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Benim hatt─▒m Vodafone yakla┼č─▒k 1 ay ├Ânce, m├╝┼čteri hizmetlerini aray─▒p ─░nternet ba─člant─▒s─▒n─▒n ├žok yava┼č oldugunu, video v.s gibi olaylar─▒ ger├žekle┼čtiremedi─čimi s├Âyledim. Cevap olarak bana ┼čunu demi┼člerdi. ┼×u an 5g alt yap─▒ ├žal─▒┼čmalar─▒ var. O y├╝zden bu ├žal─▒┼čmalar bitene kadar sorun ya┼čayabilirsiniz demi┼člerdi.

5g ile ilgili bilgi payla┼č─▒l─▒nca, yazmak istedim.

• Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒nca valiliklere g├Ânderilen yaz─▒yla, sa─čl─▒k kurulu┼člar─▒na giri┼člerde maske zorunlulu─ču getirildi.

• Bu g├Âr├╝nt├╝ye g├Âre d├╝nya peak yapt─▒ gibi. Ama i┼čte istatistik her zaman do─čruyu g├Âstermez. Umar─▒m bu sefer g├Âsterir.

Bug├╝n ve yar─▒nki vaka say─▒s─▒ 70000 alt─▒ gelirse ├žok g├╝zel. Asl─▒nda bu grafi─či Amerikaya ait de─čerleri ├ž─▒kararak da yapmak laz─▒m. O zaman nas─▒l olur acaba ? Biri u─čra┼čsa ne g├╝zel olur...:chinese:

vaka.png