­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• G├╝zel haber. (Vaka say─▒s─▒nda bug├╝n ciddi bir art─▒┼č olabilir.)

Vira Bismillah.

• ─░sve├ž'te 125 yeni vaka 4 yeni ├Âl├╝m rapor edildi.Toplam vaka say─▒s─▒ 1764 ├Âl├╝ say─▒s─▒ 20 oldu.

• Koronavir├╝s vakas─▒n─▒n son 24 saatte 13 ki┼či daha artarak 124ÔÇÖe ula┼čt─▒─č─▒ LetonyaÔÇÖda hastalar─▒n ├žo─čunun 20-49 ya┼člar─▒nda oldu─ču belirtildi.

Gen├žler etkilenmez alg─▒s─▒na inanmay─▒n e─čer zat├╝rre ge├žirirseniz, zat├╝rre sonras─▒ akci─čerin kendine gelmesi ├žok uzun s├╝rer bu y├╝zden ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒n─▒z─▒ din├ž tutun hafif spor yap─▒n dengeli beslenin.

• Durum vahim arkada┼člar millet kendini gezmeye atm─▒┼č ├žok korkutucu ├žok!

Sa─čolsunlar vakalar─▒n oturdu─ču ┼čehrini il├želerini s├Âylemedikleri i├žin sim├╝lasyonda yapam─▒yorum.

• Test kitleri art─▒┼ča ba┼člad─▒─č─▒na g├Âre en kritik s├╝rece girmi┼č bulunuyoruz pek umudum yok ama bakal─▒m bir mucize olur belki.

• Danimarka , Portekiz, ├çekya , Kanada, Japonya ve en ilginci de Yunanistan rakamlar─▒ bast─▒rmay─▒ ba┼čarm─▒┼č g├Âr├╝n├╝yorlar

Bu ba┼čar─▒n─▒n Sebeplerini merak ediyorum

Hindistan da art─▒┼č─▒n geometrik olmad─▒─č─▒ bir yer halen, ba┼čta en ├žok korktu─čum ├╝lkeydi.

RusyaÔÇÖda her ne kadar Diktat├Ârl├╝k derecesinde bask─▒yla y├Ânetilse de rakamlar─▒n d├╝┼č├╝k kalmas─▒n─▒ Ruslar─▒n disiplinli olu┼čuna ve canlar─▒na de─čer vermelerine ba─čl─▒yorum.

Suudi Arabistan , Irak , M─▒s─▒r , BAE, Katar ve ─░ran ne derse desin inanm─▒yorum onlara.

Bu felakette ├çin , ─░ran , ─░ngiltere ve ─░talya y├Ânetimlerini asla unutmayaca─č─▒m

• FENERBAH├çE'DEN ├ťZ├ťC├ť HABER:

Y─▒ld─▒z oyuncular─▒ Jan Vesely, Kostas Soloukas ve Ahmet D├╝velio─člu ile Fenerbah├že Beko ─░dari Menajeri Cenk RendaÔÇÖn─▒n korona vir├╝s testi pozitif ├ž─▒kt─▒. ├ľte yandan Cenk RendaÔÇÖn─▒n tedavisinin yo─čun bak─▒mda s├╝rd├╝─č├╝ ├Â─črenildi.

Ge├žmi┼č olsun. TBF'nin yatacak yeri yok. Sosyal medyada hep birlikte dedik erteleyin. Seyircisiz ├ž├Âz├╝m de─čil yak─▒n temas var. Yurt d─▒┼č─▒ seyahati oluyor dinleyen yok. Birinin can─▒na bir ┼čey olursa kim verecek hesab─▒n─▒? Belki de bir daha bu sporu yapamayacaklar. Yaz─▒k ki yaz─▒k. Yalaka adamlar─▒ ba┼ča getirirsen olaca─č─▒ bu. Hidayet T├╝rko─člu sana nefretim ├žok b├╝y├╝k. Dua et hi├žbirine bir ┼čey olmas─▒n. Yatacak yerin yok senin s├Âzde ├Âzerk kurum.

• ben vir├╝s├╝n yay─▒lmas─▒nda bakanl─▒─č─▒n da hatalar─▒ oldu─čunu d├╝┼čun├╝yorum ├Âzellikle Umre'den gelenler konusunda..Avrupa ve ├çin'den ├žok onlar yayd─▒ ├╝lkeye maalesef.

Neye g├Âre kime g├Âre mesnediniz veya deliliniz varm─▒ bu sonu├žla ile ilgili yoksa sadece zanna veya hisse dayal─▒ bir g├Âr├╝┼č├╝n├╝zm├╝?

Ben size delilleriyle yazay─▒m;

DS├ľ=''avrupa salg─▒n─▒n merkezi'' dedi─či halde,

Bakanl─▒ga g├Âre=pandeminin merkezi ilan edilmi┼č avrupadan gelen 370 bin ki┼či olmu┼č maalesef bunlar─▒n sadece 10 bini karantinada di─čerleri d─▒sarda geziyor.umreden gelen 21 bin ki┼či bunlar─▒n 14 bini karantina alt─▒nda.

Yine bakan─▒n ac─▒klamalar─▒na g├Âre ilk 47 vakan─▒n tamam─▒n─▒n avrupa abd temasl─▒d─▒r sadece 3 ├╝ umredendir dedi─či halde.─░randan binlerce insan─▒n giri┼č yapt─▒g─▒n─▒ bildi─čimiz halde.Israrla avrupa iran ve hatta ├žinden bile cok yayan sadece umreci tayfas─▒ diye burada alg─▒ yapman─▒n manas─▒ nedir ?

┼×imdi buna g├Âre hangisi daha cok risk arz ediyor sizce? bakanl─▒─č─▒ ele┼čtireceksek avrupa abd geli┼člerden gec kal─▒nd─▒─č─▒ndan dolay─▒ ele┼čtirmeniz daha dogru degilmi?

Ya burada alg─▒ pe┼čindesiniz yada fark─▒nda olmadan can─▒n─▒z b├Âyle olsun istedi─či i├žin zan yap─▒yorsunuz.

O zaman zanna veya fikre dayal─▒ yazacaksak bende diyorum ki yay─▒l─▒m─▒n tamam─▒ bana g├Âre pislik Avrupadan ├╝lkemize gelmi┼čtir.

sizlere iyi forumlar.

┼×ampiyon tak─▒m tutmad─▒k,tuttu─čumuz tak─▒m─▒ ┼čampiyon yapt─▒k.­čÉŐ­čÉŐ­čÉŐ

• Bug├╝n 1000 i ├žok rahat a┼čaca─č─▒z twitterda k─▒sa bir tur att─▒m da bu kesin gibi . ├ľte yandan bir ├žok ├╝lkenin verileri daha d├╝┼č├╝k g├Âsterdi─činede eminim