🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • avururalya tv dünya corona virüs istatiklikleri yorumları gizli lider tükiye görünüyo yayılma hızı tükiye artıs cok düşündürücü diyor

Bizde avustralya hakkında öyle düşünüyoruz gizli lider onlar bence. Sen kendi ülkenin ne dediğine bak yabancıların boyunduruğundan kurtulamadınız gitti. Onların yorumlarına göremi şekil alacağız.

• Hoacam iddalara göre ,daha önceden sosyal yardım alan ailelere ödeme yapılacakmış,dediğim gibi sosyal medya iddaları bu,bakanlık ödeme yapılacak ailelerin hangi kriterlere göre tespit edildiğini,kimlere ödeme yapılacağını açıklarsa,asılsız iddalar ortadan kalkacaktır

• İtalya pik noktasını ne zaman yakalayacak hiç belli değil bence. Kaç haftadır sürekli şu kadar zaman içinde pik yapmasını bekliyoruz diye açıklama yapıldı sayamadım artık. İki hafta önce de bu hafta sonu pik yapmasını bekliyoruz diyorlardı ama vakalar sürekli olarak arttı tam tersine.

• Bugün mecburen dışarı çıktım vatan caddesi insan dolu boş boş geziyor millet adamlar çıkmayın dıyor dınleyen yok maalesef kuluçka süresi virüsün bugünlerde bitiyor biliyorum Allah korusun yayılımı dahada sertleşebilir dışarıdakiler daha dikkatli olmalı çıkılmamalı ama Anlayana

• Hoacam iddalara göre ,daha önceden sosyal yardım alan ailelere ödeme yapılacakmış,dediğim gibi sosyal medya iddaları bu,bakanlık ödeme yapılacak ailelerin hangi kriterlere göre tespit edildiğini,kimlere ödeme yapılacağını açıklarsa,asılsız iddalar ortadan kalkacaktır

Evet ortada güya bir yardım var ancak içeriği ve kapsamı belli değil !

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Evet ortada güya bir yardım var ancak içeriği ve kapsamı belli değil !

Bu yardımın toplumun tümünü kapsamalı,kredi kartları ödemeleri,konut kredi ödemeleri,esnafın kobi ödemeleri,bunların dışında temel barınma gıda elktrik su gibi ödemelerin yapılabilmesi için yapılacak nakti yardımını tüm vatandaşlarımıza temas etmesi gerekiyor

• Yavsştan geçtiğimiz 2-3 güne göre vaka sayısında dünya genelinde azalma var bu salgının ben sıfırlanacağını artık düşünmiyorum ama sanki pik noktasını aştık veya aşmak üzereyiz artık yavaş yavaş aşağı doğru ivmelenme başladı umarım devamı gelir

• Kendi ilimden örnek vereyim! Zonguldakta tahmini 30 ve 35 arası vaka var. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı 2 idi birtanesin vefat etti. Geri kalanların hepsinin semptomları hafif. Karantinada lar

• 600-700 bin arasına 34 saatte ulaşmış vaka sayısı dünya genelinde . Şuan 17 saatte 35 k vakaya ulaşıldı . Dünya geneli için konuşuyorsak pik noktasınin yakınında bile değiliz diye düşünüyorum . Akşam gelecek vaka bildirimleri ile belkide bugün 800 k aşılacak . @6 OCAK 2017

• Avustralya kanal spikerine de ceza keser Rtük :) Gerçekler neden bu kadar canınızı sıkıyor. Bu basit bir olay. Grafikte neyin ne olduğu gözüküyor.

Dünyada başka bir ülke yok gün vaka sayısı bu kadar agresif artan.

Ki bu sözde önlem almış halimiz .

• İstanbul caddebostan civarı dop dolu bir sürü kişi dışarıda geziyor %95 evde deniliyor ama hiçte öyle değil

Dün hava yağmurlu olduğu için millet evdeydi bugün güneşli sıcak bir hava var millet evde durmaz bu havada

• Biraz önce markete gittiğim acil ihtiyaç için 15 dk kadar durdum.Sokaklar marketler,caddeler,bankamatikler,parka oturmuş öğle yemeği yiyenler yani normal Coronasiz bir gunden hiçbir farkı yoktu.(ANKARA)

• 600-700 bin arasına 34 saatte ulaşmış vaka sayısı dünya genelinde . Şuan 17 saatte 35 k vakaya ulaşıldı . Dünya geneli için konuşuyorsak pik noktasınin yakınında bile değiliz diye düşünüyorum . Akşam gelecek vaka bildirimleri ile belkide bugün 800 k aşılacak . @6 OCAK 2017

hocam pik noktasını o 34 saatte yaptık şuanda düşüşe geçti dün mesela önceki iki güne göre düşük geldi ölüm sayısı da vaka sayısı da bugün önceki 3 güne göre daha düşük seyrediyor bence halen yüksek noktalardayız ama en yükseği aştık gibi

• Kendi ilimden örnek vereyim! Zonguldakta tahmini 30 ve 35 arası vaka var. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı 2 idi birtanesin vefat etti. Geri kalanların hepsinin semptomları hafif. Karantinada lar

Fazla da iyimser olmayalım

Bu vakalar tespit edilebilenler

Tespit edilemeyen 5 bin vaka bile olsa , yarın gizli 10 bin demektir bu , öbür gün 15 bin yada üzeri gizli vaka eder

Semptom göstermeyip sokakta aylak aylak gezen virüs yayan kaç ahmağımız var ? Bilmiyoruz

Sadece alt gelir grubu da değil mesele

Ev partisi veren entellerimiz var, şaka gibi

Halk bu 2 hafta imtihanı pek geçemedi ne yazık ki , sokağa çıkma yasağı 3-5 büyük ilde bile başarılsa beli kırılabilir hastalığın