­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Eleman hakl─▒ym─▒┼č.

• ─░ngiltere'nin ba┼čkenti Londra Belediye Ba┼čkan─▒, kritik m├╝dahale i├žin hastanelerde yeterli alan olmad─▒─č─▒n─▒ a├ž─▒klad─▒.

• Ger├žekten bizim milletimiz laftan anlam─▒yor i┼če gitmek i├žin evden d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kt─▒m hi├ž bir ┼čey yok gibi d─▒┼čardalar ben i┼če gidip gelirken endi┼če ediyorum

• Bu i┼čin ├Ân├╝n├╝ alamazsan katlanarak gider i┼čte. 6000 yeni vaka a├ž─▒kl─▒yor ama o 6000 vaka sadece kendisi pozitif de─čil. Etrafa yay─▒yor. Misal en k├Ât├╝ 4 ki┼čilik ailede ya┼č─▒yorsa 2 ki┼čide en az vir├╝s rastlan─▒r. 2 kat 2 kat artar. Bizim 359 vaka varsa d├╝n bug├╝n toplam 600-750 aras─▒ bekliyorum misal. ─░talya'ya d├╝nya yard─▒m etmek zorunda. ├ľn├╝n├╝ toparlayamaz art─▒k. Ucu feci ka├ž─▒rd─▒lar.

C├╝neyt ├ľzdemir, ─░talyada 9 ya┼č─▒ndaki ├žocu─čun ailesi i├žinde 4 ki┼činin yo─čun bak─▒ma al─▒nmas─▒na 4 ya┼čl─▒ aile ├╝yesininde ├Âl├╝m├╝ne neden olmu┼č dedi.

• Saat 21.00'a yakla┼č─▒yor sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒na destek i├žin camlar─▒m─▒zdan, balkonlar─▒m─▒zdan alk─▒┼člamay─▒ unutmayal─▒m.

• ─░ngiltereÔÇÖde Koronavir├╝s ├Ânlemleri kapsam─▒nda bu geceden ge├žerli olmak ├╝zere restoran, bar, cafe, sinema ve tiyatrolar─▒n kapat─▒lmas─▒na karar verildi.