­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bilecik 9. Jandarma Alay Komutanl─▒─č─▒na teslim olan 35 acemi asker, ate┼činin y├╝ksek ├ž─▒kmas─▒ ├╝zerine KYK yurdunda g├Âzlem alt─▒na al─▒nd─▒.

• Yerli vakada g├Ârmeye ba┼člad─▒k art─▒k acilen soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒n gelmesi ┼čart umar─▒m devletimiz bu karar─▒ verir

• Hicbir birikimi olmayan biriyim soka─ča ├ž─▒k─▒p ├žal─▒┼čmadan, Kira, kredi kartlar─▒, elektirik, do─čalgaz v,b ├Âdemem gerekli olan ┼čeyleri nas─▒l ├Âdeyece─čimi devlet bana s├Âylesin ve ├Âdemedigim de faiz i┼člemeyece─čini belirtsin.

O zaman hi├ž bir ┼čekilde evden ├ž─▒kmam, bo┼č yere kuru g├╝r├╝lt├╝ sallay─▒p durmay─▒n. ├ľyle emeklilik ya┼č─▒n─▒ 65 ya┼č─▒na ├ž─▒karmakla olmuyor. Madem 65 ya┼č alt─▒ gen├ž say─▒l─▒yor, ├žal─▒┼čmaya mecbur b─▒rak─▒l─▒yor vergi al─▒n─▒yor toplad─▒─č─▒ vergiler ile bana gariban halka ekonomik paket ├ž─▒kars─▒nlar, zengine de─čil. ├ľyle dua ile olmuyor malasef. Kolonya da─č─▒tmakla hi├ž olmuyor. Rabbim sonumuzu hay─▒rl─▒ k─▒ls─▒n...

Havan─▒n de─či┼čti─čini haber veren gen├ž uzuvlar de─čildir, bunu ├Ânce ya┼čl─▒ kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126

• Allah raz─▒ olsun her kim yardim ediyorsa. Zaman siyaset ve ├╝lkelerle ya┼čad─▒klar─▒m─▒z─▒ sorgulama vakti de─čil ortak bir d├╝┼čman─▒m─▒z var Covid-19.

• ─░┼č i┼čten ge├žti arkada┼člar. Bu s├╝re├žte evden ├ž─▒kmayanlar, kendi izole edenler en iyisini yapt─▒.

1 haftad─▒r m├╝thi┼č bir bo┼čvermi┼člik var millette. Fena halde yay─▒ld─▒ kahrolas─▒ vir├╝s. Bu saatten sonra yasak gelse eve kapan─▒lsa ne olacak. Yay─▒lan yay─▒ld─▒ zaten.

Sadece bizzat ┼čahit oldugum durumlar─▒ anlatmak istiyorum.

Cuma g├╝n├╝ mecburi olarak evden ├ž─▒k─▒p, okuluma gittim. G├Ârev yeri belgesini al─▒p, e┼čimin okuluna zorunlu hizmetten dolay─▒ teslim etmem gerekiyordu. Hi├žbiryere de─čmeden, araban─▒n kap─▒s─▒ hari├ž di─čer kap─▒lara bile dokunmadan evra─č─▒ teslim ettim. D├Ân├╝┼čte ya┼čad─▒─č─▒m yer olan bucan─▒n, en i┼člek yeri ┼čirinyerden arabayla ge├žmeye karar verdim. Yol g├╝zergah─▒nda ki her┼čeyi g├Âzlemledim.

Polis e─čitim merkezi ├Ân├╝ndeki polislerde ne maske ne eldiven var grup halinde beraber muhabbet ediyorlar. Yol ├╝st├╝nde ki t├╝m banka ve bankamatiklerde insanlar ├žok yak─▒n bir ┼čekilde kuyrukta s─▒ra bekliyorlar. ┼×irinyer merkeze geldi─čimde t├╝m d├╝kkanlar a├ž─▒k ve herkes al─▒┼čveri┼č yap─▒yor. Otob├╝sler duraklar minib├╝sler insan kayn─▒yor. A├ž─▒k cezaevinin ├Ân├╝ne geldi─čimde,insanlar yine kuyruk olmu┼č, g├Âr├╝┼č i├žin bekliyorlar. Hasana─ča bah├žesinin oraya geldi─čimde, y├╝zlerce insan spor yap─▒yor y├╝r├╝yor. Bir k─▒sm─▒ oturmu┼č muhabbet ediyor. Lokantalar dolu. Araba y─▒kama d├╝kkanlar─▒ dolu v.s

Yani k─▒sacas─▒ bizden bir┼čey olmaz. ├çok zor g├╝nler bizi bekliyor.

• madalyonun di─čer y├╝z├╝ kad─▒nca─č─▒z evde ne yiyip i├žece─čim diyor hakl─▒

manavgat A┼ča─č─▒ Pazarc─▒ Mahallesi'nde kurulan sebze meyve pazar─▒nda denetim yapan polis ekipleri, kimlik kontrol├╝ s─▒ras─▒nda 65 ya┼č─▒ndaki Cevriye ┼×en'in elinde eldiveni, y├╝z├╝nde maskesiyle tezgah kurup sat─▒┼č yapt─▒─č─▒n─▒ belirledi. Cevriye ┼×en'e ─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒'n─▒n genelgesi oldu─čunu, 65 ya┼č ve ├╝st├╝ndekilerin evden ├ž─▒kamayaca─č─▒n─▒ s├Âylemelerine ra─čmen Cevriye ┼×en, "Ben evde ne yiyece─čim, bana kim bakacak? Kim al─▒┼čveri┼č yapacak?" diye itiraz etti. Ekiplerin acil ├ža─čr─▒ merkezi numaras─▒n─▒ vererek, ihtiya├žlar─▒n─▒n polis, jandarma, zab─▒ta ve AFAD ekipleri taraf─▒ndan giderilece─čini s├Âylemesi ├╝zerine Cevriye ┼×en, tezgah─▒n─▒n ba┼č─▒na k─▒z─▒n─▒n gelmesinin ard─▒ndan Sanayi Mahallesi'nde oturdu─ču evine y├╝r├╝yerek gidece─čini s├Âyledi. Polis ekipleri ise 65 ya┼č ve ├╝st├╝ insanlara soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirildi─čini hat─▒rlatarak, "Seni sokakta y├╝r├╝tmeyiz. Evine kadar ekip arabas─▒yla b─▒rakaca─č─▒z" demesi ├╝zerine Cevriye ┼×en, "Ben y├╝r├╝r giderim. Araban─▒za binmem. 3'ten 9'a ┼čart olsun araban─▒za binmem. Ver kimli─čimi. Vallahi kimli─čimi de almam. Var─▒r giderim belediyeye. Belediye ba┼čkan─▒n─▒n yerini yakar─▒m" dedi. Polis memurlar─▒n─▒n "Biz seni seviyoruz" demesine ra─čmen Cevriye ┼×en, "Siz beni sevmiyorsunuz. Sevseydiniz tezgah─▒mdan beni almazd─▒n─▒z" diye konu┼čtu. Polis ekiplerinin Kovid-19 hastal─▒─č─▒n─▒n en ├žok ya┼čl─▒lar i├žin tehlikeli oldu─čunu s├Âylemesi ├╝zerine Cevriye ┼×en, "Bana bir ┼čey olmaz" diye cevap verdi.

• Maalesef ki durumlar bu. :(