­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• KKTC'de koronavir├╝s nedeniyle ba┼čbakan, bakanlar ve milletvekillerinin maa┼člar─▒ndan y├╝zde 56 kesinti yap─▒lmas─▒ kararla┼čt─▒r─▒ld─▒. Ayr─▒ca 5 bin liran─▒n ├╝zerinde maa┼č alan memur maa┼člar─▒nda y├╝zde 25 kesinti yap─▒laca─č─▒ a├ž─▒kland─▒. (Mahluklar Haber)

• Vay arkada┼č ne ├Ânemli ekonomimiz varm─▒┼č, can sa─čl─▒─č─▒m─▒zdan bile ├Ânemli. Bakal─▒m bu i┼č nereye varacak.

• h├ól├ó bu direnmenin sebebini anlam─▒yorum bir yunanistan kadar olamadik soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ i├žin ne bekliyorlar vaka say─▒s─▒n─▒n 5 binlere 10 binlere dayanmasinimi insanlar iceri girmiyor kardesim k├Âr sa─č─▒r rol├╝n├╝ b─▒rakma vakti gelmedimi ekonomi binlerce insan─▒n hayat─▒ndan daham─▒ onemli

• Allah korusun .Birde g├Â├žmenlere bula┼č─▒rsa i┼čin i├žinden ├ž─▒k─▒lmaz hale gelir takip olay─▒da ortadan kalkalkar. Karar─▒ bir ├Ânce almalar─▒ laz─▒m yeni vaka say─▒s─▒ 1000 lere ├ž─▒kt─▒m─▒ da karantina fayda vermiyor. avrupandan belli.

• 24.D├Ânem CHP'li bir vekilin akrabas─▒.Vekil a├ž─▒klama yapt─▒ ├žocuklu─čundan beri kronik hastal─▒klar ve kanser tedavisi g├Âr├╝yordu diye.

O kronik hastaliklardan bir tanesi bende var. ─░┼č gere─či evdekiler disari ├ž─▒k─▒yor. Kendim kap─▒ hari├ž ├ž─▒km─▒yorum. Zaten ya┼čad─▒─č─▒m yer ┼čehir merkezinden uzak.

• h├ól├ó bu direnmenin sebebini anlam─▒yorum bir yunanistan kadar olamadik soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ i├žin ne bekliyorlar vaka say─▒s─▒n─▒n 5 binlere 10 binlere dayanmasinimi insanlar iceri girmiyor kardesim k├Âr sa─č─▒r rol├╝n├╝ b─▒rakma vakti gelmedimi ekonomi binlerce insan─▒n hayat─▒ndan daham─▒ onemli

Ekonomi ├ž├Âkerse yoksulluk ba┼člar zamanla a├žl─▒ktan ├Âl├╝cez b├Âyle de vir├╝sten ka├ž─▒┼č yok gibi

• Pik seviyesi konusunda SARS ile kar┼č─▒la┼čt─▒rmak pek mant─▒kl─▒ gelmedi bana a├ž─▒k├žas─▒.. Umar─▒m pike ula┼č─▒r ve ini┼č ba┼člar ama bana ├Âyle gelmiyor.

• Daha ├Ânce payla┼č─▒lm─▒┼č olabilir.Ama ka├ž─▒ran varsa izlesin...Piramitin ├Ânemi dikkat ├žekiyor.Singapur ba┼čar─▒s─▒ salg─▒n─▒ 17 y─▒ld─▒r bekleyip ona g├Âre haz─▒rl─▒k yapmas─▒...