🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İtalya değeri sürekli veriliyor ama 1000 vaka çıktığında test sayısı 5000miş. Bizde 670 vakada yaklaşık 15000 test var. Verileri doğru irdelemek lazım. Benim belirlediğim 3 haneli değerler mevzusuna göre kritik anlardayız, önlemlerin en ufak şekilde taviz vermeden uygulanmasına devam etmek şart.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ya bu hükümetimiz sokağa çıkma yasağı uygulamak için neyi bekliyor hala? Nüfusun çoğunun umrunda değil, bize bir şey olmaz kafasında. Ekonomi laga lugası yapacak varsa da hiç yapmasın böyle devam edersek de ekonomi batacak öbür türlü de batacak bu ipin ucu kaçtı artık.

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• İtalya değeri sürekli veriliyor ama 1000 vaka çıktığında test sayısı 5000miş. Bizde 670 vakada yaklaşık 15000 test var. Verileri doğru irdelemek lazım. Benim belirlediğim 3 haneli değerler mevzusuna göre kritik anlardayız, önlemlerin en ufak şekilde taviz vermeden uygulanmasına devam etmek şart.

Yanlış bilgi veriyorsunuz hocam sizde 15.000 Test daha olmadı yakında olacak ama

• italya 10.günde 323 vaka

Bizde 670

Söyleyeceklerim bu kadar önlem filan aldığımız yok geçen her dakika aleyhimize

Bu kadar karamsar olmayın önemli olan test yapılan insan sayısı.İtalya ilk 50 bin testte 27 bin vakaya ulaştı.Biz ise suana kadar 8 bine yakın testte 670 vakaya ulaştık.Tabi halkımız dikkatli olmazsa devlet isterse her kapıya kilit vursun yine de yayılır.

• Ya bu hükümetimiz sokağa çıkma yasağı uygulamak için neyi bekliyor hala!? Ekonomi laga lugası yapacak varsa da hiç yapmasın böyle devam edersek de ekonomi batacak öbür türlü de batacak bu ipin ucu kaçtı artık.

Hele ki bu videoları gördüğümden sonra bende senin gibi iyice yapılması gerektiğini anladım ekonomi filan artık umrumda değil.

• Bu kadar karamsar olmayın önemli olan test yapılan insan sayısı.İtalya ilk 50 bin testte 27 bin vakaya ulaştı.Biz ise suana kadar 8 bine yakın testte 670 vakaya ulaştık.Tabi halkımız dikkatli olmazsa devlet isterse her kapıya kilit vursun yine de yayılır.

Bizim insanlarımızın hal tavır ve zihniyetini gördükçe içim sizin kadar rahat olamıyor maalesef adamlar kaç gündür sokağa çıkmadığı halde rakamlar ortada benim hesabında ülkemizde tespit edilen her vakayı karşılık tespit edilemeyen 300 kişi diyorum yani 700×300= 21000 dir benim için keşke dememek için söylüyorum karamsarlık değil gerçekler bu

• Bugun ile dün arasında vaka/test sayısı oranı neredeyse aynı, 2 katına çıkmış gibi bi algı yanlış

Her vaka büyük bir risk taşıyor test sayısının artması vaka sayısının 2 katına çıkmış olmasını değiştirmez test sayısı artar vakaları daha çok tespit ederiz kim bilir kaç bin kişiye bulaştırdı bu insanlar biz bundan korkuyoruz işte

• Vaka sayısının artışında 3.gün olduğunda burada sayının çok daha artacağını ve Sokağa çıkma yasağının kesinlikle gelmesi gerektiğini söylediğimde,bana felaket tellallığı yaptığımı söyleyenler oldu. Hadi ipin ucunu tutsun şimdi o söyleyenler de bu vaka sayısı artmasın.

• Vaka sayısının artışında 3.gün olduğunda burada sayının çok daha artacağını ve Sokağa çıkma yasağının kesinlikle gelmesi gerektiğini söylediğimde,bana felaket tellallığı yaptığımı söyleyenler oldu. Hadi ipin ucunu tutsun şimdi o söyleyenler de bu vaka sayısı artmasın.

Hocam hala da yok test kiti arttığı için normal diyen var yahu anlamıyorum test kiti artınca yayılma, öldürme oranı mı azalıyor sonuçta vaka sayısı artıyor asıl ona bakılmalı kim bilir o vakalar kaç kişiye bulaştırdı.

• Başka bir soru sorayım. Daha önce konuşulduysa da özür diliyorum.

sorum şu;

Şu anda yeni celp dönemi asker alımları başladı. Sivil gençler birliklerine katılacaklar. Mevcut birliklerin teoride

izole olduğunu düşünsek bile, ülke genelindeki birliklere dağılacak bu yeni askerler bir risk unsuru mudur?

Acaba bununla ilgili önlemler alınmış mıdır veya ne kadar alınmıştır?

Not : Aslında bir soru değil, mevcut durumun yarattığı bir realite bu.

• Herkes ilk vakadan itibaren alınan önlemleri düşünerek erken davrandığımızı,bu yüzden avrupadan çok daha olumlu atlayacağımızı söylüyor.Hayır erken davranmadık,türkiyenin 4 yanı virüs doluyken harita paylaşıp bakın bizde yok dedik,giriş çıkışlar kesintisiz devam etti.İlk vaka geldi ve katlanarak bugünlere geldik,sokakların durumu hala ortada.Geçen cuma milyonca insan yan yana geldi,milyonlarca insan çalışmaya,toplu taşıma kullanmaya devam ediyor,çok daha sıkı önlemler şart.