­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Kurallara uymamakta israr edenlere para cezalar─▒ var.Umar─▒m cezalar uygulan─▒r ciddiye almamakta israr edenlere.

• 20 ya┼č alt─▒n─▒ 65 ya┼č ├╝st├╝n├╝ ve maskesi olmayan herkesi marketin kap─▒s─▒ndan i├žeri sokmayacam ─▒srar ederse ald─▒─č─▒ ├╝r├╝nleri kasadan ge├žmeyecem. Maskeyi nereden bulay─▒m diyen olursa ben bilmem ben sadece yasan─▒n verdi─či kurallar ├žer├ževesinde hareket ederim derim.

• Bendekilerde y─▒kamal─▒da pek bi i┼če yarad─▒─č─▒n─▒ sanm─▒yorum zaten iyi maske bulamam─▒┼čt─▒m mecbur idarelik orta ┼čeker bi┼čey kullan─▒yoruz.

Ben madenci oldu─čum i├žin n95 maske kullan─▒yordum. ─░nan─▒nki normal bir bezin yerini tutmuyor. Y─▒kanmal─▒ maskeler Bi ka├ž y─▒kamadan sonra g├Âzenekleri a├ž─▒l─▒yor. Amerikan bezi tam tersi s─▒cak suyla y─▒kand─▒─č─▒ zaman ├žekti─či i├žin g├Âzenekleri a├ž─▒lm─▒yor.

• Bug├╝n evimin ├Ân├╝nden ├žekti─čim foto.

Biz herkesi, ├ževremizi, b├╝y├╝klerimizi, k├╝├ž├╝klerimizi d├╝┼č├╝nerek evde kal─▒yoruz. Adamlar top pe┼činde, hemde k├╝f├╝rl├╝ yerlere t├╝k├╝rerek. Bu saatten sonra kimi g├Âr├╝rsem direkt polise haber veririm.

TBmftXt

• 4 kom┼čusu da B├╝y├╝k┼čehir olan Osmaniye'nin de giri┼č ├ž─▒k─▒┼člar─▒ otomatik olarak kapat─▒ld─▒. (Adana,Hatay,Gaziantep,Kahramanmara┼č)

• Taksit taksit i┼č yap─▒yorlar bu kararlar─▒ en ba┼č─▒nda al─▒nsayd─▒ yay─▒l─▒m bu kadar olmazd─▒.

├ťlkemizin kronik sorunu.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• 5 ay ile kurtardim sokaga ├ž─▒kma yasa─č─▒ni 20 ya┼č─▒nda olunca korktum bir anda bu arada maske sat─▒lan yer ile ilgili sorum vard─▒ cevaplayan olursa sevinirim?

• ─░STANBUL D─░KKAT

Yar─▒ndan itibaren otob├╝s, metro, metrob├╝s ve ┼čehir hatlar─▒ vapurlar─▒na y├╝z├╝nde maskesi olmayan yolcular al─▒nmayacakt─▒r.